Измама със земеделска земя

  • 3 285
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 887
С удостоверение за наследници направете справка в съответната общинска служба "Земеделие и гори". Важно е да разберете дали собствеността върху земята е прехвърлена с документи, или устно е обещана. По времето на бившите ТКЗС пък изобщо не е можело да се разпореждат с нея, тъй като е внесена в тяхното имущество и е кооперативна. В кой регион е земята?

# 16
  • Мнения: 126
В обл. Монтана

# 17
  • София
  • Мнения: 5 617
Има го като вариант. Същото се случи и с наследствена земя на баща ми в обл. Видин.

# 18
  • Мнения: 8 823
Цената е такава, каквато ви каже адвоката. Вие си преценявате дали да се съгласите. Адвокатите взимат различно- някои според оценката на интереса ( в случая - земята, която ще ви помогнат да си върнете), други взимат според изразходваното от тях време, или според това какво точно ще ви помогат - дело ли ще водят, документи ли ще ви пишат само... всеки случай е различен, многообразието е голямо, няма кой да ви каже във форума.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 192
Братът на баба ми ( предполагам че е имал някакъв документ , с който е прехвърлил земята на сина си . Всичките 100дка)т.е баба ми и другите деца са лишени от наследството, което  им се пада по закон. Ситуацията е много объркана. Мен ме интересува каква е цената за завеждане на дело за оспорване на собственост и какъв хонорар се взима за това.  Днес ще направим консултация и с друг адвокат.
Почнете с това как ги е прехвърлил, ако е било преди повече от 10 години нямате никакъв шанс.

# 20
  • Мнения: 729
Здравейте,добър адвокат в Пловдивско или Ямболско в тази сфера,можете ли да ми препоръчате?Сключен аренден договор от един от 5 наследници преди години за 20 години,после 4 наследници на близо 100 декари,плюс този който е сключил договора ,продават земята на фирма,която до вчера не ни беше платила и стотинка аренда,на нас,5-тия наследник,не ни били намерили,но вчера си ги изискахме и установихме,че арендата е доста по ниска от нормалната за региона.Можем ли да прекратим предсрочно арендния договор,въпреки,че никой не ни е уведомил за него.

# 21
# 22
  • Мнения: 93
Здравейте,
имате ли развитие по въпросите със земята.
Ние от година се съдим с човек купил наша земя неправомерно продадена му от съсобственик, който е продал нашата и неговата земя заедно без наше знание в ломско....
Такова беззаконие, такава мафия - няма никъде в нормалните държави....
Купувача за капак е шеф на голяма рафинерия във Видин, и държавата и бизнеса са се оплели, той вместо да съди измамницата, която му е продала нашата земя, се съди с нас, което ми подсказва , че всичко е измислено и направено нарочно.
Явно трябва да се дава гласност на такива дела, особено ако са замесени хора от бизнеса в съглашателство с държавни институции, аз лично нямам нерви да ми се точат дела до безкрай при положение, че сме наследници и имаме нотариален акт, ще дам гласност рано или късно по ТВ и европейските институции.

Общи условия

Активация на акаунт