Мъжете Рак - 3

  • 36 951
  • 715
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 27
Развеждам се след 21 години  с моя мъж зодия Рак. Тежък характер, винаги обиден, изолира се, злобен, изневери, лъжи, никакво уважение към мен, потаен, манипулативен, не знаеш какво мисли. Радвам се, че този ад свършва. Аз съм Водолей

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 22:20 от Apple7655

# 151
  • Мнения: 3 674
Развеждам се след 21 години  с моя мъж зодия Рак. Тежък характер, винаги обиден, изолира се, злобен, изневери, лъжи, никакво уважение към мен, потаен, манипулативен, не знаеш какво мисли. Радвам се, че този ад свършва. Аз съм Водолей
Аpple, съжалявам, за това , което ти се случва.  Твоето описание на Рака ми звучи много Скорпионско. Този мъж е много вероятно да има или АСЦ в Скорпион или Луна и Венера там или  някоя от личните  планети в тежък аспект към Плутон ...А 21 годинки брак, са си бая годинки.
Apple, той от самото начало ли е бил  всичко това, което описваш горе?

# 152
  • Мнения: 27
Не, но открих, че винаги е имал любовници, което ме втрещи. Той си призна де. Имаме 2 деца - на 6 и 16. И сега се развеждаме поради поредната любовница. Предполагам криза на възрастта-на 48 е. Предишната беше най-добрата ми приятелка, имало е преди това  Държи се лошо, когато има връзка, а неговите са все дълги Simple SmileИначе се опита да ме изолира от семейството ми. В момента е доста злобен по време на развода, искри му излизат от очите. Бил е грижовен към децата и към мен, осигурявал ни е, готвил ни е, добър събеседник, но когато няма друга връзка...Не ме кара да се чувствам обичана жена. Желая му щастие, но мен ме измъчи. Сигурно и той себе си. Дано всеки намери правилния път

# 153
  • Мнения: 1 502
Apple, съжалявам, че се налага да преминеш през всичко това.
Казваш : Държи се лошо, когато има връзка, а неговите са все дълги
Това се отнася за любовниците по време на брака ви ли ?
Уж семейно ориентирани са, отдадени партньори, а то какво било...Животът обаче е един и се надявам да намериш щастието си с достоен за теб човек. Никой не трябва да се примирява с липса на любов и уважение в отношенията.

# 154
  • Мнения: 3 978
Ето това не мога да го разбера защо ти е да имаш семейство като в същото време си поддържаш паралелна връзка..

# 155
  • Deutschland
  • Мнения: 5 415
За пред хората. Нямаш идея колко много хора робуват на това какво ще каже Пенка, Ганка и т. н

# 156
  • Мнения: 10 993
Днес един ми врачува, аз нали също живея с рак и врачът ми каза, че мъж рак може да е щастлив само с жена рак. Само една жена рак може да извади най-доброто от мъжа рак и двамата да се допълват. Аз съм везни, раздавам се за него и той го приема за даденост и все едно съм му длъжна. От там са ни проблемите във връзката.

# 157
  • Мнения: X
Цитат
Днес един ми врачува, аз нали също живея с рак и врачът ми каза, че мъж рак може да е щастлив само с жена рак. Само една жена рак може да извади най-доброто от мъжа рак и двамата да се допълват. Аз съм везни, раздавам се за него и той го приема за даденост и все едно съм му длъжна. От там са ни проблемите във връзката.

Джулая, ела ми, щастие. Smiling Imp

# 158
  • Мнения: 10 993
Братан, аз също мисля, че трябва да опитате с Джу. Тя е много свежа и готина. Аз жените рак дето ги познавам са много смотани /та тя е изключение/, ама нали са семейно ориентирани. Пък ракът искал топло домашно огнище, не амбициозна и повърхностна кифла, като везните.

# 159
  • Мнения: X
Ще си помислА. Леля ми е.

# 160
  • Мнения: 3 674
Момичета, аз пък си мисля, че ако един брак не върви, то причината е и в двамата. Говоря както от личен опит , така и защото  съм  реалист. Лесно е да мяткаме обиди към другия пол. Apple, въобще не говоря сега за теб и твоя случай, а обобщавам  генерално .
В моя първи дългогодишен брак развода се случи, не само по вина на единия.  Няма как в една връзка жената да е все безгрешна, а мъжа все виновен...нека наистина погледнем нещата реално. Знам много , много случаи, където жената прави всичко за мъжа си, ама всичко и е добра майка и домакиня и работи и пари носи също, но....това така я изтощава, че след време няма желание ни за секс,  ни да   се поддържа. Повечето такива жени стават слугини на мъжете си, и ако се погледнат в огледалото след години, виждат че са станали лелки, това е защото  са забарвили себе си.
Мъжете тогава отиват да търсят навън...защото жените , които са слуги на съпрузите си, вече са скучни. Живея в държава, където това не се случва, защото жените тук са силни , не са слугини. Нещата в семейството са разпределени ПО-РАВНО. Тя не му е длъжна с нищо. Децата са както нейни, така са и негови. Първия ми брак беше  така, правих всичко и бях слугиняата, а всъщото време и работех като луда, защото ако останехме само на негова заплата, щяхме да умрем от глад.  Чувствах се изхабена, уморена, нямах сили за нищо друго освен като се прибера да се звахана с детето , уроците, после да сготвя вечеря, после да измия чиниите , да пусна пералнята, после да простра...и накрая без сили падах в леглото и заспивах. При нас нямаше изневяра, просто той стана мързелив, почна да не ходи на работа, напусна, дълго време не искаше да търси работа, а и защо... нали си има СУПЕР ЖЕНА в къщи, силна, която може всичко.  А мъжа си иска своето....секс. Да ама аз нямах сили...Това е мъжа, иска си секса и това е ...и ако не му се даде, той тръгва на лов. Егоисти са в това отношение.

Много мъже са комплексари, защото са мачкани от жените си в къщи. Ако му се подмята, че освен да вади пари, за нищо друго не става и че е льольо, с вързани ръце, че не прави нищо в къщи, то мъжа почва да се комплексира и да търси уважение и респект и топлота навън.  Убедена съм,  че за да се стигне до развод , вина имат и двете страни. Вината беше в мен,  че забарвих себе си и го лиших от всички задължения в къщи. Но си научих урока!
Така че, както ги научиш мъжете...

Сега с Рака е друго, защото се научих да не правя всичко на 100% само за него. Аз съм тази която готви, защото харесвам да готвя и готвя по хубаво от него, но за чистене или пране, го правим и двамата. Той взема доста участие в домашните задължения. И като прави това е зает, та   няма  никакво време да мисли за глупости....Също така оценя труда на жената, защото знае,  колко много се иска за да се поддържа една къща, тъй като и той чисти и пере, та знае...
  Забелязала съм тук, че семействата , които си разпределят ролите в къщи по равно, нещата им вървят добре, защото ИМА РЕСПЕКТ и уважение между тях. Няма слугуване...и живеят заедно много добре. Имат време за всичко и са навсякъде заедно.
Съжалявам, че мисля така, но поне казвам реални факти.

Относно APPLE, искам да кажа, че виждам вина в нея в това, че е търпяла всичките му връзки...тоест примирявала се е. И той го е знаел, и си е хойкал спокойно. Тя казва: Държи се лошо, когато има връзка, а неговите са все дълги... Моя въпрос е: защо е търпяла това??? Повечето жени ще кажат :заради децата си...но това е още по зле, децата да виждат как мама и татко се карат, това е травма за тях и те растат с нея. Повечето български жени са така, не си тръгват от мъжа, защото ги е страх или поради финансови причини или заради децата, все нещо...и забравят, че живота е кратък и те са забарвили своето собствено съществуване и щастие.
А това отлагане на раздялата, не води до по добро, защото рано или късно се стига до раздяла и тогава става още по-грозно...
Не бива жените да допускаме такава гавра с нас. Аз ако бях на мястото на  Apple, при първя изневяра, давам ултиматум , че ако има още една такава, му бия шута. Все ще оцелея  без него.Близките няма да ме оставят, но няма да позволя гавра с мен и децата. Даже се замислям, дали бих простила и първата изневяра и дали не бих му била шута още тогава.... Като толкова му се хойка...аре пътя и да си ги сменя колкото си иска. Аз може и да съм сама известно време, но ще гледам напред, все пак живота ми продължава и без негово величество  ...и може пък да си намеря достоен човек, който ще ме уважава и аз него.
 Знам, че ще има сърдити  тук, и ще има жлъчни коментари, защото може да съм засегнала болезнени струни, но  ДА....истината боли.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 20:23 от Roza17

# 161
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Братан, аз също мисля, че трябва да опитате с Джу. Тя е много свежа и готина. Аз жените рак дето ги познавам са много смотани /та тя е изключение/, ама нали са семейно ориентирани. Пък ракът искал топло домашно огнище, не амбициозна и повърхностна кифла, като везните.
Крис, аз досега НЕ съм чувал някой да допълва някого с нещо, което вече ИМА. Чувал съм някой да допълва друг с нещо, което НЯМА.
Мъж, или поне осъзнат такъв, има нужда от жена, която да допълва неговата мъжественост с женственост, а не с мъжественост, каквато демонстрират "силните жени" (истинските такива и тези с претенции, че са такива, второто в конкретния случай).

Това противно на всички глупави твърдения в този форум за сходни или еднакви интереси и основно такива, които нямат пряко отношение към връзката като хобита и т.н.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 17:17 от Phoenix Wright

# 162
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Братан, аз също мисля, че трябва да опитате с Джу.
Сакън, НЕ. Нямам намерения да си отглеждам мъжете Joy Камо ли мъж Рак - да му слугувам на принцеските настроения и да го бутам в правилната посока, когато се губи периодично в живота...Като гледам мъжете Раци около мен - в най-честите случаи или са с жени Рак, или с Овенки.

# 163
  • Мнения: 10 993
Феникс, темата не е за мен, но ми стана интересно, за жените с претенции, че са силни.
Ако е към мен аз такива претенции нямам, но искам много от живота и се боря да си го постигна. Да си седя вкъщи и да угаждам не ми е оферта.
От друга страна жената рак умее да вади душата на мъжа рак и той да и угажда. Аз това не го умея, но рачките които познавам са домошарки, гледат само семейството, ходят на всякъде заедно и явно успяват някак да работят раците мъже. За мен мъжете раци джу ги е описала много точно. Ама аз неам нерви да се занимавам със сложната им душевност. Аз имам навика да де фръцна  и да си гледам собствените нужди.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 18:40 от christina1980

# 164
  • Мнения: 27
Roza аз простих една изневяра и казах още веднъж и край. И така се случи.Оказа се обаче, че имало и още, за които разбирам чак сега и свързвам лошото му поведение с тях. Естествено вината е и в двамата. Споделих ви моя опит с мъж Рак. Но да.... и аз бях мъжът вкъщи, и това бе моята грешка. Е човек се учи от грешките. Успех момичета и Рачета

Общи условия

Активация на акаунт