Ноемврийчета напети весело растат :)

  • 12 573
  • 275
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте и от мене!
Днес бяхме на консултация и се държахме мъжки,когато ни сложиха ваксината. Бебо е качил 1,2 кг и е порастнал цели 4 см.Започваме да пие Вигантол и от днес ,че е много запечен и от 3 дена не е акал - Блевит.Дано да има ефект днес. Praynig  Praynig
А от утре смятам да го пробвам с една лъжичка сок от ябълка.
Вчера му правихме питката. Питката я замеси каката,под надзора на майка ми. Laughing Имахме съвсем малко гости и много подаръци. Close-mas:
Доколкото знам на 40 ден точно се ходи в черквата,а гостито се прави преди или след 40.ден./по избор на майката/.Днес записах един час за черквата за 25.12.
Само дето каката ни кашля и е хремава и сме я квартирували при майка ми,докато се оправи. За което пък тя ни се разсърди. #Puppy dog  #Puppy dog

# 31
  • Мнения: 317
Цитат на: maria_maria
Здравейте и от мене!
Днес бяхме на консултация и се държахме мъжки,когато ни сложиха ваксината. Бебо е качил 1,2 кг и е порастнал цели 4 см.Започваме да пие Вигантол и от днес ,че е много запечен и от 3 дена не е акал - Блевит.Дано да има ефект днес. Praynig  Praynig
А от утре смятам да го пробвам с една лъжичка сок от ябълка.
Вчера му правихме питката. Питката я замеси каката,под надзора на майка ми. Laughing Имахме съвсем малко гости и много подаръци. Close-mas:
Доколкото знам на 40 ден точно се ходи в черквата,а гостито се прави преди или след 40.ден./по избор на майката/.Днес записах един час за черквата за 25.12.
Само дето каката ни кашля и е хремава и сме я квартирували при майка ми,докато се оправи. За което пък тя ни се разсърди. #Puppy dog  #Puppy dog



Здравей , maria_maria !!!
Имам въпрос относно питката..ние сега в неделя ще я правим макар и с малко закъснение...та ..кой трябва да направи питката ?Вашта кака колко е голяма  Grinning ! И дали може само друг да я замеси пък аз да си я довърша? и какво друго включи в почерпката?аз още не съм измислила , затова и питам..
Благодаря ти предварително!  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 663
Цитат на: stpetrova

Имам въпрос относно питката..ние сега в неделя ще я правим макар и с малко закъснение...та ..кой трябва да направи питката ?Вашта кака колко е голяма  Grinning ! И дали може само друг да я замеси пък аз да си я довърша? и какво друго включи в почерпката?аз още не съм измислила , затова и питам..
Благодаря ти предварително!  Simple Smile


Нашата питка я замеси майка ми, защото аз не мога  Embarassed Бръкнах там в тестото колкото да се каже, че има и мое участие Simple Smile
Иначе на масата трябва да има само сладки неща и задължително една купичка мед за питката Simple Smile
А да - канят се само жени Simple Smile

# 33
  • Мнения: 390
Тони,  ами още сме на нощно хранене. Отказах се след първия неуспешен опит, пък и ме посъветваха да го отложа за през втория месец (до тогава обикновено децата сами се отказвали, вчера моето дребосъче проспа храненето в 12, дали е знак?!?)
stpetrova, на погачите на които съм била на масата е имало само сладки неща (сладки, тиквеник, баклава, мед и питка разбира се). Само на едната имаше студени мезета (луканка и дядо), но те си бяха домашни и хората май искаха да почерпят и от "собственото производство")

# 34
Точно така.Питката дъщеря ми е бракнала само малко,всъщност майка ми я е омесила.Символично е участвала каката. Laughing  Laughing На масата имаше сладки работи,разни други неща солени и мед.Ами нещо по-особено не се сещам.Май е това всичко.А и още нещо,не връзвайте много здраво възела на кърпата,за да не е стиснат юнака или момата. Wink

# 35
Нашата кака е на 9 години.

# 36
  • Мнения: 3 200
За погачата аз четох от тук:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=155

Свекърва ми я омеси, понеже аз не мога да меся, а майка ми няма живи родители и така. Изпратихме мъжете да пият по питие някъде и после и те се присъедниха, то няма начин.

# 37
  • Мнения: 3 663
Цитат на: 2 в 1
Тони,  ами още сме на нощно хранене. Отказах се след първия неуспешен опит, пък и ме посъветваха да го отложа за през втория месец (до тогава обикновено децата сами се отказвали, вчера моето дребосъче проспа храненето в 12, дали е знак?!?)

И аз мисля, че бебето само ще си покаже.. пък и нали сте на кърма, не е толкова належащо Simple Smile Но доколкото знам децата си се отказват самички точно от това ядене - към 12-1.
Аз вече колко стана - май 5 нощи не и давам храна, но тя и не плаче - буди се за малко - пие водичка и после спи на корема ми до сутринта, но предполагам, че и в леглото да я сложа ще е същото. Просто още не смея да рискувам, за да не ревне. Пък и това е около 1час и малко все пак, защото тя се буди към 5, та не ми е дотежало още Wink Мисълта ми беше, че според мене щом не плаче, значи не е чак толкова гладна през нощта...

# 38
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
Привет и от нас с Рая!

Ние също вчера правихме погача. Питата я меси една наша роднина. Добре мина. Райка спа и кротува през цялото време.

Обривът на бебка в крайна сметка се оказа млечна екзема - алергия към белтъка в кърмата ми, та от днес съм на диета  Sad . Иначе мажем с едно мехлемче и обривът почти се скри. Утре сме на консултация, да видим как ще и понесе ваксината. Относно режима, тъкмо бяхме установили хапване през 4 ч., сега развалихме програмата, защото се опитваме да минем изцяло на кърма. Дано да имаме успех, за да си струва усилията.

# 39
  • Мнения: 7 430
Аз искам да попитам - нормално ли е за толкова време да не сме се изчистили???
Една моя приятелка - тук - на втората седмица вече беше готова даже и за секс Wink  и си беше супер, а аз все още не... Sad
Има ли някакви процедури, които трябва да правя???

Целувки на всички бебоци Close-mas:

# 40
  • Мнения: 3 200
Цитат на: DidKa
Аз искам да попитам - нормално ли е за толкова време да не сме се изчистили???


Кога си родила и какво точно имаш предвид под "изчистили"?
На мен ми взеха цитонамазка за изследване и ще ме гледат на 3D видеозон, защото за 3-ти път вече прокървявам, но още не знам резултатите. А за секса аз бях пуснала цяла тема виж:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12289

# 41
  • Мнения: 3 200
Цитат на: 2 в 1
Тони,  ами още сме на нощно хранене. Отказах се след първия неуспешен опит, пък и ме посъветваха да го отложа за през втория месец (до тогава обикновено децата сами се отказвали, вчера моето дребосъче проспа храненето в 12, дали е знак?!?)


Знак е, мойта мишчица така започна и сама се отказа от яденето в 12-1. Вече ядем веднъж нощем  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 7 430
Цитат на: evpraksia


Кога си родила и какво точно имаш предвид под "изчистили"?
 


Ами все още имам лохии, които даже и не намаляват Neutral Face и от време на време така ме сърби...просто немислимо Sad не мога да заспя чак!!!

# 43
  • Мнения: 3 200
Цитат на: DidKa
Ами все още имам лохии, които даже и не намаляват Neutral Face и от време на време така ме сърби...просто немислимо Sad не мога да заспя чак!!!


Ако са минали 40 дни, най-добре да отидеш на лекар, иначе до 40-те дни е нормално да се "изчистваш".

# 44
  • Мнения: 7 430
evpraksia...благодаря ти за линка, който си ми дала...
Аз вече съм на повече от 40 дни, ако сега си запазя час при лекар, то ще е чак след месец може би Confused

Ох....от вчера след всяко хранене малкия връща  Sad единия път даже всичко повърна. Дали не му давам много да суче или е нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт