Не искам да си смуче пръста

  • 1 036
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 327
Аз съм пробвала със залъгалката още, когато бяхме в родилното, но тя почти веднага я плюеше. Моята хитрушка не иска биба,която не пуска млекце. Дано сте прави, че този период ще отмине. Дано е по-скоро, а не след години.
Благодаря ви за отговорите,момичета. Hug

# 16
  • Мнения: 495
тук бях чела, че до 2-годишна възраст детето има физиологична нужда от смукането на палец
ако не иска залъгалка, пробвай различен вид, като я изплюе пак му я пъхай в устата...
за притеснение е когато продължава да си смуче палеца след 2-те годинки

# 17
  • София
  • Мнения: 2 901
И моята си смуче пръстчето от 2-3 месечна, та досега. Но сега си го смуче или когато я гушна, или като й се приспи, но го пуска на втората минута от съня си.

Смукането на палеца е същото като пипането в областта на устата, устните, брадичката при нас възрастните в определени моменти. Това е несъзнателно връщане към онзи любим период от живота ни, в който всичко е било спокойно и хубаво, когато сме били близо до мама и сме се успокоявали със сукане.

Не обичам някой доброжелател да вади насила палчето на детето ми от устата му. Щом аз съм там и не предприемам нищо, защо друг ще се намесва?

# 18
Остави детето да се открива!

За твое успокоение мога да кажа, че на вашата възраст и моя син лапаше здраво ръцете + бибата...и до повръщане се е стигало. Сега лапа всичко застанало пред очите му и все по-малко първите две неща Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт