Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Трудова борса и обезщетения - 5

  • 4 162
  • 178
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 870
Не са минали три години от последната му борса, значи сега има право само на минимална, която съгласно промените от 01.10. ще е 12 лв. на работен ден за 7 месеца. За минимална борса членът няма значение. Дори членът, по който е съкратен, да дава право на пълна борса, той няма да може да се възползва заради описаното по-горе.

Опцията по чл. 331 остава като вариант, но е твърде смело да се очаква работодателят да е толкова щедър. Още повече, че предстоят съкращения, не става дума за един служител.

# 136
  • Мнения: 36 409
Щом е бил през 2018, сега има право само на минимално обезщетение, за 4 месеца, ако има внесени осигуровки за 12 месеца през последните 18.

# 137
  • София
  • Мнения: 10 130
След като не са минали 3 г. от последната борса както и да го махнат от работа ще има право на 4 месеца х 9 лв/раб. ден. Сега правителството прие  увеличение на 12 лв и още 3 месеца. Но не се знае от кога ще влезе в сила и за кои безработни ще се отнася.
Затова да се моли да го оставят на  работа или да търси друга.

# 138
  • Мнения: 36 409
От октомври ще влезе в сила и е за минималното обезщетение.

# 139
  • Мнения: 1 522
Днес имаше ли плащане?

# 140
  • Мнения: 1 660
Надявам се днес да е имало и би трябвало утре да го получа. Чакам обезщетение за юни и юли

# 141
  • Мнения: 2 723
Не можах  да разбера това увеличение на обезщетението от октомври какво точно значи...Отнася се само за хората регистрирани от октомври нататък или и за тези в заварено положение? Например аз ще се регистрирам август. Това значи ли, че за август и септември ще взимам по 9 лв.на ден, а от октомври по 12, или за мен не се отнася въобще, тъй като ще съм регистрирана преди 1-ви октомври?

# 142
  • Мнения: 36 409
Това и аз не го разбрах.

# 143
  • Мнения: 953
Благодаря на всички, които се включиха по моето питане!

# 144
  • при моите любими
  • Мнения: 1 901
Аз вече писах за моя казус, който се разреши въпреки чакането. Сега обаче имам пак въпрос. Излезе ми решение 1 за отпускане на парично обезщетение от 27.04. След него имам друго разпореждане 2 в което пише , Спиране считано от 27.04 и възобновяване от 27.05. на основание чл. 222. До тук добре, знаех, че ще е така. Очаквах плащане на 29то число, но нямам нищо. Трябва ли да им изпращам нещо на НОИ и къде, за да почнат да ми плащат или да чакам 15то число на другия месец. Голямо чакане с тая борса. Ако разчитах само на тези пари да съм умряла от глад до сега.

# 145
  • Мнения: 1 870
По-добре се свържете с тях или отидете на място - може да има грешка в банковата сметка (имаше вече подобни случаи) или някаква друга причина.
Не знам дали все още има втора дата за изплащане 29-ти или остана само 15-ти?!?
От коя дата на юли Ви е разпореждането ВЪЗОБНОВЯВАМ? Би следвало, ако е преди 15. юли, да са Ви превели парите за май и юни.
При всички положения ще си получите парите накуп, но наистина е много досадно това протакване.

# 146
  • при моите любими
  • Мнения: 1 901
От 21.07 ми е решението, но и в справка на изплатени нямам нищо. Ще изчакам още малко значи.

# 147
  • Мнения: 1 870
Значи е много вероятно на 15.08. да си получите парите за май, юни и юли.

# 148
  • Мнения: 3 503
Гледам, че 15-ти се пада в събота, дали ще преведат парите тогава или ще трябва да чакаме до понеделник?

# 149
  • Мнения: 36 409
Не. Събота и неделя няма преводи.

Общи условия

Активация на акаунт