Трудова борса и обезщетения - 5

  • 33 890
  • 760
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 731
И аз да ви питам:
Пуснах тази Декларация 7 миналия месец март и си платих за март. Сега, предвид епидемията искам да ходя в НАП и да си плащам здравните осигуровки на три месеца, т.е. април, май и юни наведнъж. Възвожно ли е?

# 631
  • Мнения: 54 338
Защо в НАП трябва да ходиш?
Аз си ги платих онлайн, но за целта ти трябва ПИК.
Също и в Изи пей може.
В НАП се подава само декларацията, първоначално.
Не е нужно всеки месец там да плащаш.

# 632
  • Мнения: 731
За да платя онлайн, нямам електронен подпис. Как се плаща в Изипей - какви данни да представя и каква сума трябва да преведа като безработна?

# 633
  • София
  • Мнения: 1 614
И аз да ви питам:
Пуснах тази Декларация 7 миналия месец март и си платих за март. Сега, предвид епидемията искам да ходя в НАП и да си плащам здравните осигуровки на три месеца, т.е. април, май и юни наведнъж. Възвожно ли е?

Здравей, Можеш да платиш и он-лайн през сайта на НАП.
Имаш ли ПИН от НАП.
Като плащаш през страницата на НАП веднага се отразява плащането. Няма банкова такса, само трябва да имаш дебитна карта - твоя или на др.човек.
Можеш да платиш за няколко месеца предварително.

# 634
  • София
  • Мнения: 16 003
Не е необходим нито ПИК код, нито ел. подпис за да се платят ЗО от дивана в къщи. В сайта на НАП отиваш в услуги със свободен достъп,  правиш справка по ЕГН за кои месеци дължиш. Има и калкулатор по месеци и лихва, маркираш си ги. Излиза ти сумата и те пита как ще платиш. Може в офис на Изи пей - тогава дават № с който да ги внесеш. Но може и директно от дебитна/кредитна карта. Въвеждаш номера и CVV кода и подтвърждаваш сумата.

# 635
  • Мнения: 54 338
Сигурно е така, Аиша, аз имам ПИК и си влизам с него. После плащане с ДК, никакъв ел.подпис не трябва. Няма такса.
В Изи пей има.

# 636
  • Мнения: 731
Решавам, че искам да плащам през Изипей. Какъв номер ще ми трябва?

# 637
  • София
  • Мнения: 16 003
Прочети  горния ми пост. Там е описано всичко - до  начин на плащане - избираш Изи пей и ти исписва № и срок до кога да платиш.

# 638
  • Мнения: 342
Като разпитах познати със фирми никой не се наема да назначава за месец, защото след това им предстои проверка на 99%.

Уволниха ме по чл. 331 с обезщетение, но ми се полага само минимална борса по този член. Ако започна някъде работа за няколко седмици и не ми хареса работата , по какъв чл. ще ме освободи работодателя и ще мога ли да си ползвам пълната борса?
Знам за другия вариант да ме назначат фиктивно, но трябва да е за 2месеца (вече никой не се съгласява да е само за 1 2 седмици) и трябва да платя 600лв за осигуровки и да се издържам сама 2 месеца.
Какъв е варианта, т. к. искам спокойно да си търся работа докато съм на пълна борса, а не да правя прибързани решения?
Здравейте,
Къде прочетохте, че трябва да е за два месеца, аз знам за един месец ?

# 639
  • Мнения: 2 721
Нуждая се от малко помощ. Борсата ми свърши месец февр., но съм забравила да подам образец 7 за месец март. Сега мога ли да го подам, като съм изпуснала срока?

# 640
  • София
  • Мнения: 16 003
да

# 641
  • Мнения: 2 721
Веднага след подаването мага ли да заплатя здравните, или трябва да мине време за обработка и след това да плащам?

# 642
  • София
  • Мнения: 16 003
може и веднага след подаването.

# 643
  • Мнения: 33
Здравейте,
След като се регистрирам в Бюрото по труда в гр. София, в срок до  7 работни  дни след връчването на заповедта за съкращаване от работа, след това необходимо ли да отида в НОИ и там да подам документи, за да мога да получавам обезщетение за безработица или служебно от Бюрото по труда ще пратят документите към НОИ?
Благодаря предварително за отговора!

# 644
  • Мнения: 1
Здравейте,преди няколко месеца се регистрирах в бюрото по труда.Имах интерес още в началото да се запиша на предлаганите курсове,но все ми казваха,че нямат информация и трябваше всеки път да се интересувам.Когато вече се обявиха самите курсове и пак исках да се запиша,ми казаха,че е още рано ще получа позвъняване по телефона или смс,като помолих и предварително да ме запишат името(което и жената направи пред мен).
На 21.04.21г. получих смс,че мога да кандидатствам и отивам на 22.04.21г в 9:00ч.и ми се казва,че местата са пълни и могат най-много в резервите да ме запишат.Съгласих се попълниха ми заявление.На следващото ми посещение питах,кога започват да имам готовност,но ми беше казано,че няма как да почна курс,защото имам записано висше образование,което съм прекратила по мое желание 2017г. мисля.За да имам някакъв шанс да се запиша в резервите трябва да отида в университета и да искам документ,че съм си прекъснала обучението.Та имам ли някакъв шанс без да ходя до самия университет да почна тези курсове при положение,че в системата на Бюрото излезе,че съм напуснала по мое желание.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
Извинете за дългия пост и правописните грешки.
Благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 19:01 от Ваня Диянова 695224

Общи условия

Активация на акаунт