избелване на зъби

  • 9 609
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Един въпрос- кое прави процедурата толкова скъпа? (за БГ стандартите 800 лв си е доста скъпо удоволствие, при положение, че не е за цял живот)

Това ли е цената, на която се продава в България ? А знаеш ли дали направата на силиконови шини и гел за домашно ползване впоследстиве влиза в цената ?
И тук е скъпо, но някак си по-достъпно бих казала.
Информативно за сравнение цената  е около 650 $ взависимост от клиниката плюс, минус 50 $.

# 16
  • Мнения: 5 622
 Ами не се продава лапмата(останах с впечатление, че казваш, че лампата струва 800лв). Това е цената на самото избелване!

Да, за Бг стандарт, това е ужасно скъпо направо!  Confused


Тук 800 лв, е все едно в Америка да отделиш 8 000$ за избелване..... (приравнявам според стандарта...)

# 17
  • Мнения: 2 032
Преди няколко години се пробвах, при стоматолог, не съм сигурна за името на препарата, спомям си разчекване на уста с някакви шини, мазане на разтвор, седене 30-40 мин и облъчване с някаква лампичка. При мен резултатът беше почти незабележим: избелиха се само с един тон по-светли (бил ми бил тънък емайла); после ми бяха чувствителни зъбите, и общо взето ефектът беше разочароващ, е некомфортното усещане (едно временно изтръпване) и цената (май беше около 500 англ. лири) -високи. Та това е моят опит.

# 18
  • Мнения: 179
Ами не се продава лапмата(останах с впечатление, че казваш, че лампата струва 800лв). Това е цената на самото избелване!

Да, за Бг стандарт, това е ужасно скъпо направо!  Confused


Тук 800 лв, е все едно в Америка да отделиш 8 000$ за избелване..... (приравнявам според стандарта...)



Имах предвид цената на която се продава процедурата.
 Самата лампа  ( по спомени ) струва около 2К $, а материалияте за всеки пациент около 80 $, сметките оставям на вас.

Последна редакция: вт, 05 сеп 2006, 23:19 от Anabell

# 19
  • Варна
  • Мнения: 451
Ами не се продава лапмата(останах с впечатление, че казваш, че лампата струва 800лв). Това е цената на самото избелване!

Да, за Бг стандарт, това е ужасно скъпо направо!  Confused


Тук 800 лв, е все едно в Америка да отделиш 8 000$ за избелване..... (приравнявам според стандарта...)



Имах предвид цената на която се продава процедурата.
 Самата лампа  ( по спомени ) струва около 2К $, а материалияте за всеки пациент около 80 $, сметките оставям на вас.

Лампите, които са предназначени за професионално избелване на зъбите са изключително скъпи (цената на моята, която си поръчах е 5900 лв.). Освен това се поръчват от щатите и се прави доставка след около2-3 месеца. Самата избелваща система също е доста скъпа (в момента не мога да кажа точно). Защо са необходими те. В избелващият гел има специален агент (фотокатализатор), който ускорява реакцията по избелването, след като се облъчи със синя светлина. Тази синя светлина (някъде около 450 нм) идва от лампата. Защо ни е необходимо всичко това: в днешното забързано ежедневие свободното ни време е изключително малко и всяка загуба на време ни коства пари (на нас зъболекарите и на вас пациентите). По този повод американците създават този метод за бързо и ефектно избелване (избелването е над 10 тона при 6 за стандартното офис- и 4 за домашно-избелване). Разбира се това е една естетична процедура, която няма живото застрашаваща необходимост, в резултат на което производителите и търговците казват: щом не е спешно и е за красота, тогава струва много пари. Ние за съжаление сме принудени да се съобразяваме с тях, защото всичко купуваме от търговците (в това число и вие го "купувате" от нас). Това е причината поради, която в цял свят естетичните процедури (процедурите по разкрасвяване) са толкова скъпи.
При "светулките" причината е друга. За да се направят "светулки" е необходим стоматолог и зъботехник. Необходими се по-специфични материали (отпечатъци, техники, машини, цименти, керамики и техники за изработването им). Освен тов обучителните курсове за нас и зъботехниците (когатои става въпрос за естетика) са ограничени (няма ги на всякъде) и доста скъпи. Всичкото това води до една тежка, строго специфична и скъпа технология, която ускъпява крайният продукт. Ако всеки трети зъболекар беше естетичен стоматолог тогава цените щяха да са 3 пъти по-ниски, но в БГ те са изключително малко (защото са необходими много инвестиции и желание за да се достичне до това ниво).

Мога да ви уверя, че тези процедури в Америка също не са по джоба на всеки американец (но те си имат "Пълна промяна", което донякъде е все едно да спечелиш 6-ца от ТОТО-то  Sad ).
За пациентите, които не могат да си позволят скъпото избелване с лампа има и стандартно офис- и домашно-избелване. Там цените са значително по-ниски и също има много добър ефект.


ситуацията преди донмашно избелване


ситуацията след


преди стандартно офис избелване


след избелването

# 20
  • Варна
  • Мнения: 451
Имах предвид цената на която се продава процедурата.
 Самата лампа  ( по спомени ) струва около 2К $, а материалияте за всеки пациент около 80 $, сметките оставям на вас.

Не знам колко е 2К$, но ако цената за избелващият гел е 80$ със сигурност става въпрос за някакъв вид непрофесионално избелване (подобно на тези лампи, които рекламират сега по ТВ шоповете).
А и ако цената на едно избелване в САЩ е 650$ и при техния строг контрол, едвали ще могат да си позволят да слагат повече от 800% надценка (убеден съм, че в щатите за това могат да ги скъсат от съдебни дела, за такъв вид надценки).
 Grinning

# 21
  • Мнения: 179
Цитат
Не знам колко е 2К$, но ако цената за избелващият гел е 80$ със сигурност става въпрос за някакъв вид непрофесионално избелване (подобно на тези лампи, които рекламират сега по ТВ шоповете).
А и ако цената на едно избелване в САЩ е 650$ и при техния строг контрол, едвали ще могат да си позволят да слагат повече от 800% надценка (убеден съм, че в щатите за това могат да ги скъсат от съдебни дела, за такъв вид надценки).

2 К, в случая е 2 000, цената на една лампа може и да е 3 000, но когато се купуват повече от 1 цената се променя. Цената на 1 комплект ZOOM материали, за един пациент + избелващият гел за домашно ползване закупен директно от http://www.discusdental.com/ е около 80 $ при поръчка на определено количество. Цената на труда - процедурата трае около 2 часа ( 3 сесии по 20 минути всяка + 6 минути почивка между сесиите ) + времето за подготовка на пациента + флоуридната процедура накрая става около 2 часа, заплащането в случая е 20 $ на час. Това са разходите по тази процедура поне тук в САЩ. Относно това, което било рекламирано по тв магазините - нямам идея какво е и за какво говорите.
Не знам колко сте запознат с ценовото образуване на стоматологичните услуги в САЩ, но ще спомена само още нещо - металокерамична корона- цена 1032 $ (за един брой ), цената на лабораторната работа...110 $, цена на венир - същата, като на короната. Иводите оставям за Вас.
При вас консумативите na ZOOM -a може би излизат малко по-скъпи, защото и доставката не е за пренебрегване.
 Както и да е - пожелавам ви да имате повече пациенти, които могат да си позволят процедурата, както и всъщност повече хора, които да обръщат внимание на  тази част от стоматологията  Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 16:58 от Anabell

# 22
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не искам да се заяждам със зъболекарите Peace, но как е въззможно един и същи метод в София да е 800лв, а в Пазарджик да е 500. гела си го поръчват от София. процедурата не е трудоемка. да е 50-100лв разлика- разбирам, но 300лв ми се струва много дори и за различните стандарти м/у двата града.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 451
не искам да се заяждам със зъболекарите Peace, но как е въззможно един и същи метод в София да е 800лв, а в Пазарджик да е 500. гела си го поръчват от София. процедурата не е трудоемка. да е 50-100лв разлика- разбирам, но 300лв ми се струва много дори и за различните стандарти м/у двата града.

Съгласен съм до някъде със вас. Цената на лампата е почити същата, но гелът е доста по-скъп тук в България. Проблемът както споменах е не само от това, че продуктите идват от щатите (първото ускъпяване), а и от факта, че търговците в България също слагат надценка, а тя не е никак малка като сравнявам цениет там в САЩ и тук в БГ.
Разликата в цените на различните градове и кабинети (защото сигурно и в София ще се намери по-ниска цена) е комплексна. Първо всичко опира до това колко реномирана е практиката, колко добър е специалиста, какви са ежедневните му разходи свързани с манипулацията, и от това каква печалба има (при нея се калкулира и евентуалните реинвестиции в материали, инструменти и образувание). Др. проблем срещан в Бг е, че търговците променят цениет непрекъснато и ако искаме да не вдигаме 1-2 пъти цените годишно, трябва да се опитаме да предвидим разликата в цените, защото после ще трябва да купуваме по-скъпо. Това са едни доста сложни икономически обосновки и не мисля да ви занимавам с това. Факт е, че всеки може да избере за себе си какъв кабинет да посети и колко пари може да отдели за естетика.
Пожелавам на всички да имат висок стандарт и повече усмивки.
 Grinning  Grinning  Grinning

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя стоматолог явно ползва по стара технология. При него струва 100лв., но пък ти слагат нещо на зъбите и трябва цяла нощ да спиш с него. И аз го прекъснах и му казах, че се отказвам, знам че на запад ползват лампа и става бързо, ефикасно и резултата е 100%.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 451
Моя стоматолог явно ползва по стара технология. При него струва 100лв., но пък ти слагат нещо на зъбите и трябва цяла нощ да спиш с него. И аз го прекъснах и му казах, че се отказвам, знам че на запад ползват лампа и става бързо, ефикасно и резултата е 100%.

Дали ще го направите в домашни условия или в кабинета не е от толкова голямо значение (мисля). Въпросът е в това да имате положителен резултат накрая и вие да сте доволни.
Аз лично съм се избелвал със шина в домашни условия и съм доволен от крайния резултат. Вече 1 година след това все още зъбите ми са бели.

# 26
  • Мнения: 179
Съгласна с Д-р Венелинов по повод резултатите, тоест те се подобни, просто със ZOOM те са на лице на момента, докато избелването у дома отнема около 1-2 седмици.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 451
http://www.beyonddent.com/productDetail.aspx?cul=en-us&proId … &lastmenuid=1

Това също е метод за избелване на зъби с лампа (същият като този със лампата ZOOM2). Внасят ги тези лампи (и избелващи гелове) от 1 година. Хубавото е, че производителите дават подобни параметри като със ZOOM2, но е по-евтино (защото не е толкова известна, колкото другата лампа).

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя стоматолог явно ползва по стара технология. При него струва 100лв., но пък ти слагат нещо на зъбите и трябва цяла нощ да спиш с него. И аз го прекъснах и му казах, че се отказвам, знам че на запад ползват лампа и става бързо, ефикасно и резултата е 100%.

Дали ще го направите в домашни условия или в кабинета не е от толкова голямо значение (мисля). Въпросът е в това да имате положителен резултат накрая и вие да сте доволни.
Аз лично съм се избелвал със шина в домашни условия и съм доволен от крайния резултат. Вече 1 година след това все още зъбите ми са бели.

А мен ми е интересно какво става с пломбите? Остават си със същия стар цвят и трябва да се сменят или избелването влияе и на тях? Някой знае ли?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 451


А мен ми е интересно какво става с пломбите? Остават си със същия стар цвят и трябва да се сменят или избелването влияе и на тях? Някой знае ли?

Принципно изкуствените материали не си променят цвета. Затова е необходимо първо да се избелите, след това да изчакате 10-15 дни и тогава да сменяте всички изкуствени материали във видимата област със нови цветове.

Общи условия

Активация на акаунт