Контракции и стягане на корема

  • 4 173
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 117
Казаха ми, че трябва да си направя цитонамазка, понеже на всяка бременна се прави. Какво ще ме посъветвате? Да направя ли или да изчакам след раждането?

# 31
  • Мнения: 406
На мен доктора ми каза тогава,че точно защото съм бременна няма да ми взима цитонамазка.

# 32
  • Мнения: 4 144
Доколкото знам Цитонамазка се взима в началото на бременността, доста често заедно с влагалищния секрет, стига да няма кървене или други противопоказания.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 444
Казаха ми, че трябва да си направя цитонамазка, понеже на всяка бременна се прави. Какво ще ме посъветвате? Да направя ли или да изчакам след раждането?
С контракции цитонамазка?????
Този ,който ви го е казал е за съд!!!Абсурд,разбира се че не!

Изобщо не са ми правили през бременността,представих стар резултат.Следящия ми категорично ни забрани да пускам цитонамазка (все пак да кажа,че имам слабост на шийката).Занесох стар резултат,да инат нещо в папката.
Иначе дори и не дай си Боже да излезне нещо в намазката,по време на бременност нищо не миже да се направи,а и бременността е период,в който лигавицата търпи промени и е доста недостоверно едно такова изследване.
След като родих и си пусках след първия нормален цикъл

# 34
  • Мнения: 117
Благодаря за мненията ви. Реших, че за момента е най-добре да не бързам с цитонамазка. А вярно ли е, че като влизам да раждам ще искат да имам цитонамазка направена?

# 35
  • София
  • Мнения: 5 444
Благодаря за мненията ви. Реших, че за момента е най-добре да не бързам с цитонамазка. А вярно ли е, че като влизам да раждам ще искат да имам цитонамазка направена?
Нищо такова не са ми искали.Раждах в Майчин дом София при завеждащия родилна зала,искаха ми ЕКГ и консултация с интернист (секцио бях),ПКК със изследвания за СПИН,Сифилис и хепатит  Б май беше.

# 36
  • Мнения: 4 144
Искат влагалищен секрет, спин, васерман, хепатит и кръвна група, както и ПКК естествено. Това са изследванията, които са ти пуснали в началото, когато са ти регистрирали бременността. Ако сега ти предстои нормално раждане, а не секцио, се изисква по-скорошен влагалищен секрет.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 444
Искат влагалищен секрет, спин, васерман, хепатит и кръвна група, както и ПКК естествено. Това са изследванията, които са ти пуснали в началото, когато са ти регистрирали бременността. Ако сега ти предстои нормално раждане, а не секцио, се изисква по-скорошен влагалищен секрет.
Спин,Сифилис и хепатит имат давност 6 месеца доколкото помня

# 38
  • Мнения: 3 725
Благодаря за мненията ви. Реших, че за момента е най-добре да не бързам с цитонамазка. А вярно ли е, че като влизам да раждам ще искат да имам цитонамазка направена?
Нищо такова не са ми искали.Раждах в Майчин дом София при завеждащия родилна зала,искаха ми ЕКГ и консултация с интернист (секцио бях),ПКК със изследвания за СПИН,Сифилис и хепатит  Б май беше.
При секцио не искат,но при нормално искат.

# 39
  • Мнения: 15
Казаха ми, че трябва да си направя цитонамазка, понеже на всяка бременна се прави. Какво ще ме посъветвате? Да направя ли или да изчакам след раждането?
С контракции цитонамазка?????
Този ,който ви го е казал е за съд!!!Абсурд,разбира се че не!

Изобщо не са ми правили през бременността,представих стар резултат.Следящия ми категорично ни забрани да пускам цитонамазка (все пак да кажа,че имам слабост на шийката).Занесох стар резултат,да инат нещо в папката.
Иначе дори и не дай си Боже да излезне нещо в намазката,по време на бременност нищо не миже да се направи,а и бременността е период,в който лигавицата търпи промени и е доста недостоверно едно такова изследване.
След като родих и си пусках след първия нормален цикъл
Защо говорите глупости? Цитонамазката е задължителна и се прави веднъж в началото на бременността, а вагинален секрет се пуска всеки месец, тъй като валидността му е 2 седмици! Не знам при какви лекари се следите.... Нали, ако има гъбички примерно трябва да се лекуват.... Божеее.... Кой ви ги говори тия неща, че нищо не може и не трябва да се направи, интересувайте се малко, медицината е достатъчно напреднала, 21 век е!
Marinaakr Не се притеснявай, мила! Аз съм в 29 г.с. и пия ношпа 3 пъти по 1 от началото на бременността в комбинация с Магнерот 3 по 1 и Утрогестан 2 пъти по 2 вагинално! Почивай повече, лежи си и не се натоварвай!

# 40
  • София
  • Мнения: 5 444
Sbs92 , не сте имала проблемна  шийка явно като са ви взимали цитонамазката ... вие се информирайте първо преди да пишете.
Микробиология и цитонамазка са две различни неща 😂 Цитонамазката гъбички не показва,а аз за микробиология нищо не съм писала.Изобщо не е противопоказна,напротив силно препоръчителна е.Там не се стържат клетки от шийката,а се събира секрет.
А при цитонамазка не дай си Боже ако изглезне лош резултат,биопсия не може да се направи.
 
Следили са ме д-р Иван Сигридов,д-р Любомир Христов,д-р Константин Ташков и тримата бяха категорични и абсолютно единодушни по въпроса с цитонамазките и ПРОБЛЕМНА бременност.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 22:50 от *Bubble*

# 41
  • Мнения: 15
Sbs92 , не сте имала проблемна  шийка явно като са ви взимали цитонамазката ... вие се информирайте първо преди да пишете.
Микробиология и цитонамазка са две различни неща 😂 Цитонамазката гъбички не показва,а аз за микробиология нищо не съм писала.Изобщо не е противопоказна,напротив силно препоръчителна е.Там не се стържат клетки от шийката,а се събира секрет.
А при цитонамазка не дай си Боже ако изглезне лош резултат,биопсия не може да се направи.
 
Следили са ме д-р Иван Сигридов,д-р Любомир Христов,д-р Константин Ташков и тримата бяха категорични и абсолютно единодушни по въпроса с цитонамазките и ПРОБЛЕМНА бременност.
При проблемна бременност съм абсолютно съгласна с Вас. Съжалявам, ако не съм се изразила правилно. Цитонамазка ми е правена в първите седмици на бременността, но всичко вървеше нормално! Седмици по-късно се оказа, че имам леко скъсяване на шийката, да чукна на глава, всичко е наред сега!

# 42
  • Мнения: 7 898
В другите европейски държави, цитонамазка не се прави по време на бременост. Трябва да са минали поне 3 месеца от раждането и едва тогава може да се прави цитонамазка.
Колкото за влагалищния секрет ... няма нужда да се прави през две седмици ако нама оплаквания.
По време на бременост най- важното е да се установи дали има стрептококи от група В, а това може да се установи и с уринен тест, така че няма нужда от влагалищен секрет.

Общи условия

Активация на акаунт