Още по-нова седмица,пълна с още по-хубави новини и емоции.

  • 6 421
  • 171
  •   1
Отговори
# 90
            Майки, защо се чувствате виновни, за нещо, за което очевидно не сте? Не е във възможностите на една мама да опази детето си от всички удари. Даже е вредно от гледна точка на възпитание на детето. То кога ще научи от кое колко боли? Юначе без рана не ходи.
        Веднага след натъртване или счупване се слага превантивно найлонка с лед. Ако няма нарушение на целостта на кожата /открита рана/ може и без найлонка. След като се е получил оток обаче се смъква с компрес от равни части риванол и спирт. Отцедете добре кърпичката да не тръгне да се стича към очичките.

# 91
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ВОлф, забравих да ти похваля "гарджето" - ма то едно гарде - цял орел,бе Wink
Пу-пу ма много ти е хубав малкия голям мъж! Пък и умен!
Безпричинно съм горда - баща ми е от Русенския край и имаме роднини и в Разград - та нека си похваля родния край - там има страхотни сърцати и добри хора, пък и умни Wink /я ма вижте мене/
САмо да споделя - за жалост и моя братовчед в Разград има проблемите на сина ти... само дето той е силно агресивен и им е много тежко и трудно на родителите му...
И като сложиш факта, че съм един вечен студен "Информатика" в СУ - като сина ти - имаме общи неща, освен БТР и любовта към форума Wink
Така, че приеми сърдечни поздрави от една наполовина "съкрайничка" /нещо като землячка, ма нал съм по новите дучи/

Я да ви питам - нещо ме заинтригуваха - този автора да сте чели?
http://www.fantasticfiction.co.uk/d/gerald-durrell/fillets-of-plaice.htm

# 92
              Това май е Джерал Даръл. Но той го има на български. Чел съм "Моето семейство и други животни" и "Хванете ми колобус" Авторът е много забавен естествоизпитател до мозъка на костите, но едва ли е подходящо четиво за жени.

# 93
  • Мнения: 3 537
Здравейте,третият ни ден в яслата мина много добре,изобщо не е плакала.Но от както си я прибрах наобяд,накашля леко и се опасявам,че започваме вече с болестите,предавани в яслата от дете на дете. ConfusedНо аз си знаех,че ще е така.Дано да си го изгражда бързо този имунитет,че ... Sad
За цицините и аз мажа с олио.Станислава като малка така беше паднала горката,че от болка не можеше да спи по гръб,защото цицината и беше отзад на главата.На четвъртият ден беше спаднала и не я болеше така силно.Вина не чувствам никаква,защото нито съм я съборила аз,нито е хубаво за детето да вървиш все след него. Wink

# 94
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
И защо Даръл да не е подходящ за жени?
Почти всиките му книги са издадени на български, много увлекателно разказва за пътешествия и редки животни, има една серия за детството - "Моето семейство и други животни" "Птици, животни и роднини" и сега не се сещам третата как се казваше...  Вс ичките му книги са с чувство за хумор и огромна любов към природата. Подходящ е за хора, които се интересуват от животни и пътешествия.


Като сме се отплеснали на разни теми... пък и си търся нещо умно за сигнатура... Wink... та, рекох да пусна едни любими неща от Пратчет...

Варварският вожд попита:
     - Кои,  тогава,  са  най-великите  неща,  които човек може да намери в
живота?
     Това е една от темите, за които се предполага, че се подемат, за да се
поддържа степният дух във варварските кръгове.
     Човекът  от  дясната  му страна вглъбено допи коктейла си от кобилешко
мляко и кръв от снежна котка и рече следующото:
     - Свежият  хоризонт  в  степта,  вятърът  в косата ти, отморен кон под
тебе.
     Човекът отляво рече:
     - Крясъкът  на  белия  орел  във  висините,  снегът в гората, истинска
стрела в лъка ти.
     Вождът кимна и рече:
     - Без  съмнение,  това е да видиш врага си убит, унижението на племето
му, скръбта на жените му.
     Чу  се  всеобщо одобрително мърморене под мустак при тази демонстрация
на свирепост.
     Тогава вождът почтително се обърна към госта си, дребна фигурка, която
грижливо грееше измръзналите си меса на огъня и рече:
     - Но  нашият гост, чието име е легенда, трябва вярно да ни каже: кое е
това, което човек може да нарече най-великите неща в живота?
     Гостът помълча насред нов неуспешен опит да запали.
     - Какво кажа? - попита беззъбо.
     - Рекох:  какво е това, което човек може да нарече най-великите неща в
живота?
     Войните се наведоха напред. Това навярно заслужаваше да се чуе.
     Гостът мисли дълго и дълбоко и после каза предпазливо:
     - Топла вода, добра жъболекаршка помош и мекишка тоалетна хартия.

(от Фантастична светлина)

- Какво представлява Ефеб? - попита Птраци.
- Никога не съм бил там. Както изглежда, управляван е от Тиранин.
- В такъв случай се надявам да не го срещнем.
Тепик поклати глава.
- Не е такъв. Всеки пет години си имат нов Тиранин, но първо нещо му правят - Тепик се поколеба. - Мисля че го избират.
- Мислиш ли, че прилича на онова, което правят на котараците и биковете?
- Ъ?
- Нали се сещаш.. за да не се бият и да са по-кротки.
Тепик трепна от погнуса.
- Честно казано, не съм сигурен. Но май не е същото. Хората имат нещо, с което да го изберат. Доколкото знам, се нарича мнимокрация и означава, че всеки в цялата страна може да каже кой да е новия Тиранин. Един човек - един... - той млъкна.
Уроците по политическа история му се струваха много далечни и мътни, а освен това бяха изпълнени с понятия и принципи, неизвестни в Джелибейби, както и в Анкх-Морпорк, между другото. Тепик реши да пробва наслуки:
- Един човек - един пас.
- Значи тъй го избират?
Тепик вдигна рамене. Можеше и така да е.
- Основното е обаче, че всеки може за го прави. Много се гордеят с това. Всеки разполага с един... - отново се поколеба, вече сигурен, че нещо бе объркал - ...пас. С изключение на жените, разбира се. И децата. И престъпниците. И робите. И неграмотните. И хората с чужд произход. И хора, които не са одобрени по различни причини. И още много други. Но всички останали могат. Цивилизацията на Ефеб е много напреднала.
Птраци отдели заслужено внимание на този въпрос.
- Значи това е мнимокрация, така ли?
- Изобретили са я в Ефеб - каза той, усещайки смътно, че трябва да защити идеята.
- Бас държа, че са имали проблеми с износа й - отвърна Птраци твърдо.

("Пирамиди")

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 13:54 от firebird

# 95
  • Мнения: 2 327
Здравейте и от мен най после Simple Smile
Добрах се до форума, ураааа!
Кой ще ме покани на пресен хляб? Simple Smile Аз за килограми не се притеснява(в момента)...
Гледам новоработещата мама взе по редичко да се включва... То и аз тая седмица от много работа едва сега сварвам.
Все пак да е успешна останалата половина за всички и никакви болести! Наде, това последното е най вече за тебе.

Нанди, нося мидички и камъчета... Да си направя устата за среща?

Да си кажа, че Майкъл Медсън и мен мме кефи. Имаше едно време еидн сериал - Отмъстителят. От тогава ми е любим, а и сериалчето беше интересно. Брат Пит много блудкав, а Наско - запазен от Катя Simple Smile

# 96
           Срещнах един познат с жалейка.
        - Какво стана, кого жалееш?
        - Жената се спомина.
        - Как така?
        - Ами тя все казваше- Мъжо, не съм добе. Аз все и казвах- Жено, кой е добре в тез времена.





                  Volf, чер човек черноок с черно чувство за черен хумор.

# 97
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
...
 Но най-хубавото е,че на 1.09.заминаваме с тати на море,НО без нея-кеффф     ...

Теди,  хубава  почивка ви пожелавам. Внимавайте все пак там по Турско, че много бомби  Confused Вчера като гледах новините, за вас се сетих, че ще пътувате... Да си прекарате страхотно без премеждия!
Ще пускаш ли Ивета на ясла, че аз Яни пак само сутринта ще го водя и си търся компания  Wink
Дени, те са ти казали, но и аз да спомена за цицини - олио - невероятен лек е, отока спада и синината е по-бледа. Яни редовно си удря челото, на едно и също място, вече има хлътнало там  Confused Всеки път излизат за секунди огромини хематоми - мораво-лилави, кошмар. Първия път не знаех за олиото, слагах лед, то го боли детето, не иска, писъци, ходихме в Пирогов, ренген на главичката да не е спукан черепа - ад беше... Повече не съм го водила, като намажа  с олио и отока спада сравнително бързо само синки остават... Всъщност вече мажа със зехтин, по-мазен е и по-ефикасен. Илиян дотолко го беше научил, че като се удареше дори и леко идваше при мен, носейки ми зехтина да му мажа челцето  Laughing. Много беше смешен, защото дори и да чукнеше коляно или ръчичка, пак искаше челото да мажа... Да не ви се случват повече такива премеждия.
bim_bam, май имаме подобен вкус  за мъже, М. Медсън и на мен ми е любимец  Wink

Нямах Интернет 3 дена, пуснаха ми го преди малко, бях побесняла, звъня им по телефона, не вдигат, звъня на шефа им по мобилния - ограничил си входящите обаждания, ходя до офиса - няма никой, направо  #Cussing out По някаква случайност, днес хванах по тел. едното момче, като ида да плащам ще се караме вече...
Много ме запалихте по тази  фура, цената е фантастична, аз знаех, че са над 100лв, поне преди бяха по толкова... И нашия тати много иска, че в къщи само той меси, аз не мога  Embarassed А на 2-ри имаме годишнина, та можем да си направим едно съвместно подаръче, дано още  важи промоцията и да не са ги разграбили... Ама много ще се пълнее с тези пресни хлебчета и тестени вкусотии, аз както обичам...

# 98
  • Мнения: 644
...
 Но най-хубавото е,че на 1.09.заминаваме с тати на море,НО без нея-кеффф     ...

Теди,  хубава  почивка ви пожелавам. Внимавайте все пак там по Турско, че много бомби  Confused Вчера като гледах новините, за вас се сетих, че ще пътувате... Да си прекарате страхотно без премеждия!
Ще пускаш ли Ивета на ясла, че аз Яни пак само сутринта ще го водя и си търся компания  Wink


Да бе и аз ги гледах новините,та ми е гръмнала главата    #Crazy  обаче мъжо каза да не се притеснявам,че там бомби няма да има така,а и нали вече сме си платили връщане на зад нЕма   Rolling Eyes  така,че заминаваме на 100%    Wink     Да се надяваме,че всичко ще бъде наред    Praynig
А за яслата пак на 100% ще ходи.Даже мисла да я оставям до обяд,пък ако ще да реве.....да се оправят учителките с нея,нали за това са там    Naughty   Само,че от средата на септември ще започнеме да ходим,така ни казаха (говори с директорката преди да излязат отпуска.Трябва и документи да и подготвям     #Crazy   )

# 99
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
От 17-ти, понеделник почват рехабилитаторките, иначе яслата си е от 01.09. Аз обаче няма да го записвам в яслата, ще си го оставям само на рехабилитациите, както миналата година и за там документи не искат... Пък догодина направо на детска градина, ако стане... Още веднъж хубава почивка да ви пожелая!

# 100
  • Мнения: 2 242
Бях обещал да ви покажа една снимка. Не съм я правил аз, но всички които които ще ходят на море в БГ да си отварят очите, че какво ли не си имаме тук newsm53

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58756

# 101
  • Мнения: 644
И аз мисла същото да направа.И без туй не ми се занимава с бумаги,а и отзивите не ми харесват-за яслата.По междодругото в нашия квартал има градина,която работи с такива деца,а и имам и училище до нас 28-мо    Simple Smile  така,че не се притеснявам    Hug

# 102
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За цицини и при удар всичко, което знам сте изброили, само не видях някой да е писал, че мокра хартия също много помага да изчезне синина или де не се яви. Напр тоалетна хартия мокра, а може веднага парче от вестник наплюнчваш и лепиш на болното място.

# 103
            Тая сутрин като слизах от хълма за работа видях бяло врабче. Брои ли се за лястовица?

# 104
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
           Тая сутрин като слизах от хълма за работа видях бяло врабче. Брои ли се за лястовица?

  Брои се, брои се  Simple Smile
  И вземи се регистрирай, ей!
---------------

  Ех, добре че се появиха Стънчето и Петя, че иначе щях да си остана сама да се боря с притегателната сила на М.Медсън  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт