Биберон залъгалка.....

  • 1 052
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 97
Лошто е, че и баща му много се дразни от това и мисли, че сме сбъркали и това постоянно създава напрежение в къщи. А той прибягва до палеца много често - по всяко време не само, когато заспива. Тревожа се, че не знам колко дълго ще продължи това!

# 16
  • Мнения: 1 983
и ние сме все още с биба, а и "нани" (едно горнище от нейна стара пижамка, което влачи навсякъде), в яслата правят забележка за нанито, защото не било хигиенично, обаче какво да направя, и без това все още не е свикнала в яслата, реве си яко, а ходи от 1 март, та мисля все още да си ходи с тях, много е привързана към тях, пробвах номера с кучето, обаче не става, не дава и това е, пробвали са я на село като е сега, обаче пак - не, незнам вече, от една страна много ми се иска вече да се отказва от тях, обаче от друга пък не искам да я тормозя, защото никакви лъжи и увещания не действат, реве си много жално newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 2 493
Според мен с палеца положението е малко по-различно. Аз съм твърдо против.

Но темата за бибата много ме вълнува и благодаря на Ивелина, че я е повдигнала. Моята хубавица си я е ползвала винаги, но никога не е била толкова пристрастена към нея, колкото от 1 месец насам. По цял ден крещи (ако й я взема): "биба биба", търси я: "къде е биба?", "къде е, къде е?"... Незнам от каквос е получи. Досега основно сме я ползвали при заспиване и мнооого рядко по друго време. седи смао в леглото и не мърдаше оттам до скоро... Sad Майка ми и баба ми постоянно натякват ( и на мен и на нея), че вече е голяма и всички й се подиграват, че е с биба, а мен това ужасно ме дразни, защото аз мисля, че тя не е готова да се раздели с нея.... Sad Засега съм решила да не я насилвам. От биберон пие само мляко (щото ми е по-лесно да го разбивам така) иначе може да пие от всичко (чаша, сламка, различните му накрайници...) и няма много претенции. Млякото не го пие в леглото, а разхождайки се из апартамента...

# 18
  • Мнения: 819
Според мен с палеца положението е малко по-различно. Аз съм твърдо против.

Но темата за бибата много ме вълнува и благодаря на Ивелина, че я е повдигнала. Моята хубавица си я е ползвала винаги, но никога не е била толкова пристрастена към нея, колкото от 1 месец насам. По цял ден крещи (ако й я взема): "биба биба", търси я: "къде е биба?", "къде е, къде е?"... Незнам от каквос е получи. Досега основно сме я ползвали при заспиване и мнооого рядко по друго време. седи смао в леглото и не мърдаше оттам до скоро... Sad Майка ми и баба ми постоянно натякват ( и на мен и на нея), че вече е голяма и всички й се подиграват, че е с биба, а мен това ужасно ме дразни, защото аз мисля, че тя не е готова да се раздели с нея.... Sad Засега съм решила да не я насилвам. От биберон пие само мляко (щото ми е по-лесно да го разбивам така) иначе може да пие от всичко (чаша, сламка, различните му накрайници...) и няма много претенции. Млякото не го пие в леглото, а разхождайки се из апартамента...

При нас беше абсолютно по същия начин- около месец преди да я откаже не тръгваше никъде без да се сети за бибата, през целия ден си я мъкнеше с нея, навсякъде.А до тогава не е било така- само, когато заспива, стоеше си в леглото. И аз съм се чудила на какво се дължи това/ така и не разбрах, защото един ден бибата падна зад леглото,по-скоро дъщеря ми я хвърли и не можахме да я извадим/После постепинно я забрави, но беше почти на 2 г.

# 19
  • Мнения: 135
И аз съм имала проблем,като малка с палеца до доста късна възраст.Но наистина проблема  е по-сложен там,защото не може да се скрие.

# 20
  • Мнения: 1 427
Иве, да ти кажа честно, аз изобщо не съм се замисляла кога да я отуча от каквото и да е било.Като започнем от памперса и свършим с бибите.Доскоро Йоана си търсеше залъгалката само като заспива.Напоследък започна да ги иска и през друго време.Отдавам го на никненето на зъби.Щом я успокоява нека си смуче.Така беше и с приспиването.Имаше период , в който заспиваше в нашето легло и никаква сила не можеше да я накара да спи в нейното креватче.Но отмина от само себе си.Така, че моят съвет е да я оставиш Деничка засега.Тя знае кога да порасне Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 1 058
Виктор е на 1г. и7м. и аз не смея да му махна бибата. Той заспива с нея и през ноща реве, като му я сложа в устата се успокоява, а ако не му я дам се буди и не иска да заспи. Просто мисля да изчакам още.

Общи условия

Активация на акаунт