Кой автомобил да изберем?

  • 8 428
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз пък да използвам темата... Искам да си купя по-висока кола, отсветката на кое мы викат, за да е по-сейфти, но тестдрайфовете все ме отказват, заради тромавост.
Едните са тромави по магистралата при изпреварване и прибиране, а другите при тръгване на ляв завой, когато си без предимство, а трябва да си пъргав, за да минеш.
вЪПРОСЪТ МИ Е: Има ли пъргави "джипове", моля, посочете ми модел/и.
Пъргави джипове има много, кажи като за начало колко голям го искаш (джипа) ? Щото има Дъстър, има и X7 Wink

# 16
  • Мнения: 2 998
На 1,6 бензинка съм. Но това няма значение.
Как да няма значение. С турбо ли е, колко коня? Може да е със 100к.с, може да е със 150к.с. Ако сегашната ти ускорява за 11 секунди, лесно ще се намери по-търгава. Ако ускорява за 9, ще е доста по трудно.
Иначе веднага мога да ти предложа пъргава с 300к.с., но едва ли ще уцеля каквото търсиш. Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Само да не е бмв - това са най бързите коли ..до сервиза, и мазда, че много ги крадат.
И Дъстър не е лош, Хюндай не знам как са, Мицубишитата, има някаква марка Джип, Шкодите новите,
Ауди и Мерцедес не ги коментирам, защото не ми трябва толкова очевадна кола.
Инфинитито бива ли го?
А Фолцфагените?
Гледам една Ария на клипчета, сърцето ми спира по нея...
Искам да е високо вътре, ако може и големичък багажник. И разходът ми е важен, и сервизите за поддръжка, много разчитам на тях. Да е автоматик.
За 11 секунди 100 км. ускорява моята.
Пробвах скоро някакъв  нов кашкай бензинка, изненада ме приятно много добре се държеше и ускоряваше  в движение, но от стоп е малко по-тромав, много добра цена дават сега, но отзад е ужасно неудобен.

# 18
  • Мнения: 3 608
Инфинити ако е бюджетно скачай,може да видиш Аутлендър на Мицубиши.
Рав4 фейслифта също е вариант,Пежо 4007,Ситроен C Crosser.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Всички са хубави, ако имаш пари да си ги позволиш, да ги поддържаш и караш Simple Smile))
Аз моята бензинова ламя не бих си я разменила за никоя друга икономична нова дори кола ( единствено електрически автомобил, но още не съм харесала такъв).

# 20
  • Мнения: 2 998
Пробвах скоро някакъв  нов кашкай бензинка, изненада ме приятно много добре се държеше и ускоряваше  в движение, но от стоп е малко по-тромав, много добра цена дават сега, но отзад е ужасно неудобен.
Щом гледаш Кашкай като алтернатива мога да предложа тези трите. https://www.auto-data.net/bg/compare?carId1=35778&carId2=346 … &carId3=30426 Ценово би трябвало да са сходни с Нисана и в UK. Предполагам, че си тествала тази версия https://www.auto-data.net/bg/nissan-qashqai-ii-facelift-2017-1.6 … dig-t-163hp-30836

# 21
  • Мнения: 1 433
Джиповете на БМВ са бързи и сигурни. Аз като отявлен фен и притежател на марката, бих казала, че е удоволствие да ги караш. Подръжката е скъпа, но това се отнася за всички МПС-та. То от това печелят. Иначе щом не ги харесваш, единственото, което бих ти предложила, е да се огледаш за нещо на Тойота. Доста здрави! Също и Chevy Tahoe. Като цяло и Шевролетите не са никак лоши. GMC също е вариант. Абе разнообразието е голямо, то се знае.

# 22
  • Мнения: X
Според мен условието на задачата (джиБ и да върви много) поставя доста високо летвата откъм мощност. 150-160 коня на 1.4-1.5 тона е смешно, на магистралата тия кашони ще доускоряват 15 минути Grinning С джипчетата опита ми е скромен, последно ходих на тестдрайв на BMW X1 и версията с 230 бензинови коня се справи прилично по баирите към Бистрица. Така че според мен поне 200 коня си трябват за подобен клас кола, за да се каже, че нещото върви добре по съвременните стандарти.

Tahoe-то тежи колкото два Дъстъра, то затова и само V8-маци му слагат по 350-400 коня и сигурно пак ще върви посредствено. Иначе става, особено ако си имаш лична бензиностанция в задния двор да изхранваш чудовището Grinning

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 14:32 от Анонимен

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Герда, дай бюджет за колата която търсиш. Не случайно написах предишния ми коментар, важно е да можем да си позволим това което искаме. Тук можеш да получиш идеи за джип около 20/30 к лева, а ти да имаш предвид такъв за 120/130.
Засичали сме се и в други теми и знам, че си редовен потребител, конкретизирай питанката си.

# 24
  • Мнения: X
Не очертавам бюджет умишлено, щото може и на разсрочка да я взимам, няма да избухна в брой като някоя малоумница, я.
Хахаха!Тъй, че мой и на 200 к. да се повозя, известно време,то като си плащам вноските е все едно да карам кола под наем, като ми писне я връщам и взимам друга по-нова и модерна.
Не искам да се святкам с имиджов автомобил, въпреки че кво толкова му е като го харесам. Но да бъдем сериозни.
Сеат няма да купя, защото в града в който ще го карам не ми харесва, кой го поддържа. И това ми е критерий също.
Шкодите ги гледах на автосалона в Експото, един модел приличаше на джиБ бмв, и имаше хубав багажник и беше  едно хубаво зИлено...
Дъстърът верно ли че много гори?
Хюндай и Нисан нещо ме привличат.
Сузукитата как са?
Jeep скоро предлагаха някакви хубави условия, но като марка са ми много непознати.

Джук ми харесва, но му е много малък багажника.
Като нямах книжка и не разбирах от коли, смятах че алфа ромео джулия черна е върха на сладоледа. Преди някоя година  въздишах, по алфа ромео делта , много тъмно синя.
Като имам възможност ходя и правя тестдрайфове наляво и надясно ама само на джиБ. Все се каня да избера нещо, но все не успявам да се спра и за това отлагам във времето. Сега въпросът пак идва на дневен ред.

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 16:10 от Анонимен

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
В други теми питаш за рецепта за икономичен кекс, че имаш 2 яйца и кофичка кисело мляко в хладилника, тук говориш за джипове с найлоните. Не ми се връзва просто.

# 26
  • Мнения: 3 608
В други теми питаш за рецепта за икономичен кекс, че имаш 2 яйца и кофичка кисело мляко в хладилника, тук говориш за джипове с найлоните. Не ми се връзва просто.
Така се спестява за ДжиБ от икономичен кекс.

# 27
  • Мнения: 1 433
А какъв е проблема да се “святкаш” с Мерцедес, БМВ, Порше...освен ако не укривате данъци, нещо... Не се сещам за по-бързи сувове, освен на тези марки, плюс-минус още някоя друга. Щом ще я вземаш на принципа “под наем”, още повече не трябва да те е грижа за подръжката и колко често ще ѝ се налага. Не мога и аз да схвана на къде биеш в желанието да ти се даде съвет за мечтаната кола. Няма как да е бърз джип, да прилича на БМВ и да е икономичен, като Приус, например. Аз поне не се сещам. Човек като има много изисквания или се задоволява с нещо или си взема 2-3 МПС-та

# 28
  • Мнения: 2 998
А какъв е проблема да се “святкаш” с Мерцедес, БМВ, Порше...освен ако не укривате данъци, нещо... Не се сещам за по-бързи сувове, освен на тези марки, плюс-минус още някоя друга. Щом ще я вземаш на принципа “под наем”, още повече не трябва да те е грижа за подръжката и колко често ще ѝ се налага. Не мога и аз да схвана на къде биеш в желанието да ти се даде съвет за мечтаната кола. Няма как да е бърз джип, да прилича на БМВ и да е икономичен, като Приус, например. Аз поне не се сещам. Човек като има много изисквания или се задоволява с нещо или си взема 2-3 МПС-та
Ми тя не иска БМВ, а я привличат Хюндай и Нисан. Сега то е ясно, че със 140 по магистралата в БМВ-то ще се святка много по-бързо отколкото със 140 в Нисана. Joy

# 29
  • Мнения: X
И аз не знам какво искам, лутам се, и като чета тук, хем мо е забавно, хем идеи имам.
Току някой ме убедил колко е хубаво да си на бмв.
Аз съм на принципа, че колата трябва да ти е малко под възможностите, или както го мислят германците.
Не искам да съм смешна, като живея в боксониера и да карам кола за 200 к., примерно.

Общи условия

Активация на акаунт