Изследване на ХОРМОНИ – 21 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 263
  • 740
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 080
Привет и от мен,

имам по-скоро административен въпрос: Имате ли представа в коя лаборатория има най-изгоден пакет за изследване на вит. B12, D3 и фолиева к-на?
Конкретно за тези три витамина се интересувам, иначе в бонус ако има и нещо друго ще е суепр (например желязо, магнезий и т.н).

Благодаря предварително Simple Smile


За най-изгоден не знам, но пакет за тези витамини има в Бодимед. Аз ползвам по принцип техните услуги.

# 136
  • Мнения: 6
Здравейте, искам и аз да помоля за помощ с разчитането на резултатите ми, поне докато не дойде часът при ендокринолога другата седмица.
 Бременна съм в 10 г.с. На кръвните изследвания, които пуснах имах ниско ТСХ (0.11 при референтни граници от   0.35 - 5) и гранична кръвна захар при кръвната картина- 5  mmol/l. Пратиха ме на ендокринолог, който назначи долните изследвания, в които не мога много-много да се ориентирам.Confused Уж всичко ми изглежда в граници, но лаборантката беше учудена от това, че глюкозното натоварване не даде почти никакъв ефект след 60мин, а и не съм сигурна дали референтните граници са същите при бременност.
Много благодаря Hug


Биохимия/BIOCHEMISTRY
Име на теста (изследване)       Резултат     Единици   Референтни стойности   Метод
Глюкозо-толерантен тест                     
     Глюкоза/Glucose - 0 мин.       4.33       mmol/l    < 6   
     Глюкоза/Glucose - 30 мин.       -              
     Глюкоза/Glucose - 60 мин.       4.77       mmol/l    < 7,8   
     Глюкоза/Glucose - 120 мин.       4.91       mmol/l    < 7,8   

fT4                               17.6      pmol/l    13.1-21   
MAT Anti-TPO       <11.00       U/L     до 34   
TAT - Anti-TG       16.6       U/L     до 115   

Insulin profil                     
     Insulin-0 min.       2.51       uIU/mL    2,00-25,00   
     Insulin-60 min.       21.54       uIU/mL    2,00-25,00   
     Insulin-120 min.       22.96       uIU/mL    2,00-25,00

# 137
  • Мнения: 2 530
Скрит текст:
Здравей, Денис! Ще може ли мнението ти. Имам доказана овулация на 14ти ден от цикъла с ехограф. Днес е 7ми ден след О. Би трябвало и плантацията да е факт. Но не ми се виждат резултатите много обнадеждаващи.Гинекологът ми все пак даде надежда и каза да изчакам евентуално закъснение. Според БТ мерена анално по едно и също време сутрин, всичко е наред и дори трябва да е успешна и плантацията. Божа работа. Благодаря за вниманието!
Скрит текст:
Здравей!
Прогестеронът е нисък, показва, че не е имало О.
На 7-ми ден след О., се изследват Прогестерон и Е2, не ЛХ ... макар, че той малко е на горна граница
Може да има ЗФ/ЛУФ?! - добре е да те видят на УЗ
Ще чакам да пишеш Peace
ПП.
Имплантацията е от 7-ми до 10-ти ден, след О.

[/quote]
Здравей, Денис 🙂 Много ти благодаря за отговора. Аз също имах свои съмнения за ЛУФ, но когато отидох на преглед, се видя доста голямо количество свободна течност в корема и жълтото тяло ми показа, т. е. овулацията е настъпила преди по-малко от 24часа. Щом на 7ми ден след доказана О е толкова нисък прогестеронът започнах на се съмнявам за недостатъчност на жълтото тяло. Нивата на пролактинът са ми перфектни(контролирам ги с Бромокриптин, имам аденом). Единия яйчник е с поликистоза, а от другия има овулация, от 2ма лекари уж потвърдено(единия април, а другия този месец). Не вече какво да правя, само андростендион леко завишен, всичко друго е наред. Възможно ли е въпреки количеството свободна течност да има ЗФ? Очаквам си МЦ и след като приключи съм пак на преглед. Ще пиша след прегледа 🙂

# 138
  • София
  • Мнения: 35 980
Скрит текст:
Цитат
Скрит текст:
Здравей, Денис! Ще може ли мнението ти. Имам доказана овулация на 14ти ден от цикъла с ехограф. Днес е 7ми ден след О. Би трябвало и плантацията да е факт. Но не ми се виждат резултатите много обнадеждаващи.Гинекологът ми все пак даде надежда и каза да изчакам евентуално закъснение. Според БТ мерена анално по едно и също време сутрин, всичко е наред и дори трябва да е успешна и плантацията. Божа работа. Благодаря за вниманието!
Скрит текст:
Здравей!
Прогестеронът е нисък, показва, че не е имало О.
На 7-ми ден след О., се изследват Прогестерон и Е2, не ЛХ ... макар, че той малко е на горна граница
Може да има ЗФ/ЛУФ?! - добре е да те видят на УЗ
Ще чакам да пишеш Peace
ПП.
Имплантацията е от 7-ми до 10-ти ден, след О.

Здравей, Денис 🙂 Много ти благодаря за отговора. Аз също имах свои съмнения за ЛУФ, но когато отидох на преглед, се видя доста голямо количество свободна течност в корема и жълтото тяло ми показа, т. е. овулацията е настъпила преди по-малко от 24часа. Щом на 7ми ден след доказана О е толкова нисък прогестеронът започнах на се съмнявам за недостатъчност на жълтото тяло. Нивата на пролактинът са ми перфектни(контролирам ги с Бромокриптин, имам аденом). Единия яйчник е с поликистоза, а от другия има овулация, от 2ма лекари уж потвърдено(единия април, а другия този месец). Не вече какво да правя, само андростендион леко завишен, всичко друго е наред. Възможно ли е въпреки количеството свободна течност да има ЗФ? Очаквам си МЦ и след като приключи съм пак на преглед. Ще пиша след прегледа 🙂
Ako прогестеронът е нисък, по-вероятно е да е ЛУФ или лутеинова киста. При ЗФ - почти няма прогестерон.
ЛУФ трудно се диагностицира , дори и от опитни специалисти
Течност в ДП има при ЛУФ, това обърква лекарите.
При съмнение на ЛУФ е добре да се направи стимулация, таймиране на О., ИНСЕ ... това увеличава шанса.

# 139
  • Мнения: 75
Здрвеейте. Теста е правен на 6 ден от ЕТ на 2 бластоциста. Какво мислите?

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 15:26 от 🌞 Слънчево момиче 🌞

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 6 009
Здравейте, LH, FSH и E2 мога ли да ги пусна на 4-ти ден или ще е късно?

# 141
  • Мнения: 702
До колкото знам е късно. По-добре 2ри или 3ти ден. Успех!

Здравейте, LH, FSH и E2 мога ли да ги пусна на 4-ти ден или ще е късно?

# 142
  • Мнения: 7


Здравейте, може ли коментар на тези резултати? Някоя дама имала ли е подобни стойности и от какво може да са повишените общи т- лимфоцити и дали са проблем за забременяване? Благодаря предварително!

# 143
  • София
  • Мнения: 35 980
Здрвеейте. Теста е правен на 6 ден от ЕТ на 2 бластоциста. Какво мислите?
Скрит текст:
Най-вероятно, има бременност?! Честито!
Повтори теста след 3 дни.


Скрит текст:
Здравейте, може ли коментар на тези резултати? Някоя дама имала ли е подобни стойности и от какво може да са повишените общи т- лимфоцити и дали са проблем за забременяване? Благодаря предварително!
Здравей!
Ако скоро си била болна или някаква алергична реакция?! - лекар трябва да прецени.
Другите са добре

# 144
  • Мнения: 75
А нормамо ли е да не усещам нищо, никакви спазми и болки в матката

# 145
  • София
  • Мнения: 35 980
А нормамо ли е да не усещам нищо, никакви спазми и болки в матката
Нормално е.
Болки, спазми и т.н. не са критерий за нищо - може да ги има при бременност и при липсата на такава.
По-добре си следи ЧХГ и Прогестерона - ако те се повишават, всичко е наред и има бременност Peace
Провери ТСХ, Т3 и Т4

# 146
  • Мнения: X
Здравей Денис, моля те за коментар по моите изследвания. LH, FSH, пролактин, естрадиол и тестостерон са изследвани на втория ден от цикъла, останалите на 18-ти ден от цикъла ( 7 дни след овулация)

[/img]

# 147
  • Мнения: 155
Здравейте, може ли малко разяснение над резултатите.. 🙂
29ти ден от цикъла ако има значение... 🙃

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 13:17 от Kikiriki23

# 148
  • Мнения: 166
Здравейте denis и момичета, направих си профилактично изследване за инсулинова резистентност, изискват ни го от репродуктивната клиника.  Очаквах всичко да е наред, защото нямам никакви симптоми или предпоставки (теглото ми е нормално, движа се, храня се разумно, нямам диабет в семейството), но резултатите ми излязоха преди малко и доста се стреснах. Sad
Не пише никаква диагноза, но виждам, че са доста над рефер. стойности, макар че HOMA индексът е в норма. Към ендокринолог ли да се обърна и изобщо какво да правя оттук насетне?  ВЪзможно ли е да е некоректен резултатът тъй като го направих по-късно, към 10.30 (но бях станала в 9ч, просто имах доста работа на компютъра снощи и си легнах доста късно).

Мисля, че инсулинът е хормон, затова пиша тук. Ако не е правилното място - моля да ме пренасочите.

Скрит текст:

# 149
  • Мнения: 708
Едно бързо питане - каква е разликата между АМХ и АМХ плюс?
Имам изследване преди време на АМХ, на което референтните граници са:
1 - 6.80 ng/mL
А тази година пуснах АМХ плюс и референтните граници са:
0.40 - 6.80 ng/mL

Защо минималната граница е различна? Искам просто да сравня двете стойности, но се обърквам от разликата в границите.

Общи условия

Активация на акаунт