Седмокласници 2020/2021

  • 28 540
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
Ех, блазе ви на морските!! Ние пък сме на вилата. Пак е найс, има птички, тревички, мушички Grinning
st. Dobro ,  не се ядосвай! При нас това си беше практика по време на ДО, все верни отговори, но непризнати от софтуера за такива. Най-вероятно ще ги погледне някой ръчно след това. Но е обезсърчаващо за децата, права си! А пък за учителите си е напразна хамалогия. Но щом им се занимава...кой да ги спре Simple Smile

# 16
  • Мнения: 796
По време на извънредното положение се  успокоявах, че нямам седмокласник, но сега все по-често си мисля, че ако новата учебна година стартира и продължи с дистанционно обучение, нашите деца ще са по-ощетени от сегашните седмокласници, на които посъкратиха част от материала.Съмнявам се, че при нас ще има компромиси.

# 17
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
точно това е нещото, което ме притеснява.
той не е идиот, видя какво излиза като грешни отговори и сега ще ми е много трудно да го накарам да погледне сериозно на останалите задачи, които ще им дадат.

само здрави да сме, все нещо ще измисля, но е дразнещо.
изискват от децата внимание и старание, а те... Sad

# 18
  • Мнения: 162
По време на извънредното положение се  успокоявах, че нямам седмокласник, но сега все по-често си мисля, че ако новата учебна година стартира и продължи с дистанционно обучение, нашите деца ще са по-ощетени от сегашните седмокласници, на които посъкратиха част от материала.Съмнявам се, че при нас ще има компромиси.

Абсолютно точно изразяваш и моите мисли и притеснения!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Добри, погледни на това като на житейски урок, който е хубаво и децата ни да научат: винаги ще има някой, който не си върши добре работата. Това не означва, че ти трябва да престанеш да вършиш добре своята. За собствените си действия си отговорен ТИ. Ако искаш да те приемат като некадърен, мързелев, повърхностен - тогава не се старай, но бъди готов да поемеш последствията за образа си пред другите - все пак с действията си сам си си го създал. Ако, обратно, искаш да те приемат като умен, деен, човек, на когото може да се разчита да свърши работа добре, то се старай всеки път. Само така ще формираш и у другите този образ за себе си. Не може вечно да се оправдаваме с действията на другите, защото със сигурност и те имат с кого да се оправдаят Wink

# 20
  • Мнения: 21 455
Предполагам, че е възможно посочените отговори да са просто ориентир и тестът да бъде проверен " на живо". Честа практика е, но обикновено тази информация присъства някъде в него. Трудно е да се въведат всички възможни варианти на изписване на отговора на задача с отворен отговор.

# 21
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
дидева, не видях такава с отворен отговор.
дайв, права си, но на 13 не мислят като на 30, 40, 50+
Simple Smile и слава Богу.
ще се оправи и това, само си помрънках.

# 22
  • Мнения: 21 455
Щом сте въвеждали отговори значи е с отворен ( свободен), а не с избираем отговор.

# 23
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
май прекалявам с обясненията, но
Скрит текст:
няма разписване на решението, записва се само отговора (число).
но има задачи с три подусловия. при някои от тях приема отговор от типа 3; 6; 8, при други  - не приема повече от едно число.
при някои  приема отговор 1/2, при други трябва да е 0,5, а при трети не приема запетаята, трябва да е точка...
дребни неща, но дразнещи - такива бяха около 10 от стоте.
не съм го питала как е минал между капките, видях накрая точките.
там пък беше другото чудо...

ще се свържа с госпожата и ще обясня какви затруднения е имал. може би е от първите и тя още не знае за проблемите.

# 24
  • Мнения: 21 455
Е, то това е отворен ( свободен) отговор. Да запишеш само резултата, не цялото решение. Но е добре да обърнете внимание, ако госпожата няма намерение да направи жива проверка. Наистина е доста трудно да бъдат въведени всички варианти на изписване, ако не става дума примерно за единствен отговор цяло положително число.

# 25
  • Мнения: 2 799
В "Уча се" го има подобен проблемът с приемането на отговорите на тестовете и имахме драма преди години. После и по време на ДО излизаха едни минимални резултати при предаването на теста и автоматичният резултат, но след намесата на жива преподавателска сила, всичко се нареждаше, ала ядът в първия момент е наистина много силен.

# 26
  • Мнения: 2 986
Благодаря за новата тема, Кали!
На въпросите ти, коментираше се, че в сградата на 119 училище има курсове по подготовка, които се водят от учители от Приложното, всяка събота, но сега с короната не знам. Може там да видите на първо място.
За двете училища, ами зависи от конкретното желание на детето, а мисля, че за ПГД "Елисавета Вазова" е общия монски изпит по рисуване, докато другото е с отделен и самостоятелен изпит-прием. Моята щерка, ако е с рисуване, си е избрала само едно - НГПИ "Св. Лука" и то само профил "детски играчки", но мисля, че ще предпочетем дружно да отиде в общо училище, а не да се специализира от тази възраст, защото после не се знае какво ще й хрумне. Но беше на едни отворени врати там и беше възхитена, от сградата, атмосферата, ателиетата на всички специалности.

# 27
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Да се присъединя и аз към новата тема.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 899
MianaNia, до колкото знам, в ПГД "Елисавета Вазова" приемът е по бал от НВО - БЕЛ и МАТ плюс оценката по изобразително изкуство и информационни технологии от 7 клас. Отделен изпит по рисуване нямат. Може и да греша. Не мога да видя в сайта, защото информацията там в момента е за сегашните седмокласници /класирания, документи и др./. А във Фотографското е само техния си изпит по рисуване.
Нашите интереси изключват НГПИ "Св. Лука". Там единствено пространственият дизайн се доближава до истината.
При нас е такава мешавица между компютри, графика, програмиране, рисуване, дизайн, че вече ме боли главата. Дано избистри конкретно желанията, като тръгнем да ги подреждаме, че и ТУЕС е в категория № 1.
В ПГД "Елисавета Вазова" това, което го спечели, е, че имат паралелка с ИтЕ. Този език му е много на сърце и го учи като втори от 2 години, но пък е склонен да отстъпи и пред ИЕ. Не знам как е във Фотографското с езиците. Ще изчакам до началото на уч. година, като минат класиранията и записванията за сегашните дечица, сигурно ще обновят информацията си по сайтовете.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 675
Има ли някой от шестокласниците от Бургас?
Да, има.

Здравейте!
Отдавна надничам при вас, но не съм писала досега. Имам и аз една шестокласничка.
С някои от вас бяхме заедно в "Декемврийки 2007".
Приятно и полезно ми е да ви следя.
Хубаво лято желая на всички!

Общи условия

Активация на акаунт