На море в Гърция 2020 - V

  • 58 890
  • 784
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 222
Миналата година оставих 10 евро на сервитьор в гръцка таверна, който ни сервираше 3 поредни вечери и ни вземаше поръчките на отличен български език. Човекът беше леко учуден и ми благодари около 5 минути.
Може ти да си научил този конкретен сервитьор на Халкидики, НО в Гърция ходят туристи от доста десетилетия и има кой да ги учи на такива мурафети - доста народи оставят значително повече от българите Simple Smile
Самите гърци като клиенти не оставят, факт.

Едва ли аз съм го научил, защото Неа Перамос е отдавна "българска колония". Просто човекът беше много учтив и любезен. Алоооу Мутафчиев, алоооу Христо, дано го прочетеш и да не ръсиш отново глупости! За цяла Гърция не зная, но за северна, ние сме отговорни. Фактът, че гърците не оставят бакшиш, също потвърждава думите ми, че при тях до преди години не е било прието.

# 706
  • Мнения: 18 603
Dioni, Клиника Б-я работят съвсместно с Рамус. Микробиологиите, направени там, са ми идвали на бланка на Рамус. Вярно, че последно 2019-та ми се е налагало да пускам, но допускам, че още е така и че и ПСР-ите ги правят всъщност Рамус.

Не е само цената. С  “гръцките” ПСР-и опашките нараснаха драстично. Ето вчера се наложи да пускаме тест с едното дете заради симптоми. Лабораториите са претоварени и болните висят с все туристи. До безплатен тест не можеш да се добереш, за платен чакаш от час нагоре. Резултатът излезе между другото за 5 часа (може и по-бързо, но тогава отворих, за да видя кръвните изследвания). Може би, когато е с придружаващи изследвания, ги правят с приоритет.

# 707
  • софия
  • Мнения: 25 672
Да, пробите, взети в поликлиника България, се обрабитват и излизат на бланка на Рамус.

# 708
  • София
  • Мнения: 4 493
Да, знам за връзката поликлиника България - Рамус, затова го и написах. Днес познати казаха, че отиват в пловдив да правят семеен тест и са се разбрали да им пуснат бланките по еконт. Семейство 5 човека ......... вместо 500 лв в София, в Пловдив за 150 лв.

# 709
  • София
  • Мнения: 714
Ние също винаги оставяме бакшиши, не мога да коментирам размера (това не е в моя ресор), но искам да споделя за снощи таверна Леон на Торони.
Гръцка салата, тиквички, октопод, две порции месно основно за децата, патрочне узо, 500мл маламатина, вода, хляб и фрешове за децата 53€!
Голями порции, пресно, вкусно и носят всичко бързо.
Е няма такова обслужване и такива цени у нас!
Естествено децата изядоха само едната порция и другата я взехме за вкъщи...
На края разбира се ни донесоха диня!

# 710
  • Мнения: 11 175
На мен това ми се струва сравнително скъпо, във всеки случай в България все още никъде не сме получавали сметка от 100+ лева за едно семейство.
Но сигурно е защото не съм фен на "Леон" Grinning (или поне преди 10 години не бях, не съм ходила скоро). Тогава не ми се струваше скъпо, но качеството беше доста скромно. А в Гърция и по-големи сборове сме плащали, но поне да си струва.

# 711
  • София
  • Мнения: 5 752
За Леон спомените ми са от преди две години. Порциите са им големи, беше много вкусно.

# 712
  • Атина
  • Мнения: 352
За гърците бакшиша е нещо обидно, особено по малките островчета. В началото съм оставяла, но по-късно ми казаха-" Все едно си ми на гости, а накрая ми плащаш". Закръглям, казвам Благодаря и не го правя на въпрос. Манталитет, какво да се прави, не мога да превъзмогна себе си.

# 713
  • софия
  • Мнения: 190
.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 11:55 от desita76

# 714
  • София
  • Мнения: 2 849
На мен това ми се струва сравнително скъпо, във всеки случай в България все още никъде не сме получавали сметка от 100+ лева за едно семейство.
Но сигурно е защото не съм фен на "Леон" Grinning (или поне преди 10 години не бях, не съм ходила скоро). Тогава не ми се струваше скъпо, но качеството беше доста скромно. А в Гърция и по-големи сборове сме плащали, но поне да си струва.

100 лв. за четиричленно семейство с алкохол, октоподи и подобни морски дарове, плюс месо, салати и фрешове, е доста ниска цена за вечеря в България. Ние редовно плащаме по толкова, че и повече.

# 715
  • София
  • Мнения: 714
На мен това ми се струва сравнително скъпо, във всеки случай в България все още никъде не сме получавали сметка от 100+ лева за едно семейство.
Но сигурно е защото не съм фен на "Леон" Grinning (или поне преди 10 години не бях, не съм ходила скоро). Тогава не ми се струваше скъпо, но качеството беше доста скромно. А в Гърция и по-големи сборове сме плащали, но поне да си струва.

Параход направо ме разби с този коментар!
Къде е по евтино у нас на морето, за това количество пиене и ядене?

# 716
  • София
  • Мнения: 1 489
Нашата почивка в Гърция е на път да се провали. От Съни турс ми пратиха следния мейл без обяснения:
"...във връзка с резервацията ви за Anais Hotel, бих искала да отправя предложението на нашите партньори Музенидис Травъл към вас - безплатен ъпгрейд в хотел Bomo Olympus Grand Resort, 4* при запазване на същите условия и цена.
На следния линк можете да разгледате Bomo Olympus Grand Resort:
https://visit.bg/pochivki-chujbina/greece/pieria/bomo_club_olymp … and_resort_40139/"
Аз нямам против, но поне причина няма ли да ни посочат? Освен това ние не държим на хотела, а на плажа, а пред този хотел, който ни предлагат пише, че плажът е каменист и ни трябват обувки. Не обичма така в последния момент. Аз проверих, че Анаис работи и предполагам, че грешката е на Съни турс, сигурно са дублирали стая.

# 717
  • Мнения: 11 175
Параход направо ме разби с този коментар!
Къде е по евтино у нас на морето, за това количество пиене и ядене?
Не знам - не ходя на море в България от 20 години. Всъщност била съм в един-два ресторанта в центъра на Бургас преди 2-3 години и ми се видяха нормални цените.
За таверна с качеството и обстановка на Леон 35-40 евро ми е очакваната сметка, друг е въпросът, че няма да ида точно в Леон, ама "на вкус и цвета товарища нет", та няма спорове там. Едно е факт - цените на Халкидики отдавна не са от ниските в Гърция. На места като Крит и Лимнос е даже зор да минеш 30 евро сметка в обикновена таверна, ако не поръчваш литри алкохол (да не говорим, че в Крит и ракията е безплатна). Е, тук-таме се глезим и с гурмета в Гърция (не навсякъде ги има, а и не е всеки ден), по 70-80 еврака излиза, в България ако платя 160 лева за вечеря, бая ще се почеша.

Ето ти и друг пример: пица - 10-12 евро (ние си хапваме пици в Гърция чат-пат, харесват ни), е, в София за 25 лева пица няма да ям, ако ще трио италианци да я точат с канцонети пред мен.


Spastik Children,
може да работи, но да обслужва намалено количество хора или да не може да осигури условията, при които сте направили резервацията (изхранване например). Във всеки случай ви дължат обяснение, най-малкото можете да попитате агенцията.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 13:05 от Параход

# 718
  • София
  • Мнения: 14 767
Нашата почивка в Гърция е на път да се провали. От Съни турс ми пратиха следния мейл без обяснения:
"...във връзка с резервацията ви за Anais Hotel, бих искала да отправя предложението на нашите партньори Музенидис Травъл към вас - безплатен ъпгрейд в хотел Bomo Olympus Grand Resort, 4* при запазване на същите условия и цена.
На следния линк можете да разгледате Bomo Olympus Grand Resort:
https://visit.bg/pochivki-chujbina/greece/pieria/bomo_club_olymp … and_resort_40139/"
Аз нямам против, но поне причина няма ли да ни посочат? Освен това ние не държим на хотела, а на плажа, а пред този хотел, който ни предлагат пише, че плажът е каменист и ни трябват обувки. Не обичма така в последния момент. Аз проверих, че Анаис работи и предполагам, че грешката е на Съни турс, сигурно са дублирали стая.
Преговаряйте за друг хотел, кажете им, че държите на плажа.

# 719
  • Мнения: 751
И аз, като Параход, мисля, че в България все още на повечето места човек може да се нахрани много по-евтино. И наистина в северна Гърция цените по някакви селски таверни са си ужасно високи. Кой е ял пилешка супа за 12 лв. в нормално ресторантче в България? Simple Smile
Цените са високи и в сравнение с Пелопонес и Крит.

Общи условия

Активация на акаунт