били ли сте подведени от някоя банка?

  • 2 731
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 983
Да,по-скоро ИЗЛЪГАНИ  #Cussing out от Булбанк! Преди 2 год.ни набутаха фалшиви 2х100 $ ,просто умът не ми го побира ,как е възможна такава наглост.Не една банкнота ,а цели две -безсрамници  #2gunfire   #2gunfire #2gunfire
След този случай и след като нищо не може да се докаже,при следващото окончателно теглене исках опис на банкнотите и служителката така ме изгледа все едно "как ни нямате доверие"???
Крадци,мошеници и смотаняци  #Cussing out!!!

# 16
  • Мнения: 1 858
Подлъгахме се да си купим мобилен телефон на изплащане за 1 год.без оскъпяване.
За целта ни издадоха кредитна карта,на която таксата й за обслужване за 1 год. е 50лв. Това,обаче никой не ни го каза. Телефона струваше 350.
При нас случая беше подобен. Много разочароващо ни подейства! Вече като влизам в банка слагам очи и на гърба си и чета и там дето нищо не пише (в кръга шегата).

# 17
Аз съм писала ивдруга тема ние също сме много прецакани от пощенска банка явно им е практика подаваме си документите за одобрение за ипотечен кредит април месец подписваме една камара документи и още толкова набяваме след което сме одобрени за50000 лв за срок от 20 години следва започваме да търсим жилище намираме си  казваме им всичло е наред все още носим още камари от документи като между временно сключвмае предварителен договор както си трябва става време за сключване на сделката и това вече на 15 август при което на 13 ни казват че ще го изплащаме 30 години а не 20 както сме се разбрали като и сумата ни намалиха на 46000 лв вместо договорените 50000 ние не искахме да изплащаме толкова години и питаме какво ще правим сега при което те казаха както рещите какво да решим като сме дали капаро вече и няма на къде прецакаха ни в последния момент когато нямаме изход и ние сключихме сделката говорихме с управителя и нищо казаха че са ни ниски доходите и това е ни нали затова си подадохме документоте по рано но решение никакво и така сега теглим 46000 и връщаме 116000

# 18
  • Мнения: 1 858
Е вас са ви пре***ли жестоко.

# 19
  • Мнения: 268
Малеее,това са много пари  #Crazy . Как така теглите 46 000 и връщате 116 000 ,за пръв път 4увам за подобни лихви  Shocked . А банките са така,предварително трябва да си подготвен за изненади и о4ите да са на 4 .

# 20
  • Мнения: 1 495
И аз съм много недоволна от Пощенска Банка!!! Ние тръгнахме по обратния път, първо си харесахме жилище и след това банка. Но  две седмици преди да изтече срока на предварителния ни договор (поне месец след като им представихме всички документи, които поискаха)  се обадиха, че им трябват още документи. А няколко дена преди да изтече срока, юристката им се запъна, първо не искаше да се изповядва при нотариуса на строителната фирма и дали заради това или просто от злоба поиска документите на фирмата строител, които са били подписани от заместващо лице да бъдат изкарани наново  #Cussing out. Става дума за разрешение за строеж, което е просто смехотворно да се мисли, че някой ще тръгне заради един клиент да изкарва наново, след като сградата е почти готова и е имало толкова клиенти минали през пощенска банка без проблем. Купихме с мой колега съседни апартаменти и двамата през пощенска банка, но той при друг юрист и нямаше такива проблеми, звънях на сума ти хора, вкл. на шефа на тази юристка, на корпоративно ниво, абе беше просто кошмар. Накрая изкарах от общината документ за отпуската на титуляра, когато е бил подписан от заместващото лице !!! #Crazy ooooh!

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 938
    Ами аз пък съм възмутена от Райфайзенбанк. След като ни казаха какви документи да подготвим, повече от месец им трябваше да ни отпуснат кредита. Отговаряхме на всички условия, но все си измисляха по още някой документ, който им трябвал. Накрая като се стигна до подписване на договора ни "сервираха", че с него върви и запис на заповед, който е задължителен и бил само "формален" - иначе няма кредит! Да де ама това се казва в началото, а не накрая, когато вече достатъчно нерви си изхабил и просто искаш всичко да приключи и да си вземеш кредита. Това си е чисто изнудване, защото записа на заповед въобще не е формален, а напротив - много сериозен документ, тъй като няма нищо общо с договора за кредит и лесно може да бъде използван, независимо дали си изряден длъжник или не! Добре, че с новия закон за потребителските кредити това "изнудване" ще отпадне /дано не бъркам/!
Явно зависи от клона (служителите). За седмица имахме парите и за записа на заповед знаехме. Мисля, че тази заповед е обвързана с договора за кредит. Документите са вкъщи и не мога да цитирам.
НЯМА ФОРМАЛНИ ДОКУМНТИ ЩОМ СИ СЛАГАШ ПОДПИСА

# 22
  • Мнения: 1 547
    Ами аз пък съм възмутена от Райфайзенбанк. След като ни казаха какви документи да подготвим, повече от месец им трябваше да ни отпуснат кредита. Отговаряхме на всички условия, но все си измисляха по още някой документ, който им трябвал. Накрая като се стигна до подписване на договора ни "сервираха", че с него върви и запис на заповед, който е задължителен и бил само "формален" - иначе няма кредит! Да де ама това се казва в началото, а не накрая, когато вече достатъчно нерви си изхабил и просто искаш всичко да приключи и да си вземеш кредита. Това си е чисто изнудване, защото записа на заповед въобще не е формален, а напротив - много сериозен документ, тъй като няма нищо общо с договора за кредит и лесно може да бъде използван, независимо дали си изряден длъжник или не! Добре, че с новия закон за потребителските кредити това "изнудване" ще отпадне /дано не бъркам/!
Явно зависи от клона (служителите). За седмица имахме парите и за записа на заповед знаехме. Мисля, че тази заповед е обвързана с договора за кредит. Документите са вкъщи и не мога да цитирам.
НЯМА ФОРМАЛНИ ДОКУМНТИ ЩОМ СИ СЛАГАШ ПОДПИСА

Райфайзен са пълни помияри. Вдига ми се адреналина, като се сетя колко ни въртяха. Няма никакво значение в кой клон си. Отново 100 пъти ни връщаха за документи, за поръчителите, за какво ли не. След като всички документи бяха надлежно комплектовани и мина срокът от 1 седмица, в която чакаш да ти се обадят дали си одобрен, ни звъннаха в понеделни рано-рано, за да кажат, че отказват кредит. Тъй като всяка банка може да отказва кредит по целесъобразност без да съобщава причините, ние не настояхме по телефона да говорим за това. По-късно минахме да си вземем документите и тъпата п-ка заспала каза, че трудовият договор на мъжа ми не бил регистриран в НОИ, което е пълна лъжа и и го доказах със съответните разпечатки за здравно и социално осигуряване. Тя обаче продължаваше да повтаря, че техните експерти знаели най-добре и че аз всъщност лъжа. Освен това имаме кредитна карта. Само за информация - потребителските кредити по закон в България са до 20 000 лв. Кредитната карта ни е с по-голям кредитен лимит и надхвърлихме тази сума. Това беше 2рата причина, която изтъкнаха за отказ. Пълни глупаци.
На наши приятели по същия начин се опитаха да им разиграват коня за ипотечен кредит. Модерна банка - дрън дрън. Адски зле са хората.  Twisted Evil #Cussing out

# 23
  • София
  • Мнения: 377
А някой доволен от някоя банка въобще има ли?  Rolling Eyes

# 24
много съм доволна от Прокредит.направили са листовки:вземаш толкоз пари за толкоз години и връщаш толкоз,нито стотинка повече и наистина е така.ти си преценяваш дали те устройва.и не само за това,и за обслужване,и за това че няма опашки....щот съм клиент и на  NaughtyОББ Naughty ,та сравнявам...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 389
Доволна съм от "Експресбанк".Теглихме ипотечен кредит и всички условия бяха ясни още в началото.Дадоха ни договора да си го четем вкъщи ,преди да отидем да подпишем в банката.Парите ги отпуснаха 2 седмици след като представихме всички документи.

# 26
  • Мнения: 3 880
А някой доволен от някоя банка въобще има ли?  Rolling Eyes

Тук има един лаф "Банката любезно ти поднася чадър в слънчево време и в момента, в който завали си го взима" Wink Така че не очаквайте банка да върши нещо във ваша полза Wink Всичките са много хубави докато ние им услугваме с парите си, като дойде време те да ни услужат се чудят как да одерат по няколко ката кожи от гърбовете ни, при това с усмивка. Ама пусто като се налага.... Sad И на нас в в близките години няма да ни се размине и от сега ме втриса като знам какво ни чака (освен ако междувременно не ударим джакпота...и то без играем тото Wink)

# 27
  • София
  • Мнения: 2 967
Подлъгахме се да си купим мобилен телефон на изплащане за 1 год.без оскъпяване.
За целта ни издадоха кредитна карта,на която таксата й за обслужване за 1 год. е 50лв. Това,обаче никой не ни го каза. Телефона струваше 350.


ПРедполагам говориш за ОББ?!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 967
така сега теглим 46000 и връщаме 116000
Малеее,това са много пари  #Crazy . Как така теглите 46 000 и връщате 116 000 ,за пръв път 4увам за подобни лихви  Shocked . А банките са така,предварително трябва да си подготвен за изненади и о4ите да са на 4 .


Така е!!1 Както писа по-горе друга форумка: ВЪПРОСЪТ Е В СЛОЖНАТА ЛИХВА! При нас е същото положение в момента: теглим 50000 лв., дават ни 49000 лв., а връщаме 115000лв. Става въпрос за Централна Кооперативна  Банка.


П.П. Чакам инфо за въпросната банка

# 29
и на 6 да бяхме гледали те като в последния момент ни го сервираха карахме се там и те да прави сте но те от централата и само се оправдават а ние в безисходица даже и ремонта бяхме почнали и капаро и от банката ни казват както решите

Общи условия

Активация на акаунт