Ноемврийчета напети весело растат :)

  • 12 562
  • 275
  •   2
Отговори
  • Мнения: 3 663
Хайде ноемврийски мами на новата тема, че старата верно стана големичка Simple Smile
Сега е 1.42 през нощта и ние още не сме заспали, дано да устискаме без ядене до сутринта като снощи Simple Smile

# 1
Опппп на нова тема. Laughing
mtz, честит първи месец на Рая newsm38 - 17.12 Tada  Tada Да е жива и здрава сладураната.
За ноктите ясно - днес ще му правя маникюр  Laughing  Laughing
Да ви се похваля - снощи ядохме от 22 часа ,та чак в 4 часа.Е,не си мислете,че спахме ,де. От 22,30 до към 1 часа таткото го носи на ръце,защото ни бяха нападнали едни колики,друг път такова нещо не е ставало.
 #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog После малко сън и даване на биба. И сега го чакам да се събуди и до тогава  typeuu  Coffee

# 2
  • Мнения: 317
Здравейте , тъкмо и аз се похвалих , че като заспим в 10.00 ставаме чак в 4.00 часа, снощи рухна всичко... Sad Вчера след цял ден мъркане и колики..снощи заспахме само с 50 грама мляко и в 3.00 часа се събудихме с такъв рев,че целия блок ни чу...а...аз спала само 3 часа едва докретах до кухнята за млякото...ужас...
с това недоспиване....и днес очакваме и гости при бебо..незнам как ще издържа...

# 3
  • Мнения: 351
Явно всички бодърстват и няма да можем да им се наложим . Ния също ден спи, ден- не! Има си някакъв нейн режим, който не е съобразен изобщо с мен:) Аз бях започнала да се притеснявам, но щом и при вас е така- няма нищо страшно. С всеки изминал ден стават по силни и плачат по-шумно Wink , а аз го отдавах на поява на колики. Май като чета само Ния няма колики или поне са много леки и рядко ни измъчват.

# 4
  • Мнения: 3 663
Ох, мами мами, децата явно си имат собствено мнение Simple Smile Гениба - радвай се, че нямате колики Simple Smile Иначе виждаш какво е Simple Smile
А ние снощи заспахме към 2.30   Sleeping   После се събудихме към 5 и пак до 7 сутринта имаше танци  Crazy и водичка Sad Обаче сега спрях да и слагам захар във водата и хич не я харесва, страшно се мръщи като пие Simple Smile
Чудя се дали ще отвикне да се събужда или всяка нощ ще се буди за вода и ще има танци до зори ... щото ако ще танцувам всяка нощ не знам колко ще издържа  Confused  Confused мина ми вече времето за такива лудории Simple Smile всяка сутрин съм като зомби Sick  Sick

# 5
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Цитат на: T o n i
Ох, мами мами, децата явно си имат собствено мнение Simple Smile Гениба - радвай се, че нямате колики Simple Smile Иначе виждаш какво е Simple Smile
А ние снощи заспахме към 2.30   Sleeping   После се събудихме към 5 и пак до 7 сутринта имаше танци  Crazy и водичка Sad Обаче сега спрях да и слагам захар във водата и хич не я харесва, страшно се мръщи като пие Simple Smile
Чудя се дали ще отвикне да се събужда или всяка нощ ще се буди за вода и ще има танци до зори ... щото ако ще танцувам всяка нощ не знам колко ще издържа  Confused  Confused мина ми вече времето за такива лудории Simple Smile всяка сутрин съм като зомби Sick  Sick


Тони, защо си спряла водата със захар? И аз бях направила така, но педито ми се скара - трябвало до година да давам подсладена вода. Още повече, че Рая е още жълтичка, явно не и е минала жълтеницата. Иначе нашият обрив се оказа стафилококова инфекция и сега я лекуваме с паста Гентамицин. И нас от вчера ни гонят колики и се носим на ръце (отмалях направо). Явно сме на периоди, защото има и дни, в които е много спокойна и няма колики.

# 6
  • Мнения: 3 663
Цитат на: mtz
Тони, защо си спряла водата със захар? И аз бях направила така, но педито ми се скара - трябвало до година да давам подсладена вода. Още повече, че Рая е още жълтичка, явно не и е минала жълтеницата. Иначе нашият обрив се оказа стафилококова инфекция и сега я лекуваме с паста Гентамицин. И нас от вчера ни гонят колики и се носим на ръце (отмалях направо). Явно сме на периоди, защото има и дни, в които е много спокойна и няма колики.


Ами заради коликите я спряхме - не им действала добре - педито така каза. А те между другото наистина са си на пристъпи, не се учудвай (само че при нас са на леки и силни пристъпи - няма дни без да има колики въобще Sad Само съм забелязала, че последните две нощи, в който не яде, коремчето и не е толкова напрегнато и не къркори така силно.. Явно неяденето има някакъв ефект все пак...
Това със стафилококите е гадно Sad И ние имахме, но още в болницата я натъпкаха с антибиотик и се оправиха за 10 дни. А нашите пъпки ми се струва, че някак си започнаха да изсъхват (аз спрях да нося една блуза, която си мислех, че е памучна, но явно не е била, та може и педито да се окаже права) и много се надявам да изчезнат напълно Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mtz

Тони, защо си спряла водата със захар? И аз бях направила така, но педито ми се скара - трябвало до година да давам подсладена вода. Още повече, че Рая е още жълтичка, явно не и е минала жълтеницата. Иначе нашият обрив се оказа стафилококова инфекция и сега я лекуваме с паста Гентамицин. И нас от вчера ни гонят колики и се носим на ръце (отмалях направо). Явно сме на периоди, защото има и дни, в които е много спокойна и няма колики.


Водата със захар се дава според мен само за жълтеницата, иначе какво обяснение даде педи-то ви за захарта до 1 годинка?
Ние пихме вода със захар до към края на 1-я месец, защото бяхме с тежка жълтеница, след това махнах захарта.

# 8
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Цитат на: evpraksia
Цитат на: mtz

Тони, защо си спряла водата със захар? И аз бях направила така, но педито ми се скара - трябвало до година да давам подсладена вода. Още повече, че Рая е още жълтичка, явно не и е минала жълтеницата. Иначе нашият обрив се оказа стафилококова инфекция и сега я лекуваме с паста Гентамицин. И нас от вчера ни гонят колики и се носим на ръце (отмалях направо). Явно сме на периоди, защото има и дни, в които е много спокойна и няма колики.


Водата със захар се дава според мен само за жълтеницата, иначе какво обяснение даде педи-то ви за захарта до 1 годинка?
Ние пихме вода със захар до към края на 1-я месец, защото бяхме с тежка жълтеница, след това махнах захарта.


Спомена нещо за влиянието на захарта върху нервната с-ма, ама не го слушах внимателно. Но е факт, че много мои приятелки по съвет на педитата също са давали подсладена вода до година на бебчетата. И аз мислех, че е само заради жълтеницата, за това я спрях, но както писах по горе педито ме скастри. Абе знам ли, съвсем се обърках.

# 9
# 10
  • Мнения: 3 663
evpraksia, мерси за инфото.
Аз вече съм и махнала захарта от водата ( и педи и мама така казаха, пък аз тях слушам Simple Smile ) обаче е факт, че наистина така не я харесва никак на вкус Simple Smile Не мога да ви опиша какви физиономии правя, трябва да хвана да ви я снимам и да видите Simple Smile Все едно не вода, ами не знам какво и давам да пие Simple Smile МИналата нощ все още имаше подсладена вода и изпи едно шише, а тази нямаше захар и изпи по-малко от половината Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 754
Честита ни нова темичка Grinning
Аз също снощи видях, че Ваче ни е помолила за нова тема, но вече бях толкова омагьосана, че не ми хрумваше никакво по-оригинално заглавие за темата. За това пък Тони се е справила блестящо Sunglasses
За нас какво да ви кажа, днес не ми остана кой знае какво време да поровя из форумите. От сутринта и целия следобяд Лори връщаше мляко, та се шашнах. Абе не е на фонтан, ама си е връщане и то не веднъж. Видях дори, че има пусната тема по въпроса. Вечерта вече е по-добре положението и не връща чак така.
Все нещо си има, за което да се шашкаме, не е лесно.

# 12
  • Мнения: 4 242
Честита ни нова темичка и привет на всички ноемврийски мами!
Да ви докладваме за консултацията на 14.12 - значи вече сме 5.100кг и 55 см, педито каза че наддаваме добре Laughing . Все още (и надявам  се за дълго) сме само на кърма. Каза ми да започвам вече със сокчетата но аз не мисля да бързам, смятам да започна соквете чак към 3-4 месец, след като приключим с коликите напълно.
Сложиха ни ваксината, Ива посиня от рев, беше кошмарно едва се стърпях да не ревна и аз Cry .Милите ни те не им ли стигат мъките от раждането и коликите та и с тези имунузации да ги тормозим така, не е честно Sad .
Момичета аз още не съм ходила на лекар защото не съм се изчистила а чета че на някой от вас вече даже цикъл им е дошъл Rolling Eyes Трябва ли да ми каже някой или аз сама трябва да отида на преглед?
Целувки на всички мами и сладките бебоци Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 317
Здравей, Мери !!!
Относно прегледа на мен докторката ми каза кога да отида на преглед ,но аз бях със Секцио, та затова 35 дна след секциото ходих на  преглед, но сега имам др.проблем  Sad Една седмица пих хапчета за спиране на кърмата( не че толкова я имаше , млаки количества колкото да ми се образуват топчета по гърдите , но както и да е...)и още не ми е дошла менструация..а се изчистх от лохиите.... Confused:  Sad

# 14
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
И аз още не съм се изчистила, ама и не знам, кога трябва да отида на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт