Изследване на ХОРМОНИ – 21 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 369
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Денис, моля любезно за коментар на тези изследвания, направени на 3-ти ден от МЦ, 49 г.



Имам два миомни възела по около 3 см, два пъти в последните години абразио, в период на МЦ - ад. Докторите препоръчват операция за отстраняване на матката.

Благодаря много!

# 271
  • Мнения: 28


Здравейте, моля за мнение
 2 ден от Мц -27 г

# 272
  • София
  • Мнения: 36 047
Денис, моля любезно за коментар на тези изследвания, направени на 3-ти ден от МЦ, 49 г.
Скрит текст:


Имам два миомни възела по около 3 см, два пъти в последните години абразио, в период на МЦ - ад. Докторите препоръчват операция за отстраняване на матката.

Благодаря много!
Здравей!
ТСХ е висок, но той се тълкува заедно с Т3 и Т4
ЛХ и ФСХ са високи и показват пременопауза и проблем с яйчниковата функция.
Коментирам само хормони и не вземам отношение към по-сериозни състояния. Нивата на хормоните, каквито и да са (много лоши или идеални) не винаги имат връзка с миомите (състоянието и функцията на матката), а най-вече с функцията на яйчниците.
Потърси второ и дори трето мнение.
Ако състоянието ти е рисково, трябва да се съгласиш с лекарите.

Скрит текст:
Здравейте, моля за мнение
 2 ден от Мц -27 г
Здравей!
Пролактинът е висок - следи го, другите са добре

# 273
  • Мнения: 136
Здравей, Денис, може ли мнение резултатите ми от изследванията на щитовидната жлеза!
Благодаря! Simple Smile

# 274
  • Мнения: 8
Здравей Денис,
Ще ти бъда много благодарна, ако погледнеш и моите резултати. Правени са на 3-ти ден от МЦ. Правим опити за бебе. С нисък прогестерон съм и кафяво течение, започващо доста преди цикъл. Преди няколко месеца съм изследвала хормоните на ЩЖ и там не се откри проблем. Благодаря много. Слънчев уикенд.

# 275
  • София
  • Мнения: 36 047
Здравей, Денис, може ли мнение резултатите ми от изследванията на щитовидната жлеза!
Скрит текст:
Благодаря! Simple Smile
Здравей!
Добре са.

# 276
  • Мнения: 136
Благодаря!

# 277
  • София
  • Мнения: 36 047
Здравей Денис,
Ще ти бъда много благодарна, ако погледнеш и моите резултати. Правени са на 3-ти ден от МЦ. Правим опити за
Скрит текст:
бебе. С нисък прогестерон съм и кафяво течение, започващо доста преди цикъл. Преди няколко месеца съм изследвала хормоните на ЩЖ и там не се откри проблем. Благодаря много. Слънчев уикенд.
Здравей!
ФСХ е висок, но тъй като и е Е2 е висок, може да има нещо ( ЗФ/киста, които търпят обратно развитие), което пречи на функцията на яйчниците, в момента, за този МЦ.
Тестостронът е малко нисък ... ако си на някаква по-стриктна диета?!. може да е и от това. Хапвай повече месо.
Другите са добре.

# 278
  • Мнения: 8
Много благодаря 😊

# 279
  • Мнения: 2
Здравей Денис, моля за един поглед и на моите изследвания, правени на трети ден. Миналия месец имах киста. На 42 години с всякакви опити за бебе, след два аборта. Благодаря предварително.

Cibalab ЛЕЙДИ Плюс      Профил   *   *

TSH ( Тиреотропен Хормон )      1.940   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )      176.00   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )¹      3.58   IU/l   Виж забележка под черта
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )²      17.90   IU/l   Виж забележка под черта
Estradiol (Естрадиол)³      120.00   pmol/l   Виж забележка под черта
Testosterone ( Тестостерон )      0.22   nmol/l   0.22 - 2.90

# 280
  • София
  • Мнения: 36 047
Здравей Денис, моля за един поглед и на моите изследвания, правени на трети ден. Миналия месец имах киста. На 42 години с всякакви опити за бебе, след два аборта. Благодаря предварително.

Cibalab ЛЕЙДИ Плюс      Профил   *   *

TSH ( Тиреотропен Хормон )      1.940   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )      176.00   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )¹      3.58   IU/l   Виж забележка под черта
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )²      17.90   IU/l   Виж забележка под черта
Estradiol (Естрадиол)³      120.00   pmol/l   Виж забележка под черта
Testosterone ( Тестостерон )      0.22   nmol/l   0.22 - 2.90
Здравей!
ТСХ е добре, но само той не е достатъчен - тълкува се с Т3 и Т4.
ФСХ е висок - кистата може все още да си е там.
Тестостеронът е нисък - това е по-малкото зло, но е добре да е по-висок. Може да е и инцидент - следи го... хапвай и повече месо.
Другите са добре.

# 281
  • Мнения: 60
Здравейте. След като родих (9месеца) цикъла ми стана адски нередовен. (не че преди това не беше), но сега тотално се объркаха нещата. Neutral Face септември месец дори ме подмина Satisfied
Та.. Бях на гинеколог преди няколко дни, всичко е наред с яйчници и пр, но според доктора нередовния цикъл е в следствие на хормонален проблем. Назначи ми да изследвам Estradion, LH, FSH, Progesteron, TSH. Въпроса ми е: освен, че трябва да ги изследвам 3-5 ден от менструацията, има ли някакви други особености и подробности, които трябва да спазя? Дайте съвети ако сте се сблъсквали вече с това. Blush

# 282
  • София
  • Мнения: 61


Здравей Денис, моля за коментар. Пуснати са повторно заради предишен завишен резултат на Пролактина. На 23-ти ден са правени.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 10:41 от maria86

# 283
  • София
  • Мнения: 36 047
Скрит текст:
Здравей Денис, моля за коментар. Пуснати са повторно заради предишен завишен резултат на Пролактина. На 23-ти ден са правени.
Здравей!
Пролактинът е добре, но Прогестерона е нисък - може да не е изследван точно на 7-ми ден, след предполагаемата О.
Ако не си сигурна за деня на О., от деня на изследването, преброй на кой ден ще дойде М. ( и ако искаш ми пиши).

# 284
  • София
  • Мнения: 61
Скрит текст:
Здравей Денис, моля за коментар. Пуснати са повторно заради предишен завишен резултат на Пролактина. На 23-ти ден са правени.
Здравей!
Пролактинът е добре, но Прогестерона е нисък - може да не е изследван точно на 7-ми ден, след предполагаемата О.
Ако не си сигурна за деня на О., от деня на изследването, преброй на кой ден ще дойде М. ( и ако искаш ми пиши).

Благодаря, да не съм засичала О този месец и със сигурност не е на 7-мия ден пуснато изследването. Ще засека сега кога ще ми дойде след деня на изследването. Пък, ако не ми дойде най-добре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт