Пазаруване от Aliexpress.com 59

  • 31 854
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 416
Моля ви, не коментирайте по този начин митниците, за да можем да поръчваме всички безпроблемно. Такива въпроси на ЛС.

Да, ако е до Еконт се плаща и тази доставка.

# 466
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Е, какъв е проблемът да се коментира, може само да е от полза за някой. И аз тази информация от интернет я съм я научила, ти мислиш, че митниците не са наясно ли?

# 467
  • Мнения: 6 878
Това със задържането по митниците са пълни глупости според мен.Имам доста поръчвани пратки от алито със стойност около 50-60 лева всяка една от тях и досега не съм имал никакви проблеми и изобщо не са били задържани по митвици камо ли пък да плащам допълнителни такси.Просто цаката е за по сигурно кажете на продавача да декларира ниска стойност на продукта върху плика макар, че почти всички продавачи от Китай и без това си я имат тази практика..А тузи скъпи пратки със сигурност са от Китай а не от някоя държава във Европа.
Не, аз имам в момента пратка, която е за 13 долара /не обявена за толкова, а реални/ и отиде на митницата. За да я освободя ми поискаха документи  и ще ми вземат 16-17 лева утре в пощата. Правилото е че за пратка под 30 лева няма да ми вземат ДДС, но таксите за освобождаване ще си ги вземат от Български пощи.

# 468
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Е, защо ? В закона за митниците изрично е казано, че до 30 лева не се дължат митнически сборове 🤔

# 469
  • Мнения: 6 878
Защото имат съмнение, че е за митница. Аз им доказвам с документи, че е под минимума за облагане и от митницата ще я освободят без да ми взимат ДДС и мито, но на пощите трябва да платя такса 12 лева, че са ме представлявали пред митницата и такса 4,80, че са го носили до митницата. Ако искам мога да се вдигна и да отида до митницата и ще си спестя 12-те лева за представителство, но ще загубя време и ще дам 5 лева за транспорт, а 4,80 такса на пощите пак ще платя. Всъщност аз сега имах 2 пратки на митницата и ако я нямаше епидемията щях да отида, защото щях да си спестя 24 лева, но за една пратка не си струва особено.

# 470
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Ясно, ужас 😖

# 471
  • Мнения: 6 878
В общи линии ако пратката е по-обемиста или тежка си имайте наум, че има голяма вероятност да отиде на митница ако ще и левче да е струвала.

# 472
  • Мнения: 2 373
Наприказвахте много "гениални неща тук". За тези дето обясняват какво се пише на пакета. Това са митове и легенди. На пакета не се пише стойността на която бг митници искат да облагат, а стойността за която изпращача мже да поиска обезщетение. Стойността на сделката етази върху която се плаща ДДС и тя се доказва от купувача. Някъде по между са се натикали БГ пощи и прибират едни 4.80 за да ви докарат пратката въпреки че това е тяхно задължение. Успеят ли да ви притикат още 12 лева кеф. Поради тези и много други извращения аз съм спрял да поръчвам за България.

# 473
  • Мнения: 2 885
А какви безжични слушалки бихте препоръчали, защото бг сайтовете гледам много лъжат и ще си поръчвам от алиекспрес. Емаг написали, че са свали слушалки от 170 на 27 лева, а тези слушалки винаги са били 25 лева в Алито. Направо съм отвратена.
Те не че лъжат, ами надценката им е убийствена. Единственият плюс е, че не чакаш десетки дни да ти пристигне поръчаното. Също така, че продуктът има гаранция и можеш да го върнеш в рамките на 14 дни. Което не е малко.

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 05:23 от Mia Rulana

# 474
  • Мнения: 5 994
Е, за 26 лева какво има да мисли човек за гаранции и връщания...

# 475
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
Да ви питам от известно време неща от този вид ми излизат на доста ниски цени, това според вас на какво се дължи и заслужават ли си според вас
https://a.aliexpress.com/_mrbn6CH

# 476
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Зависи за какво ще я ползваш. На майка ми й взех, но не мисля че отчита правилно крачките. За тези пари иначе става.

# 477
  • Варна
  • Мнения: 124
Да ви питам от известно време неща от този вид ми излизат на доста ниски цени, това според вас на какво се дължи и заслужават ли си според вас
https://a.aliexpress.com/_mrbn6CH
Ами от тези неща като цяло от доста време има както и много евтини така и много скъпи.Аз от доста време се чудех и бях забравил а ти сега ме подсети за тях и реших да си поръчам това Grinning https://www.aliexpress.com/item/1005001504615958.html?af=701906& … utm_content=47843

# 478
  • Радомир
  • Мнения: 128
Поръчала ли съм го.
Преди не ми е излизало така.

# 479

Общи условия

Активация на акаунт