За лаптопите

  • 14 069
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 390
Мъжа ми ползва лаптопа - защото е постоянно в движение...
Има compaq но не съм в час с марките...

важното е какво има вътре - точно както и при нормалните компове  Wink а не марката

Интернет на лаптопа ползваме през карта WiFi - през мобилния ни оператор O2 и е без пари интернета - те ти пращат само код през който можеш да се вкл´чиш, но в бг незнам дали има такава услуга newsm78

# 61
  • Мнения: 1 533
Къде да я търся тая незащитена мрежа?

Бубе, не може просто ей така да търсиш незащитени мрежи! Grinning

На мен ми се наложи да си взема лаптоп, защото не можех повече да ползвам компютъра на децата в детската стая. Купих си и едно устройство wireless broadband май му е заглавието, което позволява към него да се включват до 4 десктоп компютъра и голям брой лаптопи (безжично). Това устройство подава интернет по кабел към компютъра на децата и безжично към моя лаптоп (който го приема с безжична карта, която купих допълнително, защото нямаше вградена)

Точно с цел да не разпространявам интернет до близките блокове като една незащитена мрежа Grinning, като идваха да ми правят настройките, сложиха парола някаква.

Моят е Тошиба Сателит А100. Доволна съм, върши ми страхотна работа, взех го на изплащане за 18 месеца.

Недостатъци няма, единствено може би че тази безжична история понякога ме нервира, уж безжично до 150-200м, но явно си има значение какво има в стените, на определени места вкъщи имам по-труден достъп.

Не трябва да стои дълго на меко, на леглото например, защото потъва, запушват му се дупчиците отдолу за вентилация, прегрява и се изключва.

За ползване навън, преди 2 месеца ходихме в Албена, аз го взех в случай че има интернет в хотела. В хотела нямаше, но разбрах че в част от комплекса имало безжичен интернет, та ако иска човек да си напълни лаптопа с пясък на плажа, но да изглежда важен - ето една възможност Flutter! Аз обаче не си носех безжичната карта, надявах се да му ръгна кабел, та не можах да пробвам безжичния интернет на Албена.

# 62
  • Мнения: 5 500
Аз съм с hp. Доволна съм,ползвам го вече повече от година и нямам забележки.
Ако лаптопа има wireless, няма проблем да си приемаш интернет без кабел, стига около теб да има източник. Аз съм с Wireless LAN и с едно доп. устройство с антенки.
В момента пуша на терасата  и пиша  Grinning
Верно ли, Кейс!?!
И аз съм с hp и wireless, мога и в 00 да си ходя с лап топа  Joy вери съм хепи, повече от година го ползвам без никакви проблеми!!!
За hp съм!!!

# 63
  • Мнения: 5 254
И аз съм с hp и wireless, мога и в 00 да си ходя с лап топа  Joy вери съм хепи, повече от година го ползвам без никакви проблеми!!!
За hp съм!!![/b][/color]

И моят е HP и wireless има  Peace
Много съм доволна, ползвам го повече от година без проблем  Hug

# 64
  • Мнения: 11 826
Powerbook G4 17" Apple

# 65
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
HP е нашия, и съм много доволна. Не прегрява, не се изключва и така.
Но за работа ползвам настолния, просто програмите за графика много го товарят (особено видеокартата),
а и едно е да се взираш в 15 инчов дисплей, съвсем друго си е 21-цата. Е, като сме на почивка (за да не би случайно да си починем  Mr. Green) си работим и на него. Иначе вкъщи и аз излизам на терасата с него, и е голям кеф.
Хубаво е, че вече смъкнаха цените, и стават по-постижима покупка.

# 66
от скоро имам Тошиба за сега нямам оплакваниа , освен може би операционната систима Windows.
Не откривам Excel. : Embarassed

# 67
  • Мнения: 164
Аз съм с hp. Доволна съм,ползвам го вече повече от година и нямам забележки.
Ако лаптопа има wireless, няма проблем да си приемаш интернет без кабел, стига около теб да има източник. Аз съм с Wireless LAN и с едно доп. устройство с антенки.
В момента пуша на терасата  и пиша  Grinning


HP!!! Peace

# 68
  • Мнения: 4 425
Тошиба Сателит  Peace Сега може да го сменя за по-лек 12 инчов и с въртящ монитор.Естествено пак Тошиба.

# 69
Моят е Fujitsu Siemens - супер машинка, направо се чудя при тези непрекъснато падащи цени на лаптопите как още има хора, които предпочитат да купуват десктоп сандъците  Simple Smile
Буба, за интернет навън по-добре си купи джобен компютър или още по-добре - смартфон, естествено с WiFi - защото ако ползваш интернет през gsm мрежата сметката ти яко ще набъбне (единствената евтина алтернатива за това в момента са предплатените пакети за интернет на "Вивател"). Освен това няма да ти липсва нищо, което го имат и големите компютри - има предварително инсталирани десетки приложения, а отделно от това има хиляди програми, които може да инсталираш допълнително. Примерно - моята Нокия 6630 дойде с офис пакет, програма за разглеждане на пауър пойнт презентации, програми за графична и видеобработка и програми за улесняване на изготвянето на блогове, за изпращане на снимки от телефона директно на сървър и за гледане на телевизия.
Но с всеки що-годе нормален мобилен телефон може да сърфираш из интернет и без да ти трябва компютър - има достатъчно уап сайтове, освен това може да си инсталираш една програмка на телефона - "Опера мини", и с нея да отваряш на телефона си нормални интернет сайтове, без това да ти струва десетки левове  Simple Smile

# 70
  • по света
  • Мнения: 1 587
Нашият е HP, много сме доволни влачихме го навсякъде, обиколи света няколко пъти, работи без проблеми.Успех при избора!

# 71
  • София
  • Мнения: 4 023
Аз съм с Тошиба Текра, мъжа ми с IBM. Неговия обаче ще го сменя със Сони, наду ми главата, тая година става на 40  това ще му е подаръка.

Иначе тези компютри имат само един недостатък, цената. Ако тя не е проблем, давай смело.  И още нещо, под 2000 лева, рядко има нещо хубаво. Embarassed

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 08:03 от _mira_

# 72
  • София
  • Мнения: 4 023

гаднярка  bouquet

# 73
  • Мнения: 1 364
Във Варна има wireless интернет. В Китайската стена и в Чайка се хваща със сигурност. Купуваш си карта, регистрираш се през страницата и си го ползваш. Някъде около ул. Кракра им беше офиса, продават карти и в Дуум. Но лятото беше "гола вода", даже не можахме да си изчерпаме и 5% от трафика. Надявам се да има подобрения, защото е страшно удобно за временно пребиваващи в града  Grinning

# 74
  • Мнения: 1 318
HP!!! Peace
[/quote]

Ползвала съм и HP и бях доволна. Сега съм с Compaq, не е зле. Peace

Общи условия

Активация на акаунт