Витамини за бременни!

  • 32 263
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
PreNatal на Jeimisom, една опаковка от около 100бр е на цена 40лв.
Не са от най-евтините , но са на база естествени източници и според мен си заслужава

# 16
  • Мнения: 1 183
Az pia Gravital i sam dovolna,tuk v 4ehia ia otri4at nacialo Maternata.

# 17
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
аз пих и Пре натал и сока на Хип в момента съм на сокчето и много ми харесва до края все с него ще съм!! Горещо ти го препоръчвам пък и не е лошо на вкус!  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 621
Prenatal  или Prenatal Activ Peace

# 19
Аз пия Пренатал, те са с ензими , които пише че гарантират усвояването поне на 90%

МИсля си , че особено за жени с втора бременност като мен е важно да пият витамини, защото аз работя, нямам време да се храня както първия път- тогава бях вегетарианка, хранех се разделно и т.н.

Да споделя една информация за КОПРИВАТА , вчера слуайно прочетох , че повишава съкратителната способност на матката т.е предизвиква контракции, в миналото се е използвала от бабите за предизвикване на аборт.

През първата си бременост много коприва ядох, защото беше пролет и аз много обичам, пък и заради желязото, нали бях вегетарианка. Към 6-тия месец получих контракции, които си продължиха до края, но лекарката ми даваше Магнезий , за успокояване на спазмите. Тъй че майчета, бъдещи  - ВНИМАВАЙТЕ С КОПРИВАТА

# 20
  • Мнения: 1 516
Най- добре да се посъветваш с доктора , който те следи, той най-добре ще прецени от какво имаш нужда и точно кои хапчето или сиропчета са най-добри за теб...

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
През цялата си бременност пих Неоксид

# 22
Миличка, използвай лятото !!!
Сега има от всичко по много!!!
Хапвай разнообразни зеленчуци и плодове; Мюсли и ядки; млечни...
ако можеш по-малко сладко и тестени и ще видиш, че и без
синтетични витамини можем Wink
До сега от витамините съм пила само фолиева киселина 0.4мг дневно до към 4-ти месец

# 23
  • Мнения: 503
и аз сьм за хип

# 24
  • София
  • Мнения: 97
Витамини ПреНатал ми изписа моят гинеколог.

За Матерната чух че не ги внасят защото се оказало, че не били подходящи за всички организми. И понеже били с повече калций - калцирали на бебето костите та по-трудно се раждало. Това второто го каза една аптекарка, но не знам до колко е вярно.  
И аз знам същото. На мен ми донесоха от Щатите, но нарочно пия по-малко от колкото е указано, за да не прекалявам с изкуствените витамини.

# 25
  • Мнения: 69
Аз пия Хип сокчетата и съм страшно доволна , но и наблягам на плодовете.

# 26
  • Мнения: 10
Здравейте,аз съм съвсем нова тук. На мен ми изписаха Ogestan от началото на бременността. Чували ли сте за тези витамини? А впоследствие и Ferograd за желязото.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разбрах че вече няма внос на витамините за бременни Матерна ooooh!Кажете за някакви други витамини ако занете newsm78 Hug
Витамини = плодове, зеленчуци в големи количества, сега понеги има по много и не са много скъпи, както беше Матерната например.

# 28
# 29
И аз пих "ПреНатал". Запо4нах от втория месец и ми свършиха в4ера. Мисля да ги ползвам и за следродилния период.
Прави ми впе4атление, 4е лекарите не препоръ4ват много приема на витмини 4рез хап4ета. Съветват да се набляга на разнообразното хранене, но аз не съм сигурна колко е ка4ествена храната ни и пълните с химия плодове и зелен4уци.

Общи условия

Активация на акаунт