Кой автомобил да изберем?

  • 8 451
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, с мъжа ми искаме да си купим нов семеен автомобил. Аз искам той да е Mercedes G-64, докато съпруга ми предпочита нещо по-спортно - BMW 330d M Sport. Моля кажете кое е по-практично? И може да ни предложите и друга кола.

# 1
  • Мнения: 3 732
Какъв ви е бюджета? Деца имате ли? Предимно градско ли ще се кара? С какъв опит сте зад волана?

# 2
  • Мнения: 7
Какъв ви е бюджета? Деца имате ли? Предимно градско ли ще се кара? С какъв опит сте зад волана?
С бюджет до 100000лв. сме. Имаме едно дете на 12години. И градско и извън градско. С 11 годишен опит съм, а мъжът ми с 14 годишен.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Друг автомобил имате ли, или този ще бъде единствен?
Ако имате какъв е другия? Важно е да се уточни и това, тъй като понякога удобствата на една кола се компенсират от възможностите на друга Wink
ММ е с купе, аз съм с кабриолет и когато тръгваме на някъде можем да си вземем по два чифта гащи, не повече! Неудобно ни е и на двамата, но всеки си държи на неговият си автомобил.

# 4
  • Мнения: 46
Здравей  Diana680,
това са два доста различни типа автомобили.
BMW-то е седан за градски и извънградски условия.
Mercedes-а е тип SUV. Това голямо квадратно нещо може да ходите с него в града и извън, а също и на планина и да го карате по места където BMW-то посмъртно не може да мине. Ако живеете по-нависоко или често ходите на високи места има логика Mercedes-а.
Но въпреки това, всичко зависи от това как се чивстваш докато караш едната и/ или другата. Направихте ли вече test drive?Ако не то задължително да направите... Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 308
Какъв ви е бюджета? Деца имате ли? Предимно градско ли ще се кара? С какъв опит сте зад волана?
С бюджет до 100000лв. сме. Имаме едно дете на 12години. И градско и извън градско. С 11 годишен опит съм, а мъжът ми с 14 годишен.
Вземете и двете. Явно ти ще вземеш решението, мъжът ти само ще изпълнява. Действайте.

# 6
  • Мнения: 2 998
Mercedes G класа за семейна кола. Joy Това като някакъв виц звучи. Никога не бих взела кола втора ръка за 100000 лева.

Последна редакция: сб, 18 юли 2020, 14:00 от bubbata

# 7
  • Мнения: 3 615
Скачайте в Мерцедеса:)
Защо не се огледате в Инфинити?

# 8
  • Мнения: X
Не съм чувал за G64, има G63 или G65. Все си е грозен кашон на кола за хора с нечист бизнес. BMW-то от друга страна е пресен пресен нов модел (G20) и още не се знаят съвсем минусите, но пък нали ще е ново - гаранцията покрива всичко. А и при дизелите последните 15 години BMW са мноого напред, така че мятайте се смело.

# 9
  • Мнения: 2 998
Сигурно се е объркала с W464, но то ще струва 3 пъти по 100 хиляди.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Мен нещо ме съмнява цялата тема, ако наистина имах финансова възможност за подобен вид автомобили, не бих си и помислила да питам тук за мнение! Още повече че се сравняват супер различни видове коли - все едно + и - на жълтата и черната раса.

# 11
  • Мнения: 1 433
Е, тук само гладни въшки ли пишат в този форум? Те 100 бона не че са много към днешна дата. Особено за този клас коли. А, едва ли ще ги изринат в брой.
Тя за това се чуди, защото са различни. На мен нито една от двете не ми харесва, не мога да съм обективна. И двете не са в категорията ми за семейна кола. Или искаш да кажеш обща кола?

# 12
  • Мнения: X
Аз пък да използвам темата... Искам да си купя по-висока кола, отсветката на кое мы викат, за да е по-сейфти, но тестдрайфовете все ме отказват, заради тромавост.
Едните са тромави по магистралата при изпреварване и прибиране, а другите при тръгване на ляв завой, когато си без предимство, а трябва да си пъргав, за да минеш.
вЪПРОСЪТ МИ Е: Има ли пъргави "джипове", моля, посочете ми модел/и.

# 13
  • Мнения: 2 998
Какво караш в момента? Колко пъргаво е то? Трябва някаква отправна точка.

# 14
  • Мнения: X
На 1,6 бензинка съм. Но това няма значение.

# 15
  • Мнения: X
Аз пък да използвам темата... Искам да си купя по-висока кола, отсветката на кое мы викат, за да е по-сейфти, но тестдрайфовете все ме отказват, заради тромавост.
Едните са тромави по магистралата при изпреварване и прибиране, а другите при тръгване на ляв завой, когато си без предимство, а трябва да си пъргав, за да минеш.
вЪПРОСЪТ МИ Е: Има ли пъргави "джипове", моля, посочете ми модел/и.
Пъргави джипове има много, кажи като за начало колко голям го искаш (джипа) ? Щото има Дъстър, има и X7 Wink

# 16
  • Мнения: 2 998
На 1,6 бензинка съм. Но това няма значение.
Как да няма значение. С турбо ли е, колко коня? Може да е със 100к.с, може да е със 150к.с. Ако сегашната ти ускорява за 11 секунди, лесно ще се намери по-търгава. Ако ускорява за 9, ще е доста по трудно.
Иначе веднага мога да ти предложа пъргава с 300к.с., но едва ли ще уцеля каквото търсиш. Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Само да не е бмв - това са най бързите коли ..до сервиза, и мазда, че много ги крадат.
И Дъстър не е лош, Хюндай не знам как са, Мицубишитата, има някаква марка Джип, Шкодите новите,
Ауди и Мерцедес не ги коментирам, защото не ми трябва толкова очевадна кола.
Инфинитито бива ли го?
А Фолцфагените?
Гледам една Ария на клипчета, сърцето ми спира по нея...
Искам да е високо вътре, ако може и големичък багажник. И разходът ми е важен, и сервизите за поддръжка, много разчитам на тях. Да е автоматик.
За 11 секунди 100 км. ускорява моята.
Пробвах скоро някакъв  нов кашкай бензинка, изненада ме приятно много добре се държеше и ускоряваше  в движение, но от стоп е малко по-тромав, много добра цена дават сега, но отзад е ужасно неудобен.

# 18
  • Мнения: 3 615
Инфинити ако е бюджетно скачай,може да видиш Аутлендър на Мицубиши.
Рав4 фейслифта също е вариант,Пежо 4007,Ситроен C Crosser.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Всички са хубави, ако имаш пари да си ги позволиш, да ги поддържаш и караш Simple Smile))
Аз моята бензинова ламя не бих си я разменила за никоя друга икономична нова дори кола ( единствено електрически автомобил, но още не съм харесала такъв).

# 20
  • Мнения: 2 998
Пробвах скоро някакъв  нов кашкай бензинка, изненада ме приятно много добре се държеше и ускоряваше  в движение, но от стоп е малко по-тромав, много добра цена дават сега, но отзад е ужасно неудобен.
Щом гледаш Кашкай като алтернатива мога да предложа тези трите. https://www.auto-data.net/bg/compare?carId1=35778&carId2=346 … &carId3=30426 Ценово би трябвало да са сходни с Нисана и в UK. Предполагам, че си тествала тази версия https://www.auto-data.net/bg/nissan-qashqai-ii-facelift-2017-1.6 … dig-t-163hp-30836

# 21
  • Мнения: 1 433
Джиповете на БМВ са бързи и сигурни. Аз като отявлен фен и притежател на марката, бих казала, че е удоволствие да ги караш. Подръжката е скъпа, но това се отнася за всички МПС-та. То от това печелят. Иначе щом не ги харесваш, единственото, което бих ти предложила, е да се огледаш за нещо на Тойота. Доста здрави! Също и Chevy Tahoe. Като цяло и Шевролетите не са никак лоши. GMC също е вариант. Абе разнообразието е голямо, то се знае.

# 22
  • Мнения: X
Според мен условието на задачата (джиБ и да върви много) поставя доста високо летвата откъм мощност. 150-160 коня на 1.4-1.5 тона е смешно, на магистралата тия кашони ще доускоряват 15 минути Grinning С джипчетата опита ми е скромен, последно ходих на тестдрайв на BMW X1 и версията с 230 бензинови коня се справи прилично по баирите към Бистрица. Така че според мен поне 200 коня си трябват за подобен клас кола, за да се каже, че нещото върви добре по съвременните стандарти.

Tahoe-то тежи колкото два Дъстъра, то затова и само V8-маци му слагат по 350-400 коня и сигурно пак ще върви посредствено. Иначе става, особено ако си имаш лична бензиностанция в задния двор да изхранваш чудовището Grinning

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 14:32 от Анонимен

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Герда, дай бюджет за колата която търсиш. Не случайно написах предишния ми коментар, важно е да можем да си позволим това което искаме. Тук можеш да получиш идеи за джип около 20/30 к лева, а ти да имаш предвид такъв за 120/130.
Засичали сме се и в други теми и знам, че си редовен потребител, конкретизирай питанката си.

# 24
  • Мнения: X
Не очертавам бюджет умишлено, щото може и на разсрочка да я взимам, няма да избухна в брой като някоя малоумница, я.
Хахаха!Тъй, че мой и на 200 к. да се повозя, известно време,то като си плащам вноските е все едно да карам кола под наем, като ми писне я връщам и взимам друга по-нова и модерна.
Не искам да се святкам с имиджов автомобил, въпреки че кво толкова му е като го харесам. Но да бъдем сериозни.
Сеат няма да купя, защото в града в който ще го карам не ми харесва, кой го поддържа. И това ми е критерий също.
Шкодите ги гледах на автосалона в Експото, един модел приличаше на джиБ бмв, и имаше хубав багажник и беше  едно хубаво зИлено...
Дъстърът верно ли че много гори?
Хюндай и Нисан нещо ме привличат.
Сузукитата как са?
Jeep скоро предлагаха някакви хубави условия, но като марка са ми много непознати.

Джук ми харесва, но му е много малък багажника.
Като нямах книжка и не разбирах от коли, смятах че алфа ромео джулия черна е върха на сладоледа. Преди някоя година  въздишах, по алфа ромео делта , много тъмно синя.
Като имам възможност ходя и правя тестдрайфове наляво и надясно ама само на джиБ. Все се каня да избера нещо, но все не успявам да се спра и за това отлагам във времето. Сега въпросът пак идва на дневен ред.

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 16:10 от Анонимен

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
В други теми питаш за рецепта за икономичен кекс, че имаш 2 яйца и кофичка кисело мляко в хладилника, тук говориш за джипове с найлоните. Не ми се връзва просто.

# 26
  • Мнения: 3 615
В други теми питаш за рецепта за икономичен кекс, че имаш 2 яйца и кофичка кисело мляко в хладилника, тук говориш за джипове с найлоните. Не ми се връзва просто.
Така се спестява за ДжиБ от икономичен кекс.

# 27
  • Мнения: 1 433
А какъв е проблема да се “святкаш” с Мерцедес, БМВ, Порше...освен ако не укривате данъци, нещо... Не се сещам за по-бързи сувове, освен на тези марки, плюс-минус още някоя друга. Щом ще я вземаш на принципа “под наем”, още повече не трябва да те е грижа за подръжката и колко често ще ѝ се налага. Не мога и аз да схвана на къде биеш в желанието да ти се даде съвет за мечтаната кола. Няма как да е бърз джип, да прилича на БМВ и да е икономичен, като Приус, например. Аз поне не се сещам. Човек като има много изисквания или се задоволява с нещо или си взема 2-3 МПС-та

# 28
  • Мнения: 2 998
А какъв е проблема да се “святкаш” с Мерцедес, БМВ, Порше...освен ако не укривате данъци, нещо... Не се сещам за по-бързи сувове, освен на тези марки, плюс-минус още някоя друга. Щом ще я вземаш на принципа “под наем”, още повече не трябва да те е грижа за подръжката и колко често ще ѝ се налага. Не мога и аз да схвана на къде биеш в желанието да ти се даде съвет за мечтаната кола. Няма как да е бърз джип, да прилича на БМВ и да е икономичен, като Приус, например. Аз поне не се сещам. Човек като има много изисквания или се задоволява с нещо или си взема 2-3 МПС-та
Ми тя не иска БМВ, а я привличат Хюндай и Нисан. Сега то е ясно, че със 140 по магистралата в БМВ-то ще се святка много по-бързо отколкото със 140 в Нисана. Joy

# 29
  • Мнения: X
И аз не знам какво искам, лутам се, и като чета тук, хем мо е забавно, хем идеи имам.
Току някой ме убедил колко е хубаво да си на бмв.
Аз съм на принципа, че колата трябва да ти е малко под възможностите, или както го мислят германците.
Не искам да съм смешна, като живея в боксониера и да карам кола за 200 к., примерно.

# 30
  • Мнения: 2 998
Аз съм на принципа, че колата трябва да ти е малко под възможностите, или както го мислят германците.
Би ли споделила как определяш сумата? Процент от доходите, според събрани пари. Интересно ми е как мислят германците. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 615
Аз съм на принципа, че колата трябва да ти е малко под възможностите, или както го мислят германците.
Би ли споделила как определяш сумата? Процент от доходите, според събрани пари. Интересно ми е как мислят германците. Simple Smile
Дохода  за 3г делено на 10 и се получава според дохода каква кола можеш да си позволиш.

# 32
  • Мнения: 2 998
Т.е. при 3000 нетна заплата, умножена по 36 месеца, сумата разделена на 10, колата трябва да струва не повече от 10-11 хиляди?

# 33
  • Мнения: 3 615
Т.е. при 3000 нетна заплата, умножена по 36 месеца, сумата разделена на 10, колата трябва да струва не повече от 10-11 хиляди?
Да по тяхната формула,за да можеш да я поддържаш си позволяваш кола спрямо дохода.Герда скачаш в всички марки джипове и който ти лепне на сърцето и джоба става твой.Ако имаш пари за харчене виж Американските такива по сайтовете.BMW X1 Xdrive ги има на доста прилични цени.

# 34
  • Мнения: 1 433
В Америка колите са много по-евтини и то в пъти и много позволими. Без значение немски, корейски, японски и т.н или “тукашни” американски. БМВ е супер, ако е втора ръка без гаранция го проучи, къде са му слабите места. Ние сме с двигател 5i и му знаем кусура (не е малък, но това е положението). Виж американските Chevy и GMC, добри са много!

# 35
  • Мнения: X
Колебая се между 2-3 годишна и нова.

# 36
  • Мнения: 3 732
Аз че нищо не разбирам и се излагам с глупави въпроси е ясно. Не мога да се сдържа да не питам. Не търся скандал а спор с добре обосновани мнения. Интересен ми е казуса.

Защо на джип му трябва маневреност и добро ускорение?

За мен истинските джипове, не паркетните, са за офроуд - не е важна бързината, а как се държи на пресечен терен. Ако искам бързина и маневреност, ще си  взема спортна кола.
Да, и аз искам джип заради високия просвет, но не ми е нужен реално.

Питам защото не знам. Бих искала сериозни отговори, не да ме нападате колко съм тъпа и не разбирам  или да си мерите на кой му е по - голям.

# 37
  • Мнения: 2 998
Защо на джип му трябва маневреност и добро ускорение?
За мен истинските джипове, не паркетните, са за офроуд - не е важна бързината, а как се държи на пресечен терен.
Ти си си отговорила сама. Просто не се търсят за офроуд, а за каране в града. Маневреността си е важна при градско каране. Все пак в центъра на града или по малките улички е по-трудно да паркираш, отколкото в полето. Simple Smile Ускорението е, за да можеш лесно да изпреварваш. Тук си зависи кой колко спокоен шофьор е. Имам една позната, която може да кара и 20 минути след някой автобус с 40 и това да не я притесни.

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 23:25 от bubbata

# 38
  • Мнения: 1 466
Аз че нищо не разбирам и се излагам с глупави въпроси е ясно. Не мога да се сдържа да не питам. Не търся скандал а спор с добре обосновани мнения. Интересен ми е казуса.

Защо на джип му трябва маневреност и добро ускорение?

За мен истинските джипове, не паркетните, са за офроуд - не е важна бързината, а как се държи на пресечен терен. Ако искам бързина и маневреност, ще си  взема спортна кола.
Да, и аз искам джип заради високия просвет, но не ми е нужен реално.

Питам защото не знам. Бих искала сериозни отговори, не да ме нападате колко съм тъпа и не разбирам  или да си мерите на кой му е по - голям.
Още при питането е отговорено на този въпрос:
Аз пък да използвам темата... Искам да си купя по-висока кола, отсветката на кое мы викат, за да е по-сейфти, но тестдрайфовете все ме отказват, заради тромавост.
Едните са тромави по магистралата при изпреварване и прибиране, а другите при тръгване на ляв завой, когато си без предимство, а трябва да си пъргав, за да минеш.
вЪПРОСЪТ МИ Е: Има ли пъргави "джипове", моля, посочете ми модел/и.

# 39
  • Мнения: 1 433
SUV (Sport utility vehicle) е смесица между road и off-road автомобили. Както някои го наричат “магистрален джип”. Джипа си е джип и се ползва обикновено от войници и ловци по презумция, но и той е намерил употреба в ежедневието на цивилните граждани под една или друга форма. Някои и на пикапите казват джип...😬

# 40
  • Мнения: X
Бе, хораа, видях джиБ на алфа Ромео, ама му забравих името... Я, помагайте, дали ще го бива?

# 41
# 42
  • Мнения: X
Пробвах Кона-та на спортен режим.
Някой разбирач може ли да се изкаже?
Може ли да ги сравнявам с Кашкая?

# 43
  • Мнения: 3 615
Пробвах Кона-та на спортен режим.
Някой разбирач може ли да се изкаже?
Може ли да ги сравнявам с Кашкая?
Кое точно искаш да сравняваш на 2та модела,вървеж, разход ,удобство, екстри???

# 44
  • Мнения: X
Коната много бърза, несравнима,.

# 45
  • Мнения: 3 615
Коната много бърза, несравнима,.
204кончета ли яхна???

# 46
  • Мнения: X
Не знам колко са кончетата, но ускорява за около 7 секунди и нещо.
За пари не съм се интересувала, просто да я покарам се качих.
Отзад също е удобна, няма резервна гума, багажникът не е голям, но не е от най-малките.

# 47
  • Мнения: 2 998
204 коня е електрическата, ако е била бензин е с 177 коня.

# 48
  • Мнения: X
Аз мислех ,че нямат напълно електрическа.
Бензинка пробвах.

Последна редакция: сб, 22 авг 2020, 17:59 от Анонимен

# 49
  • Мнения: 2 998
Аз мислех че нямат напълно електрическа.
Бензинка пробвах.
Значи е със същия двигател 177к.с. като Kia Sportage, която ти бях предложила. Тусонът също има версия с него. И двата са по-големи от Коната, съответно по-тежки и не толкова динамични, но можеш да тестваш и тях.

Последна редакция: ср, 26 авг 2020, 07:26 от bubanka

# 50
  • Мнения: X
Tucson защо е по-скъп тогава?

# 51
  • Мнения: 2 998
По-скъп е от Коната, защото е по-голям. Води се С- сегмент, а Коната е В-сегмент. От Киа-та е по-скъп, защото марката е по-скъпа.

# 52
  • Мнения: X
Чакай сега, малко по-простичко , моля, за да го разбера.
Нали са с еднакви двигатели и коната и тоя тусон ли , не го знам как се произнася.
Тусон е по тежък и по голям предполагам и заради това ще е по скъп?
Сега ще ме накараш и него да гледам..
Тогава разликата между Сантафе и Тусон каква е?

# 53
  • Мнения: 2 998
Чакай сега, малко по-простичко , моля, за да го разбера.
Нали са с еднакви двигатели и коната и тоя тусон ли , не го знам как се произнася.
Тусон е по тежък и по голям предполагам и заради това ще е по скъп?
Сега ще ме накараш и него да гледам..
Тогава разликата между Сантафе и Тусон каква е?
Така. Simple Smile
Коната е най-малкият SUV на марката. Тусон е следващият по големина. Санта Фе е най-големият и мисля, че има 7-местна версия.

# 54
  • Мнения: 9 762
Иначе щом не ги харесваш, единственото, което бих ти предложила, е да се огледаш за нещо на Тойота. Доста здрави!

Да, бе! Навозих се на репатраци за цял живот Simple Smile)))
Нямам друга кола, която да се е чупила до неподвижно състояние или неспиращо Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 30
Здраеейте. Имам един въпрос. Наскоро купих автомобил и още не съм ходила до Кат, да го прехвърля. Въпроса ми е мога ли да го продам с договора за покупка продажба, без да минавам през КАТ?

# 56
  • Мнения: 9 762
Питайте нотариус.

# 57
  • Мнения: 84
G 64 ?
тази тема дали е сериозна?
BMW e каруца пред Мерцедеса.
330д - проблеми с дюзи , карана в червени обороти... 99% .
мерцедеса - скъпо окачване , ако е airmatik.

G класата е невероятна кола, но хората са казали - ако имаш брадичка - трябва да си имаш и гребенче.

вече бягам далеч от дизел, какъвто и да е.

Мерцедес GLE 63 - перфектен

https://m.mobile.bg/details/21614611704115521

# 58

Общи условия

Активация на акаунт