Перилни препарати и омекотители – 62

  • 55 240
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 103
То не ме да страх...не мога да слагам обувки, там където си пера бельото...
След това пускате празна пералня на 90 градуса или ако има програма за самопочистване със сух прах за бяло и готово.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Пера от години, често и всякакви маратонки в пералнята. Никога не са имали петна. Избирам програма синтетика или микс, 40 градуса,
с прах за цветно, добавям стари хавлиени кърпи да не блъскат барабана.
Няма да се обяснявам и оправдавам дали почиствам преди или след пералнята, дали е приемливо итн. Въпросът е как се перат успешно маратонки.

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 1 384
Пера от години, често и всякакви маратонки в пералнята. Никога не са имали петна. Избирам програма синтетика или микс, 40 градуса,
с прах за цветно, добавям стари хавлиени кърпи да не блъскат барабана.
Няма да се обяснявам и оправдавам дали почиствам преди или след пералнята, дали е приемливо итн. Въпросът е как се перат успешно маратонки.

+1,и аз така.

# 753
  • Мнения: 1 011
Естествено, че маратонките са носени, аз друго не съм твърдяла. Има и така нареченото връщане на употребявани стоки, респ. стоки с гаранция, в конкретния случай 2 годишна такава. Не мисля, че някой търговец ще си позволи, вместо да бракува, да изложи обратно видимо носени маратонки, а и дори да има "благоразумието" за това, надали  някой ще ги купи. Благодаря на отзовалите се със съвети - прах ги отново, оставих да съхнат изправени, да може да се оттича водата, пак има кафеви петна, но по-малко. Ще им дам още един шанс до след следващото пране.

# 754
  • Мнения: 1 719
При ръчно пране, остават петна, но този опит го имам от дете. Като порастнах и си купих пералня, не спазвам на мама правилата.Перат се в пералня и блесват. Изненадвам се, че има хора, които не го знаят.

# 755
  • Мнения: 28 754
При ръчно пране, остават петна, но този опит го имам от дете. Като порастнах и си купих пералня, не спазвам на мама правилата.Перат се в пералня и блесват. Изненадвам се, че има хора, които не го знаят.
Знаят го, но не всеки иска да си пере обувките, там, където си пере гащите... Joy

# 756
  • Мнения: 1 719
При ръчно пране, остават петна, но този опит го имам от дете. Като порастнах и си купих пералня, не спазвам на мама правилата.Перат се в пералня и блесват. Изненадвам се, че има хора, които не го знаят.
Знаят го, но не всеки иска да си пере обувките, там, където си пере гащите... Joy
Обувките се почистват предварително, има начини за дезинфекция,но за тези неща имам глава на раменете си да мисля.

# 757
  • Мнения: 28 754
За почистване е ясно, дезинфекцията с какво да стане? Дезинфекцирани обувки т.е. без бактерии и вируси трябва да се измият със сапун и вода или да се измият със спирт.

# 758
  • Мнения: 1 719
Дълга лекция ще стане, но за обувките - подметката - доместос, вътре - сода, ама много.

# 759
  • Мнения: 28 754
Дълга лекция ще стане, но за обувките - подметката - доместос, вътре - сода, ама много.
Доста сложна процедура, да не говорим, че маратонките са ми цветни и този Доместос много трудно ще го разнеса само по подметките, а обезцветява яко, отделно сода вътре се съмнявам да убива бактери и пр., да кажем да отстрани гъбички...
Много по лесно е да се изперат на ръка без тези упражнения, истината е, че повечето хора вкл. и мои познати си ги перат дирекшън вътре...кофтито е, че при ръчно пране стават петна.

# 760
  • Мнения: 2 920
Абе хубаво е че все пак си перат маратонките, защото като гледам по улиците хората имам чувството, че повечето откакто са си ги купили не са ги прали.

# 761
  • Мнения: 28 754
Абе хубаво е че все пак си перат маратонките, защото като гледам по улиците хората имам чувството, че повечето откакто са си ги купили не са ги прали.
Така е, особено тийновете трябва по честичко да ги перат. Аз си реших въпроса, купувам кожени, без мрежички, пера на ръка и това е Wink

# 762
  • Мнения: 489
Здравейте.
Знам, че темата е за прахове, ама искам за пералнята да питам😊
Тук може да получа точно мнение.
Планирам закупуване на пералня siemens IQ700 vario perfect втора ръка. Ако някоя от вас има да ми каже дали са хубави и дали перат добре. Мерси 😊

# 763
  • София
  • Мнения: 1 082
Здравейте.
Знам, че темата е за прахове, ама искам за пералнята да питам😊
Тук може да получа точно мнение.
Планирам закупуване на пералня siemens IQ700 vario perfect втора ръка. Ако някоя от вас има да ми каже дали са хубави и дали перат добре. Мерси 😊
Питай тук:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1163905

# 764
  • София
  • Мнения: 6 010
Някой ще пусне ли нова тема?

И за да не е само спам:

В METRO има Персил прах, 108 пранета за 29.99 лева.

Общи условия

Активация на акаунт