Голямо чудене за количка

  • 1 953
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Кое му е тежкото на комбинираната количка Маг Ингланд Принцес , като е само 9кг.  Thinking
Повечето комбинирани колички варират от 12кг. до 16кг.

От комбинираните колички е една от най-леките на пазара. Peace Peace Peace

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Кое му е тежкото на комбинираната количка Маг Ингланд Принцес , като е само 9кг.  Thinking
Повечето комбинирани колички варират от 12кг. до 16кг.

От комбинираните колички е една от най-леките на пазара.

Да, де, и аз това казвам, а ми е чудно от коментарите, че била тежка  Shocked

Чиполино комбинирана варира от 11кг. до към 16-17кг.

# 17
  • Мнения: 1 547
Моето мнение доста се различава от мнението на писалите до момента. Не жали пари за количка. Дори и да не планирате второ дете. 100 пъти е по-добре да си купиш от форума скъпа, маркова количка 2ра употреба, отколкото чиполино, маг инглънд и пр. Тук се продават много качествени и запазени колички. С 2 думи моят случай: дадоха ми Хаук комбинирана. Не можех да я помръдна. От форума си купих триколка на чико (предния модел - 2003 г. произведен). Ползвана 8 месеца - перфектна. Функционалност, дизайн, здравина - няма да коментирам. Нова струваше 600 лв, аз я взех за 300 лв. Имаше адаптори за кошница за кола на чико. Изобщо нямам забележки. В момента 3то дете вози и още изглежда чудесно. Лятната количка, която в момента ползвам е на Пег Перего. Широка, удобна, лесно се сгъва.
Във форум "Продава" непрекъснато има обяви за продажба на хубави колички. Куини също са страхотни. Според мен избери маркова количка и няма да съжаляваш. Освен всичко останало, много малко вероятно е да ти се счупи или развали количката. С по-евтините (вече изобщо и не са евтини) колички ще береш ядове и със сигурност ще имаш технически проблем. Ще се ядосваш и при всички случаи ще ви излезне по-скъпо.

Помисли и вземи най-правилното за вас решение  Wink

# 18
  • Мнения: 936
Аз също имах Маг Ингланд, модел Куини - с два коша и 4 големи гуми. Возията й е перфектна, тежи 11кг по каталог. След това ми подариха Куини Фриъстайъл, с 3 гуми - също перфектна возия. Купих си лятна ТСМ с малки колелета - едва се бута, особено с 10кг дете в нея. Имам и добри впечатления за Чико Пик ап - бих си купила и такава!

# 19
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Имам 2 на Чиполино-комбинирана (278 лв.) и лятна(86 лв.) и 1 на Бертони-комбинирана(160 лв.). Равносметката е-278+160+86=524 лв. Доволна съм повече от Бертонито. Но, ако сега трябва да си купувам количка, за тези пари бих си взела маркова, втора употреба, от форума. На Кенгуру също ми се виждат хубави.

# 20
  • Мнения: 1 711
И аз така преди да родя четох тук колко здрави леки са Маг Ингланд. Да ,ама не- нищо подобно. След 6 мес. ползване се изрониха зъбците на едното задно колело и спирачката сега пада по всяко време. А откакто Явор натежа на 9 кг. чупещата дръжка си се върти във всички посоки. Ако сега трябваше да избирам нямаше да е тази.
  Просто мнение!

# 21
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Първата ни количка беше на Мони,не съм очарована , огромна, тежка, вярно  комбинирана със обръщаща се дръжка, голям кош и т. н. Е на втория месец замрънках за нова количка, сега сме с Пик ъп на Чико, е втора употреба, но е страхотна, управлявам я с една ръка.Така че настина е по добре по-скъпа количка, за да ти е по-удобно на теб и да има една двойка въртящи се гуми .Каквото и да избереш , дано не съжаляваш.

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Възможно ли е да са влошили качеството на количките "Мак Ингланд", преди 2.5години, когато купих моята бяха много здрави - никакви оплаквания, а по какви терени сме минавали и колко стълби сме изкачвали и слизали.... Аз също не съм фен на чупеща дръжка.

# 23
  • Мнения: 346
Първата ни количка беше Маг Ингланд - Хайледер  newsm11 Много съм недоволна - тежка, неменеврена, трудно се побира в кола и за първия месец предното и колело ходи 2 пъти на ремонт!!!  newsm61 И така 4 месеца, после взех да мрънкам за нова - взехме си Чико и нямах никакави ядове. И аз съм привърженик на тезата, че по-добре да вземеш маркова количка 2ра ръка от колкото евтина нова... Peace

М/у другото в момента сме с Чико Ст 0.4 - 300 лв. струва (има най легнало положение, зимен чувал, поставка за чаша, дъждобран; суперманеврена и проходима е и в същото време компактна - мисля че е страхотна за цената си!!! Пепоръчвам я горещо  newsm10)

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Мили мами, да попитам в крайна сметка, някой знае ли дали в БГ се продава среден клас колички - защото от цялото ми търсене до момента попадам на 2 категории: 1/ колички чиполино, маг инглънд, бертони, кенгъру - до 300 лв. и 2/ колички над 800-900 лв.
Защо бе, мила? На ПегПерего са среден клас. За около 500-600 лв. можеш да се снабдиш с много добра количка. Като гледам лентичката ти, очакваш бебчо скоро, така, че според мен не си заслужава да даваш пари за зимен кош при есенно бебе. На Чико също мисля, че са в тази ценова категория. Над 900 лв. са ако са комбинирани със зимен кош и столче за кола.
Поздрави и успех в избора!  bouquet

# 25
  • Мнения: X
С първото си дете ползвах в началото Маг Инглънд - Принцес. Избрах я по препоръки по форумите, а и много ми хареса. Да, ама разходките ни бяха кошмар, едвам изтраях първите 6 месеца и веднага си взехме лятна количка, която ползвах със зимно чувалче през студените дни. Мага е страшно тежка и неманеврена количка, трудна за ползване, огромна като се сгъне...Чантата и портбебето към количката изобщо не съм ги ползвала - неудобни и недомислени, просто излишни. Коланите са просто подигравка - изобщо не могат да задържат дори и непалаво детенце. Може би ако е от новите им модели с предни въртящи се колела, положението ще е по-различно, но.....
От доста време се опитвам да се оттърва от тази количка и не успявам (тук има доста добре развит пазар за бебешки стоки втора ръка). Иде ми да я оставя до коша и да си я хареса някой, ама ми е съвестно - ами че тя е почти нова.
Като предимства на тези колички виждам следното - железни и издръжливи, доста широки и возят меко при големи неравности и препятствия. Но....всичко останало е под всякаква критика.
 А, забравих, няколко пъти колелата са ми се откачали и то в най-неудобен момент - в трамвая, в магазина, като бързам много...

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Много ви благодаря за съветите!!!!
Мисля че вече се ориентирам!
Ще потърся и втора ръка маркова от форумите.

LaDiDa, считаш ли че не ми трябва зимен кош? Терминът ми е 17 септември, така че бебчето, живот и здраве, ще е есенно.

Gallia, това Чико втора ръка ли е за тази цена?

Още веднъж мерси, мили мами Mr. Green  bouquet

# 27
  • Мнения: 346

Gallia, това Чико втора ръка ли е за тази цена?



Не, това е цена в магазина!
И има страхотен зимен чувал в комплекта с който със сигурност можеш да изкараш зимата без проблем - гумите са големи и въртящи се - няма да ти се опрат и преспите  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 7 191

Gallia, това Чико втора ръка ли е за тази цена?



Не, това е цена в магазина!
И има страхотен зимен чувал в комплекта с който със сигурност можеш да изкараш зимата без проблем - гумите са големи и въртящи се - няма да ти се опрат и преспите  Laughing

Така ли???????
И става за малко бебе?
Откъде може да се купи - за магазини на Чико знам този на Мария Луиза, с/у хотела, както и четох че има в Бонжур на 2-рия етаж и под колоните?

Страшно ти благодаря за информацията!

# 29
  • Мнения: 272
 Laughing Направо не мога да повярвам! Все едно чета собствената си тема от преди една година! Тогава и аз бях в шок, че всичко е евтино или скъпо. А пък ние сме от "средната класа". Първо, за новородено пари не се жалят за количка! Най- вероятно догодина ще си купите лятна, така че можеш да си купиш и по- тежка. Напълно легналото положение е задължително!!! Никакви компромиси по този въпрос не се правят. Трябва да си прецениш дали ти трябва кошницата за кола да е съвместима с количката. Това зависи от начина ти на живот. Съвет не мога да дам. Ако трябва да е съвместима, то изборът се стеснява и то по към маркови колички. Апропо, в България количките са по- скъпи, отколкото в чужбина.

Като цяло минимум критерии са големи гуми и въртящи се предни колела.

Ние си купихме ABC Design и първата /490 лв плюс 140 лв порт- бебе/, и сега лятната /165 лв/. Много сме доволни.
  bouquet Успех.
Ако намериш хубава количка във форума ще е супер, но тогава бях с друг акъл. За първородно - само ново.

Общи условия

Активация на акаунт