ДЕВЕТОКЛАСНИКЪТ е във владение на ваканционното настроение

  • 31 074
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Ако ще ходят с маски, сигурно и аз ще мисля нещо по-модерно за двамата. "Последно" с маски ще бъдат в коридорите и общите помещения, в класните стаи - не. Учител, който преподава на повече от 1 клас, трябва да е с маска или шлем. 'начи направо не знам как ще съм Confounded Напоследък съм зле с очите, ще намеря време за очен и очила, но дотогава през тоя шлем какво ще виждам?! Пък с очила и шлем как ли е положението Thinking Май всичките мерки са препоръчителни...

Аз не съм фен на множеството добавки. Ако е направено изследване и е установена някаква липса - ОК, но това, дето стана модерно да се взимат Д или пък Б12... не са безобидни Hands Point Up В мултивитаминните смеси и хапове количествата са малки, но и от тия неща трябва да се почива - организмът трябва сам да се справя, не с постоянна помощ. За противогрипните ваксини съм чувала от познати, че като я сложат септември-октомври, до Нова година се влачат полу-здрави (или полу-болни). Не знам какво и как си слагат.

Gorg0nzola, гледай да дойдеш! Не можем ли нещо да се комбинираме, ако нагревките са в нашия вилает? Аз ще съм с колата. Драсни някъде - ЛС, вайбър...

# 721
  • Мнения: 6 012
aniK аз седмица преди ОП сложих очила за четене, на ДЗИ- та на моменти бях с маска на моменти с шлем, с  очила и шлем не ми беше удобно.
Другата седмица отваряме шивашкото ателие, трябва поне още по 3- 4 маски на човек да ушием, тези са от март месец доста плътни, сега нещо по - тъничко, та предстои да търся. А тези готовите са ми широки и не са ми удобни.

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 11:32 от J_M_M

# 722
  • Мнения: 2 405
Аз уших сума ти маски, най - добрите станаха от един луксозен памук от магазин за чаршафи. После купих някакъв скъп от маг. за платове, че домашните искаха черни, но има някакъв процент синтетика вътре и запарват. Вчера взех тъмен -  пак от магазин за чаршафи. Ще ги правя през почивните дни. Горе слагам в подгъва това с което завързват пликовете с хляб - не знам как се казва, но е много удобно и прикрепя добре към носа.
Довечера май ще мога и аз да се появя.

# 723
  • София
  • Мнения: 6 095
Значи като гледам колко са им "разумни" противоепидемичните мерки, страх ме какво ще решат за децата в училище.

Днес предиобед работата ми беше свързана с обикаляне по институции. Накрая се озовах до Женския и решх да взема плодове за офиса. Пазара го ограждат с мрежести пана, за да бъдело еднопосочно движението. Естествено, че не се получава, защото идеята на пазара е  да обиколиш и да избереш.
Може да се ходи само от вътрешната страна на сергиите. Оставили са една пътечка от около 2 - 2,5 м, по която се бутат всички, вместо да се раздели човекопотока от двете страни на редиците.
Отделно, че не можеш да напазаруваш набързо. Ако си купиш прасковите от втората сергия, задължително трябва да преминеш през тарапаната до последната.
Аман от Калинки. AngryAngryAngry

# 724
  • София
  • Мнения: 6 182
И предполагам ако ти скимне да се върнеш една сергия назад, пак трябва да обиколиш до края на пазара и да направиш нов кръг. Това наистина е безумна глупост Head Band Иначе в магазините на всички им стърчат любопитните нослета извън маската Joy
Аз за моя ултра слаб син, съответно с тънко лице взех такава маска. Тя има коректори на ластиците, което е идея ако аз ушия нови, но това слагане през тила, а не през ушите е много неудобно за голяма коса. През клапана се диша лесно, но пък при машинно пране се случва да изпадне и после трябва да си играя с поставянето му, защото са изрязали огромна дупка за него.

Наборката т.к. няма капо за китарата е натикала едни моливи и флумастри под струните и я е настроила като окулеле. Сега учи брат си да свири хавайски песни и двамата се надуват със всичка сила. Ей, обичам ги тези моменти когато са задружни. Уви след 10 мин. ще се скарат Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 14:24 от Gorg0nzola

# 725
  • Мнения: 184
Маски си уших от цветна басма- по нашия край такива са раздавали по сватби, кръщенета, погребения на определени хора( сега вече не се прави). Та останали такива неизползвани в чудесно състояние и чакащи някои да ги употреби. Та сега всички ходим с маски на цветенца, точки и чертички - щом може с шалове, ние сме на чист памук поне да не запарва дори на два слоя

# 726
  • София
  • Мнения: 1 397
В детската градина учителката на най-малкия работеше с шлем. Каза, че иначе е невъзможно да я разбират децата, ако е с покрита уста.

# 727
  • София
  • Мнения: 6 095
И предполагам ако ти скимне да се върнеш една сергия назад, пак трябва да обиколиш до края на пазара и да направиш нов кръг. ...
Никъде не обикаляш, щъкаш си в кошарата нагоре-надолу.

# 728
  • Мнения: 6 012
Ето подобни на тази са нашите, мъжът ми сваля от пинтерест кройки, наглася по лицата.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Как се учат учениците чужд език през маска - ъ?

Тия, дето шиете такива красоти, що не ни спретнете и на нешиещите по една форумска маска Revolving Hearts От отчетната тема с малката си бяхме направили еднакви слингове навремето Laughing

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 14:16 от aniK

# 730
  • Мнения: 4 589
Как се учат учениците чужд език през маска - ъ?

Тия, дето шиете такива красоти, що не ни спретнете и на нешиещите по една форумска маска Revolving Hearts От отчетната тема с малката си бяхме направили еднакви слингове на времето Laughing
+ 1
Момичета, цял ден чакам монтажник и никакъв го няма Confused Подозирам как ще се изтърси в 16 ч. и няма да мога да дойда да ви видя Sob

# 731
  • София
  • Мнения: 6 095
Ето така ще учат по всичко.
Скрит текст:

# 732
  • София
  • Мнения: 3 051
Кройка за маски и аз съм си свалила, но все още не съм шила нищо.

Да попитам: За шлем някой да има препоръка?

# 733
  • Мнения: 6 012
Тази не е моята от пинтерест я дръпнах, моите са скучни черна отвън с червена и оранжева подплата, една изцяло оранжева, на едната сега и правя шивица да  я разкрася. Най - трудно беше закупуването на ластици, бяха изчезнали...
Да попитам: За шлем някой да има препоръка?
Ползвам този, който ми дадоха от работа, сега съм го разглобила да не заема място, но видях по сполучливи модели.

# 734
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 193
Ако става с бандана или както там се казва - у дома има бол. Ползваме ги в планината, на ски и колоездене така или иначе.
Маски ших в началото на карантината. Още си ги ползваме, поне се перат и съхнат лесно. От бял памучен чаршаф, а децата си ги нарисуваха с перманентни маркери.

Аз отпадам за довечера. Половината вече потеглиха, а ние с големия ще тръгнем след работа - на палатка и риба край реката.

Общи условия

Активация на акаунт