Ноемврийчета напети весело растат :)

  • 12 630
  • 275
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Si Key
Хе-хее, коколинката на мама Grinning Мерси отново за комплимента Sunglasses Ти качи ли вече ваши снимки? Искам да разглеждам Laughing Като гледам снимката на твоята беборанка отдолу, със игурност не отстъпва по назад Grinning  Grinning  Grinning

Ох, още не съм качила снимки... не ми остава време Sad ще пробвам тати дали ще иска...

Цитат на: Si Key
Аз пак за сокчетата - значи като се почне с другия плод, пак ли се почва с една лъжичка и после се увеличава? А после ако ги приеме различните видове, как се дават - един ден от едното, друг ден от другото, така ли?

Да - за всеки различен плод се почва пак от една лъжичка. Но подробности не знам, понеже нали отложихме нашите сокчета и не съм се интересувала повече.
Мерси за инфото за пъпчиците - нашите са същите - ту се появяват, ти изчезват... иди разбери какво става...
Цунки на Лори и продължавайте така - бавно, но славно Simple Smile Така трябва Simple Smile

# 91
  • тук-там
  • Мнения: 5 865
Аз започнах захранването на бебка от днес - с по една лъжичка ябълка. На нас ни казах да започнем паралелно с ябълка и морков, но аз мисля да поотложа моркова, щот няма начин да няма нитрати в него.

Иначе за нощното хранене - винаги пропуска едно, но веднъж в 12, веднъж в 3, така че 6-те часа са плаващи.

А относно въздействието на капките, хич не вярвам да има такова. Даваме ги за наше успокоение. Рая някой път има колики, а съм и дала капки, а друг път няма, пък съм пропуснала да и дам.

# 92
  • Мнения: 3 200
Ние пак ядеме 2 пъти нощем, тъкмо се похвалих, че е премахнала сама едното хранене и сега е пак като ламя, докато не й дам цица не мирясва, никаква вода не признава. Поне съм свикнала вече със зомбирането нощем та не се впечалявам особено  Grinning

# 93
  • Мнения: 3 663
Майчета, аз се зачудих за това нощно хранене - кое всъщност е важното - да не се храни бебето през нощта точно или да яде по 6 пъти на денонощие ? Как мислите ?

# 94
  • София
  • Мнения: 3 890
важно е бебчето да направи една пауза от 6 часа...естествено най-добре за нас е това да е от 00 до 6 сутринта, но най-лесно бебетата сами се отказват от това ядене в полунощ...така паузата става от към 21 до 3...аз опитах на моя Ники да сменя паузата от 12 до 6, като няколко пъти го будих в 12 да му дам да яде с надежда, че няма да се събуди в 3...е, не стана! в крайна сметка оставих бебето да реши само кога предпочита да прави почивката на стомахчето, а аз ще се съобразя с това Simple Smile
пък и казват, че след 2-ри или 3-ти месец бебетата сами се отказват от това ядене в 3...

# 95
  • Мнения: 4 242
Ох  аз по никакъв начин не бих могла да откажа ядене на Ива Rolling Eyes . Като чета някой мами им се чудя. Thinking  Нямам намерение да си тормозя детето гладно само защото искам да се наспивам или защото някой е казал че 6 часова почивка  е нужна на стомаха за да е добре. Аз не бих се чувствала добре ако съм гладна и няма как да заспя така Confused
Все пак е въпрос на избор, но мисля че да налагаш режим на малката душица и да я гледаш ка реве гладна е жестоко Imp

# 96
  • Мнения: 5 228
Искам да ви питам през колко време храните бебоците! А будите ли ги за някои хранения? Аз спрях да будя Мишето, но понякога прави паузи повече от 4 часа, та тогава се налага да я будя, и не знам дали е правилно.

# 97
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Мери
Ох  аз по никакъв начин не бих могла да откажа ядене на Ива Rolling Eyes . Като чета някой мами им се чудя. Thinking  Нямам намерение да си тормозя детето гладно само защото искам да се наспивам или защото някой е казал че 6 часова почивка  е нужна на стомаха за да е добре. Аз не бих се чувствала добре ако съм гладна и няма как да заспя така Confused
Все пак е въпрос на избор, но мисля че да налагаш режим на малката душица и да я гледаш ка реве гладна е жестоко Imp

Мери, при нас е малко по-различно - прекалено бясно наддаваме - вредно е такова бързо наддаване, и то доста - не само за стомаха, ами и рахит-а ни е в кърпа вързан и въобще.... А като се има предвид какви ужасни колики има детето, откакто яде по 6 пъти сякаш понамаляха малко...
Иначе при други обстоятелства вероятно и аз не бих го направила Simple Smile

# 98
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Sim
Искам да ви питам през колко време храните бебоците! А будите ли ги за някои хранения? Аз спрях да будя Мишето, но понякога прави паузи повече от 4 часа, та тогава се налага да я будя, и не знам дали е правилно.

Абе аз по принцип нямах този проблем, защото Таня ми се будеше до вчера точно на 3 часа като по часовник и съм се молела да поспи повече ама тц  Sad
Обаче вчера цял ден ми се буди през 4 часа  Shocked  не знам защо така... и понеже предните два дни почти не спа милото аз реших, че е от това и си я оставих да си спи. А през нощта направи една пауза от 5 часа...
Аз на твое място бих оставила бебето да си се буди самичко. Все пак то си знае най-добре дали е гладно Simple SmileSimple Smile

# 99
  • Мнения: 5 228
Май така ще направя  Grinning

# 100
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Aurora
важно е бебчето да направи една пауза от 6 часа...естествено най-добре за нас е това да е от 00 до 6 сутринта, но най-лесно бебетата сами се отказват от това ядене в полунощ...така паузата става от към 21 до 3...аз опитах на моя Ники да сменя паузата от 12 до 6, като няколко пъти го будих в 12 да му дам да яде с надежда, че няма да се събуди в 3...е, не стана! в крайна сметка оставих бебето да реши само кога предпочита да прави почивката на стомахчето, а аз ще се съобразя с това Simple Smile
пък и казват, че след 2-ри или 3-ти месец бебетата сами се отказват от това ядене в 3...

Ох, аз така копнея поне веднъж да ми направи 6 часов сън, не ми пука честно казано между кои точно храненета ще е .... ама не ще Sad

# 101
  • София
  • Мнения: 3 890
[/quote]
Ох, аз така копнея поне веднъж да ми направи 6 часов сън, не ми пука честно казано между кои точно храненета ще е .... ама не ще Sad[/quote]

ами, разбирам те...на нас с таткото ни се случи това щастие тук последните 3 дни, иначе се радваме и на 4-5 часа сън без прекъсване, което прави горе-долу 2-3 часа за нас, щото ние нали не лягаме веднага щом бебо заспи...
макар, че много се смеем като си лягаме в 23 часа, то си е за смях, не сме очаквали, че така ще сдадем багажа  Laughing

# 102
Здравейте и от мене!
Моят бебо яде последно към 21-22 и после до към 3,5-4 часа.Това е от последните дни.Смятам обаче,че не е окончателно. През деня е относително,но никога не го будя,за да яде.Предпочитам той да ми диктува режима.
Относно сокчетата,аз давам трети ден сокче от ябълка.Бебо много харесва сокчето.Днес му дадах три лъжички.Цедя с марля.Няма промяна в коликите.Пак като преди.
Аз също като Тoni,не съм за късното захранване.Дори на дъщеря ми си спомням,че и бях дала в 4 месец сок от портокал.Имаше страшен запек и нищо не помагаше.Нищо и няма на детето. Дори едно от яденетата си спомням и беше кисело мляко с бисквита.
Аз обаче сега имам друг проблем с малкия.Кърмя го,но както писах преди той се държи много странно на гърдите.Хапва около 5-6 минути и след това започва да не може да захапе зърното.Да не ви казвам какъв рев настава.Вече незнам каква е причината.Имам мляко според мене.Имате ли идея някаква?Кърменето и за него и за мене стана голяма мъка.

# 103
Забравих да ви кажа,че аз през деня го оставям да спи по коремче.Той си е извъртял главичката настрана и спи така много сладко.През нощта обаче не смея така да го слагам.

# 104
  • София
  • Мнения: 754
На нас пък тази нощ и днес е деня на мрънкането. Не ще да спи и само се коколи и мрънка. Като я взема в мен заспива, но като я оставя и след малко се е събудила. Има и такива дни Confused Сега се е закротила, ама до кога ли!?
По отношение на храненето, Лори яде през 3 часа като понякога прави някоя пауза до към 4 часа. Не я будя, защото тя самата се грижи за това  Wink За сега не смятам и да й спирам нощното, защото имаме много да наваксваме.
Мария, не мога да ти дам съвет по твоя въпрос, защо не попиташ във форума за кърменето!?

Общи условия

Активация на акаунт