Спешно дете повръщта

  • 2 074
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Малката повръща от сутринта сложих и свещички друго кво мога дам дам

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Можете да я заведете на лекар вместо да драскате по форумите. От сутринта досега това дете сигурно вече е обезводнено.

# 2
  • Мнения: 11 910
На каква възраст е детето?
Ако не е бебе давайте течности през 10-15 минути по 2-3 глътки (лъжички), за да не се товари стомаха. Ако е над 3 години може и газирано да дадете (спрайт или кока кола) те също влияят добре срещу повръщане. Във водата пуснете резенче лимон и изцедете малко лимонов във водата за пиене колкото да стане приятно кисела. Не хранете. Може да дадете обикновена бисквитка или солети, сухар или препечена ненамазана филийка, но след като спре да повръща.

# 3
  • Мнения: 60
1.7 месеца е малката обадих се на лл 20пъпи но не вдига обадих да друг лекар тя пак извън града каза ми да сложа свещички всеки час и 15м. Една глътка вода

# 4
  • Мнения: 11 910
Ако се появи разстройство или не спрете повръщането вървете в болница да включат детето на системи, за да не се обезводни.
Давайте по малко леко киселка вода, за да пресече повръщането и да се успокои стомаха.
Ако се появи нещо друго освен повръщане водете на лекар, който и да е той, все има дежурен лекар в града Ви.
Да е стояло детето на слънце? Да сте били на плаж или на открито по-дълго време?

# 5
  • Мнения: 40 737
Емпиричен бабешки лек против повръщане е студена кока кола. Не се знае как и защо действа, но работи. Но вашето детенце е много малко и не бих му дала, запомнете за в бъдеще. А за сега, ако продължи, можете и в спешното да отидете. Децата се обезводняват лесно. Аз щях вече да съм на частен лекар, но знам, че не всеки може да си го позволи и не давам такива съвети.

# 6
  • Мнения: 109
Капки Вомитосхил, но съм давала на по-голямо дете. За деца до 3 години е 3х3 капки.

Общи условия

Активация на акаунт