Втори корпус на НГДЕК- мнения и впечатления

  • 1 446
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Днес се записахме в НГДЕК и ни информираха, че учениците от 8, 9 и 10 клас ще учат във втори корпус през учебната 2020\2021. Вашето мнение за сградата. Успяхме да я видим само отвън. Видяхме и спортната площадка, която не прилича на такава. Имаме притеснения, а желанието ни да учим там е голямо. Казаха ни, че миналата година 11 и 12 клас са учили там. Моля споделете мнение. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 25 854
На ваше място бих се интересувала повече от учителите, които ще ми преподават, отколкото от сградата. Тухли и прозорци на нищо няма да ви научат, повярвайте ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 537
Нормално е родител да се вълнува от всичко, това е голяма стъпка. Днес отидохме до това 13 училище (2 корпус) - ужасно потискащо изглежда отвън, запуснати фасада и двор, гъсти решетки на прозорците чак до 3 етаж и само по един малък транспарант се разбира, че е дом на духовността, въплътена в НГДЕК. Големият надпис е за някакво вечерно училище.  
Ясно, че докосването до хора, които извисяват духа, е основната причина изобщо да се кандидатства в НГДЕК. Но идваме от общинско квартално училище, в което фасадата е боядисана и дворът е зелен. И ми е трудно да разбера как така тази уникална за страната институция не е заслужила да има поне приличен външен вид? Така ми се ще да надникна вътре и да се уверя, че не е толкова страшно. Не сме се записали още, силно се колебаем. Много ми се иска някой настоящ ученик или родител да опровергае тези ни притеснения, да напише колко други ценни неща има в това училище, да сложи конкретни факти на другото блюдо на тази везна.

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 00:18 от marmotche

# 3
  • София
  • Мнения: 38 985
Поне е в центъра, до метрото. За разлика от Мизерно предградие.
От друга страна, сградата е заключена от 2013. И ако на някого му падне нещо на главата, ще стане лошо.

# 4
  • Мнения: 7
Здравейте, моето дете учи в НГДЕК но в сградата в модерно предградие, но сме ходили няколко пъти до сградата в центъра и по мое мнение сградата няма много добър външен вид, но вътре атмосферата е добра и доста по-добре обзаведена от другите училища.

# 5
  • Мнения: 199
marmotche , беше писала някъде , че се колебаете дали да изберете НГДЕК или ЧАГ ‘Иван Апостолов. Голямата ми дъщеря преди няколко години беше приета в НГДЕК и след дълго умуване се записа в  Апостолов. Везните наклони най-вече местоположението на училището. Сега няколко години по-късно ужасно съжалява . Сега с наборката изобщо не стоим пред тази дилема. Детето е прието в НГДЕК и всички сме ужасно щастливи.
Ако искаш ми пиши на лични и ще ти дам повече подробности за Апостолов.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 08:06 от mama vili

Общи условия

Активация на акаунт