Бързо и лесно готвене с малко бебе в къщи!

  • 6 219
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 570
Мен по принцип ме мързи да готвя, сега пък вечер от 5 до 9 съм навън с малкия, та съвсем.
Все пак - правя таратор или салата. Също така всякакви неща на фурна - пържоли, кюфтета, карначета, крилца, бутчета, готови панирани пилешки или рибни филенца.
Ние в момента избягваме картофите.
Аз въртя ориз тип китайски или ризото като имам настроение - веднъж на две седмици.
Домашните бургери също са лесни.
Допълвам - супа също се готви лесно с бебе. Ръгаш зеленчуци в тенджерата и чакаш.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 14:21 от Rockstar

# 46
  • Мнения: 1 034
Аз бих карала на месо, салати, аламинути, скара. сандвичи. Защо ви е лятото да замразявате зеленчуци и готвите засукани манджи. Ще му мислите зимата. До тогава ще влезете в някакъв ритъм.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 164
Много е идилично това да се занимаваме само с бебетата, но не съм сигурна дали в реалността е постижимо. Разбира се че е само най-най-необходимото което просто не може да не се свърши, изобщо няма да се боря за тиквени медали. Но особено с по-голямо дете вкъщи, си трябва някакъв минимум според мен, поне домашна храна (ако и да не е супер завъртяна). Моят син ще е най-щастлив да живее месеци на скара+салата, но майка му не е ОК.

# 48
  • Мнения: 10 898
Никак не е идилично. Въпрос на приоритети е. За един е най-важно да се занимава само с бебето, за друг къщата да е оправена, за трети храната да отговаря на определени условия и т. н.
Докато сме наясно, че нашите приоритети не са задължително приоритетите на другите, всичко е наред Simple Smile
Виж, когато решим, че нашите приоритети са общовалидни, става осъждането.
Та така всеки си действа според приоритета и гледа да добута другите неща до приемливи граници.
И затова тук се събират идеи за бързо и лесно готвене Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 034
Има жени, които принципно не обичат да готвят и факта, че имат да се грижат и за дете още повече ги кара да смятат, че готвенето е ненужно. Аз готвя не за да се доказвам пред някого, не заради собствено удоволствие, а защото обичам да ям домашно приготвена храна, а не купена от вън или сухоежбина. Дори мъжът ми много пъти е казвал да не готвя и да купим нещо готово от топлите витрини. Еми, колкото пъти съм пробвала, а те не са много, винаги съм оставала разочарована. Отделно, че излиза доста по-скъпо и за постоянно не е решение поне според мен. Не че толкова много искам да си прекарвам времето в кухнята, ама то не е един ден, че да се чудя какво.
Ето, днес малко прегорих заливката на мусаката от тиквички и картофи, докато тичах из апартамента след проходилото ми вече дете. Та, в този ред на мисли явно не съм перфектна. Не се и опитвам да бъда. Покривам минимума от нужното, за да не стоим всички заедно гладни. Бях записала детето на кухня, ами няма такива буламачи. Спрях го и започнах да готвя аз. Той вече яде от нашата храна. За сметка на това съм занемарила чистенето, тъй като съм на мнение, че то в по-голяма степен може да почака.
Не гладя изобщо нищо. Дори дрехите на детето ги гладих само първите две седмици след раждането и спрях.
Може да се готви и да се замразява. Аз замразявам супа в кофички от кисело мляко. Готвя по 3 литра супа и половината замразявам. Идеално се получава със замразен боб, замразени пълнени пиперки. Леща се готви много бързо.
Аламинутите и скарите са ясни, но и те не се ядат всеки ден.

# 50
  • Мнения: 1 034
Идилично е, ако имаш второ, какво правим с първото. И не е само за храната. Тази отдаденост се постига не само с приоритети, но и с мнооого подходящи условия. А и не е особенно здравословна, първите месеци ок, но после се развива прекомерна привързаност, която в последствие създава трудности. Но това си е мое мнение, а и май не е предмет на темата.

# 51
  • София
  • Мнения: 38 570
Какви теории развихте, не е истина...
Някой спомена ли бобови и паста? Също са лесни за готвене.

# 52
  • Мнения: 3 034
Какви теории развихте, не е истина...
Някой спомена ли бобови и паста? Също са лесни за готвене.
Споменати са бобовите и пастата.

# 53
  • Мнения: 6 622
Идилично е, ако имаш второ, какво правим с първото. И не е само за храната. Тази отдаденост се постига не само с приоритети, но и с мнооого подходящи условия. А и не е особенно здравословна, първите месеци ок, но после се развива прекомерна привързаност, която в последствие създава трудности. Но това си е мое мнение, а и май не е предмет на темата.
Имам и две деца, но имам и мъж, които ходи на работа, но винаги намираше време да свърши домакинските задължения. Това бебе все пак не е само мое. А привързаността между бебе и майка му, трябва да е нещо лошо ли? Не ги е срам тези деца, ще се привързват към майките си. Тц, тц...

# 54
  • Мнения: 2 352
А привързаността между баща и дете къде остава. На мен понякога, а и на детето, ми е по- добре да ги оставя да се гледат, а аз да свърша някоя от домакинските задължения. Все пак аз цял ден съм била с детето, имам нужда от разнообразие. А да не говорим, че детето реве, докато баща и не я вземе да си играят.
В идеалния свят ще имам чистачка и готвачка, но уви нямаме тази финансова възможност. Така че си изпълняваме ние тези задължения.

# 55
  • Мнения: 4 239
Божкее, момичета, спрете се! На състезание ли сме? Една попара със сирене или две яйца на очи, но поднесени с любов са ми в пъти по-вкусни от петстепенно меню, от което ще ми пресядат залците.
       Темата ми е полезна, на всички ни се налага понякога да сготвим от нищо - нещо и за нула време Simple Smile
Бройте попарата и яйцата за такова предложение.

# 56
  • Мнения: 6 622
А привързаността между баща и дете къде остава. На мен понякога, а и на детето, ми е по- добре да ги оставя да се гледат, а аз да свърша някоя от домакинските задължения. Все пак аз цял ден съм била с детето, имам нужда от разнообразие. А да не говорим, че детето реве, докато баща и не я вземе да си играят.
В идеалния свят ще имам чистачка и готвачка, но уви нямаме тази финансова възможност. Така че си изпълняваме ние тези задължения.
Щом на теб така ти е ок, така действай. Никой не те спира. За мен при толкова малко бебе е нормално майката да поема грижите за него основно. Във времето, когато оставях бебето на ММ не исках да се разсейвам, още по-малко в кухнята, а просто да спя.

# 57
  • Мнения: 4 239
Ама как така ще ставате да ходите до кухнята бре, ще се изтощите по пътя и от разсейване ще забравите на къде сте тръгнали! Ястията трябва да ви се сервират на табличка, украсена с роза, в леглото, и ако одобрите поднесеното може да се сетите и за някоя и друга дейност. През това време в жилището се вихрят готвачка и камериерка, бебето е с дойката, а таткото провежда кастинг за гувернантка Simple Smile

Извинявам се на авторката, че ѝ оспамих хубавата тема. Искрено се надявам да се включат още хора със свежи идеи.

# 58
  • Мнения: 6 622
Ама как така ще ставате да ходите до кухнята бре, ще се изтощите по пътя и от разсейване ще забравите на къде сте тръгнали! Ястията трябва да ви се сервират на табличка, украсена с роза, в леглото, и ако одобрите поднесеното може да се сетите и за някоя и друга дейност. През това време в жилището се вихрят готвачка и камериерка, бебето е с дойката, а таткото провежда кастинг за гувернантка Simple Smile

Извинявам се на авторката, че ѝ оспамих хубавата тема. Искрено се надявам да се включат още хора със свежи идеи.
Ми не , гледаме децата, ще готвим тристепенно меню и разбира се ще направим по един масаж на крачетата на благоверния, защото нали той е бил на работа, а бебе се гледа лесно... Нищо работа. Аха някоя млада майка си е помислила, че има нужда от сън или просто не се справя- порицание! Как не я е срам?! Тц,тц ... Никаква домакиня не е.

И извън иронията, какво лошо има яденето да се сервира на табличка на една родилка? Нима не е заслужила някой да се погрижи за нея докато тя се грижи за новият живот? ММ често ми носеше яденето на табличка, даже ме хранеше, докато кърмех дъщеря му с часове. Не съм го молила, не съм го принуждавала... Явно си е до съзнание. Винаги е бил доволен от отдадеността ми, като майка и се е старал всячески да ме облекчи.

# 59
  • Мнения: 1 114
Може би ти липсва четенето с разбиране. Тетка беше съвсем искрена. Ако и прочетеш предишния пост може би ще схванеш.

Общи условия

Активация на акаунт