На море в България 2020 г.! - 5

  • 35 723
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 13 556
Аз дали мога пак да попитам Relaxed
Някой с впечатления от Царево? Мислим за бунгала Синьо лято, интересува ме на Нестинарка допускат ли домашни любимци и в самото Царево да препоръчате готова храна.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 811
Щипалки в момента също няма, стършелите не са във водата. Водни змии за 10 г. не съм видяла, мъжът ми е виждал, но той се гмурка с харпун на талияна и по-нататък, не точно на Бутамята.

# 662
  • Мнения: 2 529
Има скара, пържени картофи, винаги има таратор, спагети и 2 вида супа, манджи и салати.
Приятелски те съветвам да не ядеш таратор по морето. Не понася на стомасите на хората от вътрешността на страната, или поне взимай някакви пробиотици.

Аз колкото бях категорична, след като детето нещо почна да мрънка как тази година няма да види на море, реших да отидем за две нощувки в Хермес - Царево. Познавам хотела и ми се струва, че там е по-възможно да се спазват антиК-19  мерки.  Ще посетим и Перла-та. Звъннах на една явка там - плажът е пълен независимо от деня от седмицата.

Приятно изкарване на всички летуващи, по-малко нерви и най-вече върнете се здрави от морето!

# 663
  • Сф
  • Мнения: 10 722
Има скара, пържени картофи, винаги има таратор, спагети и 2 вида супа, манджи и салати.
Приятелски те съветвам да не ядеш таратор по морето. Не понася на стомасите на хората от вътрешността на страната, или поне взимай някакви пробиотици.

Аз колкото бях категорична, след като детето нещо почна да мрънка как тази година няма да види на море, реших да отидем за две нощувки в Хермес - Царево. Познавам хотела и ми се струва, че там е по-възможно да се спазват антиК-19  мерки.  Ще посетим и Перла-та. Звъннах на една явка там - плажът е пълен независимо от деня от седмицата.

Приятно изкарване на всички летуващи, по-малко нерви и най-вече върнете се здрави от морето!
Ние винаги ядем таратор.Не сме имали  проблем.
Спазват в Хермес сигурно.В Жерави спазваха.

# 664
  • Мнения: 506
За водораслите-на 14.07 се върнах от Слънчев бряг и въпреки, че морето беше бурно нямаше никакви водорасли.
Миналата година ми се случи да ходим два пъти в един и същи хотел и на едно и също място на плажа-през август морето беше супер спокойно, чисто и без никакви водорасли.Началото на септември беше ужасно!Не можеш да влезеш да се изкъпеш, а по плажа имаше такива купчини, чеее...Confounded
Но явно това си е от времето и теченията , няма как да се предвиди.
А относно изказването на господина, собственик на хотели в Слънчев бряг-при положение, че в неговия хотел ми излизаше 780лв уикенда за двама възрастни и дете в междинен сезон, не знам горките бедни туристи в Слънчака как си ги плащат почивките!И ако тези са бедните....богатитет колко ли плащат за един уикенд на морето Rolling Eyes

# 665
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
И ако тези са бедните....богатитет колко ли плащат за един уикенд на морето Rolling Eyes


Във Вила Чинка цената беше 660 със закуска за двойна стая на вечер в букинг за юли Bowtie

# 666
  • Мнения: 506
Sweat Smile
И ако тези са бедните....богатитет колко ли плащат за един уикенд на морето Rolling Eyes


Във Вила Чинка цената беше 660 със закуска за двойна стая на вечер в букинг за юли Bowtie
Аааа значи там ходят богатите туристи! Sweat Smile
Да, ясно е, че има и много скъпи и в същото време доста приятни местенца, но ми е някак странно да подържаш такива цени и да квалифицираш турстите, които ги плащат като бедни Flushed
Въпрос на гледна точка и на бюджет, просто ме дразнят тези квалификации-бедни и богати туристи.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 08:54 от pepi80n

# 667
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Sweat Smile
И ако тези са бедните....богатитет колко ли плащат за един уикенд на морето Rolling Eyes


Във Вила Чинка цената беше 660 със закуска за двойна стая на вечер в букинг за юли Bowtie
Аааа значи там ходят богатите туристи! Sweat Smile
Да, ясно е, че има и много скъпи и в същото време доста приятни местенца, но ми е някак странно да подържаш такива цени и да квалифицираш турстите, които ги плащат като бедни Flushed

Този диалог съм го пропуснала, ако е бил в тази тема. Ама се сетих за Вила Чинка като стана въпрос за спане на богати туристи Bowtie

# 668
  • София
  • Мнения: 1 489
Включвам се и аз с отрицателно мнение за Томас Резиденс от личен опит. И да ви кажа, че мненивта във Визит са последното, на което трябва да вярвате, защото много мои отрицателни мнения изобщо не ги публикуваха, вкл. и за Томас Резиденс.
Ние в момента сме в Аркутино Фемили Резорт. Няколко човека питаха за там, затова пиша. Хотелът е почти пълен.
Като цяло мнението ми е на кантар все още. Хотелът е хубав, но аз си имам някакви мои очаквания и желания. Основният ми проблем е организацията в ресторанта. От това се обезсмисля цялата услуга. Така или иначе маски от персонала не носят или са като лигавници, но дори една вилица не можеш да си вземеш сам. За всичко се чака на опашки, а понякога служителите се запиляват някъде и ти се иска да си грабнеш нещото, за което чакаш и да излезеш. Храната е прилична като за ол инклузив. Има скара, пържени картофи, винаги има таратор, спагети и 2 вида супа, манджи и салати. Сирената и кашкавалът не са имитиращи. Но сигурно това ще ни е последният ол инклузив, много ме изнервят опашките и това, че не можеш да си избереш сам какво да си сложиш.
Сериозен плюс им е сладоледа. Няма такава вкусотия. Аз сладолед почти не ям, но тук взимам по 2.
Басейните са 3 и топли, особено детския. Сравнително чисти са, като изключим, че по плочките на места се зеленее. Следобяд трудно се намират шезлонги.
Плажът е хубав, но е почти претъпкан. След 10 ч и там няма шезлонги и чадъри, освен ако е останал някой на последна линия. Следобяда е по-празно. Във водата, обаче, има нашествие от щипалки. Ако не ви пречат, всичко е на 6. Мен обаче ме изядоха и следобедните плажове решихме да ги правим на басейна.
Детската анимация е доста далече от ресторанта. Това го отчитам като недостатък. Не можете да си седите на питие докато детето го забавляват. Има доста ходене до сцената.
Апартаментът ни е хубав, но тук-там има по нещо амортизирано. Отчитам като плюс това, че в хола вместо диван има 2 отделни единични легла.
Това е засега от ден и половина впечатление.
Благодаря много за мнението. Очаквах го с нетърпение...въпреки,че не е бляскаво, а оправдава очакванията ми....и много ме е яд. Нали на 50% трябва да има запълване на хотела? Пак хубава работа, ама българска. Писна ми вече от простотията ни.
Tова не е ли предположение само за 50%? Аз не мога да кажа със сигурност, но съдейки по хавлиите по терасите, поне 70% е запълнен.

# 669
  • Sofia
  • Мнения: 3 840
Ето ви снимки от днес. 😀
Щом при нас има вълни не искам да си представям на другите места какво е. 😀
Скрит текст:

# 670
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 609
И ако тези са бедните....богатитет колко ли плащат за един уикенд на морето Rolling Eyes

Във Вила Чинка цената беше 660 със закуска за двойна стая на вечер в букинг за юли Bowtie
В Бункинг често излиза най-скъпа резервацията. Не знам как са им програмирани резервационните системи на хотелите,  но за 2 възрастни и 1 дете, често ми начислява 2 стаи и съответно цената скача двойно.
 Затова винаги проверявам на 2-3 места цените.

# 671
  • Мнения: 534
На Албена вълни няма.Водата е прекрасна.Флага е жълт но пускат с надуваеми.Само пустите му щипалки дразнят.

# 672
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 760
На плаж Златна рибка има ли свободна зона, достатъчна ли е? Да спим някъде наблизо и там да плажуваме? Достъп с кола, плаща ли се, места намират ли се?

# 673
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 768
На плаж Златна рибка има ли свободна зона, достатъчна ли е? Да спим някъде наблизо и там да плажуваме? Достъп с кола, плаща ли се, места намират ли се?

Срещу входа на къмпинга има платен паркинг 5 лв. През седмицата има целодневно места, през уикенда на обяд вече е пълен паркинга. Може и да се паркира в самия къмпинг  за 10 лв. Свободната зона е достатъчна, но уикенда хората са доста нагъчкани. Ходихме там на плаж от 10 до 15 юли и само веднъж беше жълт флаг, през останалото време зелен. Последният ден имаше щипалки.

# 674
  • Мнения: 1 165
Здравейте. Колебаем се между Топола скайс и Сол Несебър маре за 5 нощувки през Август. Ще се радвам, ако има отзиви от тази година и препоръки кой от двата хотела. За Топола прочетох няколко. Аз държа на плажа, но няма да ме огрее за съжаление, че децата мрънкат за басейни и пързалки.

Общи условия

Активация на акаунт