"Холокухня" или тъмен бокс ?

  • 4 847
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 803
Интересни мнения прочетох, замислих се, защото купих апартамент и ще трябва да решавам как да бъде....Естествено, нямах възможност да взема жилище с всичко необходимо, защото трябваше да приготвя четвърт милион лв сигурно.Така че ще трябва да се мислят варианти.
Искам по възможност 2 спални да има, макар че е предвидено апартамента да е с 1.....
Помещенията са спалня, хол, кухня, баня, 2 помещения да ги наречем килери, щото толкова им е големината, 2 тераси. Площ 72 квадрата, реалната площ.
Възможностите са: три отделни големи стаи- спалня, хол, кухня, която спокойно става на кухня с трапезария, защото е голяма.Баня, перално помещение и килер или дрешник.
Другото е: 2 спални, хол, баня и преобразуване на другите малки помещения в кухненски бокс без прозорец. Около 3- 4 кв.м. ще е.
Клоня към 1-то засега....

# 76
  • София
  • Мнения: 16 023
Зависи кой ще живее в купеното. Ако сте двамата с ТМ - не бих преустройвала много. Ако е за сина - нали ще има семейство, деца.
Тогава би могло да се преустрои.

# 77
  • Мнения: 46 508
Ън, ние от подобно разпределение направихме бокс е хола. Просторно и удобно.

# 78
  • София
  • Мнения: 8 280
Ън, 3-4 м2 стига за кухненски бокс при мен е толкова, разликата е, че е част от общото посещение 1,30*3,00... и всичко си има.

# 79
  • София
  • Мнения: 371
Ън, 3-4 м2 стига за кухненски бокс при мен е толкова, разликата е, че е част от общото посещение 1,30*3,00... и всичко си има.
А колко квадрата Ви е останалата част?Защото вече чувам отзиви , че и 30 кв били малко за 3те неща да включва помещението ?!!?

# 80
  • Мнения: 46 508
Ние сме ги събрали в малко под 20 и ни е напълно достатъчно.

# 81
  • Мнения: 40 857
А колко квадрата Ви е останалата част?Защото вече чувам отзиви , че и 30 кв били малко за 3те неща да включва помещението ?!!?

Само квадратите не са достатъчен ориентир.  При мен на около 30 квадрата (закръглено нагоре) се събира всичко на границата на приемливото.  Но кухньохолът е с подходящите пропорции и местата на вратите са оптимални. Ако не беше така, нямаше да стане. Когато избирах имаше още два апартамента, все с квадратни холове, ами не можеш да събереш удобно всички неща, пък нека било светло. Относно светлото - аз лично разбрах, че да ти е тъмен боксът е голям недостатък, едва като почнах да чета тук. Преди това не го знаех Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 539
Относно светлото - аз лично разбрах, че да ти е тъмен боксът е голям недостатък, едва като почнах да чета тук. Преди това не го знаех Simple Smile

Е, да го кажем така - да ти е светъл боксът е голямо предимство Blush
Вече писах, че съм ЗА обща дневна зона с обособени кухненски бокс, трапезария, кът с мека мебел и т.н.
В предишното ми жилище боксът беше в тъмната част на помещението, без прозорец наблизо. Не ми пречеше, вероятно не съм се замисляла по въпроса...
В сегашния апартамент боксът е светъл, има прозорец и установих, че това е прекрасно. Имам дневна светлина, не ползвам лампи посред бял ден, а и проветряването е много лесно и и бързо при едновременно пуснат аспиратор и отворен прозорец (дори само открехнат вертикално).
Обичам дневната светлина. Даже сега ми е малко криво, че в предишния апартамент банята имаше прозорец, а сега и трите бани са тъмни Blush

Но да, ако изборът е между изцяло отделна кухня и тъмен бокс, категорично съм за второто.

# 83
  • Мнения: 3 589
Баните без прозорец и аз трудно ги свикнах. Заради проветряването и съхненето, не заради светлината. Един от малкото недостатъци на настоящия ни апартамент. Отклонение от темата е, но така или иначе авторката вероятно отдавна е взела решение 😁

# 84
  • София
  • Мнения: 8 280
Ън, 3-4 м2 стига за кухненски бокс при мен е толкова, разликата е, че е част от общото посещение 1,30*3,00... и всичко си има.
А колко квадрата Ви е останалата част?Защото вече чувам отзиви , че и 30 кв били малко за 3те неща да включва помещението ?!!?не
Около 40 общо, но съм планирала и преустройство и с малко под 22 (3,45*6,15) и се събираше необходимото, при внимателно планиране на обзавеждането.

Общи условия

Активация на акаунт