Отговори
# 240
  • Мнения: 167
Здравейте, серията снощи беше много трогателна.
Зейнеб още не е забелязала махането на халката.

# 241
  • Мнения: 18 605
Предимството да гледаш на голям екран 😀 Много хубави. Виктор Танев се справя вече много добре 👏 Доволна съм и от превода.
Айра, тези снимки са ми едни от любимите 🤗
да! даваха и цялата целувка, както и предполагах Heart


Coma, добре дошла!

оххх Мерал към Велю "много си сладък, когато си тъжен" Laughing

Кадир-"Ти даваш команди на тялото ми!!!!"

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 21:34 от Airra

# 242
  • София
  • Мнения: 551
Е, голям психар е Вели. Чак аз подскочих като придърпа Зейнеб.😂

# 243
  • Мнения: 3 150
Този сценарист ми идва ....не знам какво да го направя. Как можа да изпусне потенциала на тази двойка? Толкова добре им се получават съвместните сцени на Къванч и Елчин
Маркито, ама и Зейнеп много добре се справи в тази сцена

# 244
  • Мнения: 18 605
Този сценарист ми идва ....не знам какво да го направя. Как можа да изпусне потенциала на тази двойка? Толкова добре им се получават съвместните сцени на Къванч и Елчин
Маркито, ама и Зейнеп много добре се справи в тази сцена
така е, но такъв е жанра.
а и Али А. май си пада по психарии и криминални истории, не толкова по любовни.

# 245
  • Мнения: 18 542
Coma, добре дошла!
Да, и на мен това ми направи впечатление, Зейнеп изобщо не забеляза, че Кадир е свалил халката си, но забравих да споделя, благодаря!
Пепи Heart Eyes дааа, друго си е да гледаш тази красота на голям екран


Айре Heart Eyes да, за щастие я дадоха както си трябва целувката! Така сцената си е напълно завършена. Само как цялото същество на Кадир излъчваше какво чувства героя. Когато Зейнеп му каза, че без него е умирала всеки ден как изненадано я погледна ... Обидата веднага си отиде при тези думи и момчето влезе в действие Satisfied На брега в предишната серия Кадир и направи най- искреното и трогателно обяснение в любов, сега го направи Зейно
А ей този момент, когато и шепнеше в устата ми беше най- сладък Heart

19 годишните Grinning

Пепи Heart Eyes ами малко ни бяха тези моменти, ама ...
Маркито Hug Вели се побърка съвсем като видя, че нищо не може да раздели тези двамата! Голяма гад! Rage
Да кажа нещо и за другата ни двойка ... че тях ги пренебрегваме малко. Керем наистина ме ядосва, Джемре правилно не бърза с решението си, много е докачлив и бързо пали и много говори - тя хубаво му каза, че ранява и отмъщава с думите си. Уж щял да приеме и да не се върне при него, а когато тя му каза, че иска да поспрат, да помисли, той веднага скочи и заяви, че напразно са се разкарвали до тук, можела да му каже това и в махалата.
Много трогателна беше и сцената на срещата между Асийе и Зейно. А Елка е толкова красива в тази сцена ...

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 22:20 от queen_fenka

# 246
  • Мнения: 18 605
Фенче Kissing Heart, за всичко споделено!! Hands Plus1 хубаво я пресъздадоха сцената с целувката-нашите!
и за Керемчо-абсолютно!!!

може да си продължим и през уикенда с коментари! Wink  серията си заслужава!!!



лекинка.

# 247
  • Мнения: 18 542
Добро утро, слънчица! Hug И честит ни нов месец!



Айре Heart Eyes ще си я обсъждаме, защо не, за любим сериал никога не губя желание да го обсъждам, знаеш.

Къде бяха в началото на сериала,  къде са сега нашите сладури Heart




Погрознена и състарена била Елчин в Сблъсък, как ли пък не Smile


Нови снимки на Алперен и Мелиса. Мелиса много е отслабнала, не можеш да я познаеш, а Алпче с тази прическа нещо не ми харесва ...


И нещо сладурско за настроение Heart Така ми липсва гласът му ...




Хубава събота! Hug

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 10:07 от queen_fenka

# 248
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте момичетааа! Heart
Включвам се пак след седмица, но нямам възможност да пиша по-често. Чета ви с огромно удоволствие!
Ще напиша част от моментите, които ми останаха най-силни в съзнанието.
Зейнеп постъпи правилно, че искаше сама да стигне до майката на Кадир. Искаше да му даде това, които най-много му е липсвало и успя!
Така се стреснах като започна да й крещи от кога се вижда с Вели. Имаше толкова много чувства в думите, погледа, в цялото му същество. Крещеше от гняв, от разочарование, от страх, от безумна любов и тревога! А колко е красив само в тези сцени! Кара те да изпитваш и ти същото, принася те в друг свят с играта си!
Не ми хареса, че Имаше няколко дни, в които всеки криеше нещо от другия. Нарушиха взаимно обещанието си и отношенията им се разклатиха, защото се породи съмнение. И то благодарение на психито Вели. А всъщност, този човек не е толкова лош, просто страда. Притъпява болката с омраза, а отвътре гори и чака някой да му протегне ръка и да го обича.
Писмото на Кадир до майка му беше съкрушаващо! Показа мъката на една дете, страха от неизвестното, преживяната болка и безкрайната самота, но също така смелостта на един мъж, готов да оцелее, да не се предаде на съдбата си, а да преминава като победител през всички изпитания, които ще му поднесе живота.
Толкова ми стана мъчно, че не знае кога е рожденият му ден. Най-важният ден в живота му, а му носи огромна болка.
Видях прощаването на Кадир с Аслъ. Разбирам го. Нека намери любовта. Но някак много бързо прежали детето си. Мъката по детето му мина сякаш по между другото. Това не ми хареса в сценария.
Интересно ми беше, че Кадир позна майка си. Нямаше и капка съмнение, че това е тя. Казват, че децата винаги познават майките си. На езика му беше да я нарече мамо, но се спря. Гневи се, че е изоставен, но дори не й даде шанс да му разкаже всичко. Беше жесток към нея. А само как плака в колата, как плака!!! Този човек е велик! Така горчиво плака! Разплака и мен! Безмерно щастие, облекчение и тъга имаше в погледа му!
А онзи хахо Вели обяснява, че тя му била майка. Няма право да иска това от нея! Няма право! Той иска да отнеме всичко ценно и свято за Кадир, но не се замисля, че само и единствено той самият си е виновен за огромната загуба в живота си. Но ми се струва, че той малко се променя. Не е толкова зъл като в началото. Объркан е. Начинът, по който гледа Зейнеп, е съвсем различен от преди. Без думи й казва колко много я обича и не знае как да я спечели.
Не ми се сърдете, но смятам, че между Кадир и Зейнеп няма толкова голяма химия колкото между Дефне и Йомер. Някак не мога да им повярвам колко много се обичан. Зейнеп ми е като дръпната, все едно целува Кадир по задължение.
Имам да пиша още И довечера пак ще се включа 😘

# 249
  • Мнения: 18 605
Честит нов месец!! Flowers Sunflower
нека се случва това, което желаем!!! Flowers Four Leaf Clover



Вчера очаквах от Башак да постне нещо за празника им...........
и на това съм доволна, предполагам снимки от вилата им, много е красиво!!




имали са и купон вечерта с жива музика, Бурджу е пяла.

видео:
https://vk.com/club195524900?z=video-195524900_456239786%2Fca8b5 … l_wall_-195524900

Орси Hug
серията от снощи...има и разкрития защо майката на Кадир го изоставя.
https://btvplus.bg/produkt/seriali/26415/sezon-1/ironija-na-sadbata-epizod-24

Фенче Kissing Heart, хубави неща си донесла Flowers Hibiscus
аз си мисля, че Алперен така си е вързал косата, ако е с такава подстрижка, ужас, много е смешен:))
като си пусна видеото, в което Къванч пее и ми става леко тъпо, защото много ми липсва Wink Disappointed Relieved
изкефи ме тоя коментар на една рускиня от вчера!! Grinning


ще споделя нещо и по сериите!
това е страхотно, емоции в една серия!!!


сетих се, че имам колаж с тая сцена............


.....................
Тина Hug
радвам се, че си наминала, много хубав коментар, с удоволствие го прочетох!!
за Зейнеп и Кадир, всеки си има право на мнение Wink На мен са ми доста убедителни, имайки впредвид тяхната изстрадана история. При тях всичко е много трудно, животът им предлага постоянно изпитания, но те ги преодоляват, защото се обичат и познават много добре, познават сърцата си. Heart
Кадир казва, че не може да изразява чувствата си, съвсем нормално от травмата, която е получил още като съвсем малък. Снощи Зейнеп много ми хареса пред ресторанта, как му обясни, че умира без него!!!! Grinning
Докато при Дефом-там е ала бала, романтична историйка с нормално повече любовни сцени.
всъщност двете двойки нямат място за сравнение, най-малкото заради жанровете на сериалите.
Цитат
Но някак много бързо прежали детето си. Мъката по детето му мина сякаш по между другото. Това не ми хареса в сценария.
не дават много как Кадир скърби за детето си, със сигурност сърцето му все още кърви от тая мъка, но само като го погледнеш с каква стръв иска да накаже виновниците за смъртта им...мисля, че е показателно.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 12:45 от Airra

# 250
  • Мнения: 1 069
Здравейте и от мен,
изгледах серията с голямо удоволствие! Бях забравила много голяма част от нея!

Искам да се включа критично - какъв е този сюрреализъм в сценарийно отношение??? На Зейнеб да и направят място в претъпкан автобус??? Моля??? Всеизвестно е, че по балканските географски ширини може да се качиш с откъсната глава, носейки си я под мишница, и пак никой няма да благоволи да ти отстъпи място. Много нереалистичен момент, все едно да показваш благоприличие на съвременната арена на гладиаторски борби - обществения транспорт! Тая сцена специално е Бг изобщо не бива да я показват, да не гледат хората и да решат, че това наистина се случва някъде и да им се прииска и на тях, че тогава да видят протести! Тва да не е средата на 90-те години, айде стига! Тука единственият образцов обществен превоз беше бусът на Наталия Симеонова, но и него го закриха....

Както и да е, като изключим това дребно недоглеждане, всичко друго беше ок. Оценявам все пак и факта, че са качили Къванч и Елчин в автобус, но тази сцена мисля, че можеше да я заснемат и на някое по- колоритно местенце, например в пловдивския градски транспорт. Щяхме да им предоставим страхотен автобус, ако дойдат. И ако автобус дойде. Въобще. Но пък легендата разказва, че на всеки трийсет години между Сирни заговезни и Панаира на кюстендилската череша пускат по един - голям и удобен който идва на време. Злите езици казват, че даже е и климатизиран, но ние пловдивчани си знаем, че това го разправят само за да сме още по - разочаровани, като не ни оправдаят очакванията, да се засегнем, да се сринем психически и да ни изкопат тепетата за научни експерименти, докато сме в депресия и не можем да се защитаваме!
Извинете за лиричното ми отклонение, но истинското изкуство провокира всестранни житейски размисли!

Та, много сладки бяха на 19! И честно да си призная, от трийсет и плюс- годишните, които ежедневно срещам, тези са ми най- близо до 19! Много готино го изиграха това своеобразно връщане в миналото! Тази свобода на съзнанието, макар и мимолетна, страшно ми хареса. И двамата имаха нужда от това!


По- късно мисля да намина за сериозен коментар,защото като си го прегледах сега - половината трябва да го сложа в скрит текст!


Хубава събота на всички!

П.с. Айре, това ми е един от любимите колажи на двойката!

# 251
  • Мнения: 91
Много готин сериал. Харесвя ми, че не се съсредоточава толковя върху любовните драми, а е с крими акцент. Засега обожавам Керем и Джемре. Все още съм на 6та серия, но ще наваксам бързо. Хубав ден на всички.

# 252
  • Мнения: 18 542
Тина Hug благодаря ти за прекрасния коментар! Flowers Hibiscus Много вярно си усетила Вели
Цитат
"А всъщност, този човек не е толкова лош, просто страда. Притъпява болката с омраза, а отвътре гори и чака някой да му протегне ръка и да го обича."
"А онзи хахо Вели обяснява, че тя му била майка. Няма право да иска това от нея! Няма право! Той иска да отнеме всичко ценно и свято за Кадир, но не се замисля, че само и единствено той самият си е виновен за огромната загуба в живота си. Но ми се струва, че той малко се променя. Не е толкова зъл като в началото. Объркан е. Начинът, по който гледа Зейнеп, е съвсем различен от преди. Без думи й казва колко много я обича и не знае как да я спечели."
Да, Вели наистина много обикна Зейно , но в същото време дълбоко в себе си знае, че тя и Кадир си принадлежат, каза и на Адем кого обича Зейнеп. Именно това го изяжда отвътре и го кара да мрази Кадир още повече. Иска да го премахне от пътя си, съвсем е психясал, все едно ,че Зейнеп би го погледнала, дори и да го няма Кадир Grinning
Не съм съгласна, че Кадир е прежалил детето си ... ще видиш по - нататък. Просто не го показват във всяка серия, няма и нужда. Достатъчно добре видяхме още в 1 серия какво беше за него Дениз ...
С това съм напълно съгласна с теб, заради това този актьор е моят фаворит Heart
Цитат
Кара те да изпитваш и ти същото, принася те в друг свят с играта си!
Цитат
Интересно ми беше, че Кадир позна майка си. Нямаше и капка съмнение, че това е тя. Казват, че децата винаги познават майките си. На езика му беше да я нарече мамо, но се спря. Гневи се, че е изоставен, но дори не й даде шанс да му разкаже всичко. Беше жесток към нея. А само как плака в колата, как плака!!! Този човек е велик! Така горчиво плака! Разплака и мен! Безмерно щастие, облекчение и тъга имаше в погледа му!
Не, не е жесток. Просто е ужасно гневен! И има право на това. За това и каза на Асийе, че името му не е Юсуф, името му е Кадир. Те с баща му не са му дали правото да живее живота си като Юсуф. Всичко, което е постигнал в този живот го е направил като Кадир, съвсем сам.
Колкото до двойката ...  никога не сравнявам с предишни двойки, всяка си е прекрасна по своему .Моето мнение за двойката Киво - Елчин съвпада напълно с мнението на една голяма гръцка фенка на нашето момче, толкова красиво го е написала Анна, аз не мога така, за това ще я цитирам :
Цитат
Аз съм от онези малко хора, които оценяват по-голямата част от екранните двойки  на Къванч и виждам във всяка една- различен вид химия, съответстваща на естеството и вида на връзката. Всеки път е било различно… но аз трябва да кажа, че напълно обичам Зейкад… това беше любовна история, която докосна сърцето ми… тяхната любов беше отвъд и над всичко… те бяха сродни души… те се познаваха отвътре и отвън. .... те бяха на различно ниво… любовта им беше дълбока… и колкото се може по-близо до реалния живот… Обичах химията на Елчин и Къванч като Зейкад…. естествена, чувствах я добре. Иска ми се да бяхме видели повече от тях по време на сериала… обожавах техните сцени и дълбочината на връзката им… освежаваща, различна от типичната  дизи романтика , уникална. Те бяха ЛЮБОВ.

 А и да не забравяме, че Сблъсък не е романтична комедийка, където можеш да избягаш от действителността, това е един реален и суров сериал за същността на живота. За това и толкова го обичам. Така ме разтърси, че дълго време не бях в състояние да гледам нищо друго ...
Айре Heart Eyes благодаря за споделената красота от Башак! Kiss Наистина е прекрасно, където и да е това. Е, Киво не видяхме, ама за сметка на това пък видяхме Генч Satisfied Благодаря и за коментара, абсолютно подкрепям мнението ти Hands Plus1
Дано наистина този нов месец ни донесе най-сетне хубави новини, изчакахме се! Hands Pray Прекрасен колаж! Flowers Hibiscus
А коментара на подругата е баш като за нас Grinning И ние така ... започнахме да го гледаме и залепнахме завинаги Ама аз нямам против Laughing
Поли Kissing Heart много си им набрала май на всички Stuck Out Tongue Closed Eyes
Hands Plus1
Цитат
Та, много сладки бяха на 19! И честно да си призная, от трийсет и плюс- годишните, които ежедневно срещам, тези са ми най- близо до 19! Много готино го изиграха това своеобразно връщане в миналото! Тази свобода на съзнанието, макар и мимолетна, страшно ми хареса. И двамата имаха нужда от това!
Слави, Наваксвай със сериите и после сподели! Hands Plus1

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 15:58 от queen_fenka

# 253
  • Мнения: 18 605
Фенче Kissing Heart за всичко Flowers Hibiscus Hands Plus1
и това, че постна коментара на Анна! Heart
според мен, вилата е тяхна, в техен стил е! Blush
Цитат
И ние така ... започнахме да го гледаме и залепнахме завинаги Ама аз нямам против
оффф залепва ми се за нещо ново!!! 

Полии Hug голяма си ми скица Laughing
Цитат
Тази свобода на съзнанието, макар и мимолетна, страшно ми хареса. И двамата имаха нужда от това!
да, ама бързо свърши........и Зейнеп я причaкваше Велко, като й изкара акъла Grin
а Кадир му предстои среща с прекрасния му баща Confounded
та бързо ще се върнат в действителността Mr. Green

мислех да добавя и аз нещо, но ми излезе работа, та до по късно..........

ню-Башак Heartpulse с братовчед си


както каза Пепи, ще се изреди родата:))))

Много готин сериал. Харесвя ми, че не се съсредоточава толковя върху любовните драми, а е с крими акцент. Засега обожавам Керем и Джемре. Все още съм на 6та серия, но ще наваксам бързо. Хубав ден на всички.
радвам се, приятно гледане!

Поли Hug и аз като Фенка се позарових в архива и вадя твоя коментар за 13 серия Wink
Цитат
На мен много, ама много ми хареса! Във всяко едно отношение - от - до! Като за начало дългоочакваната среща между майка и син - нямам думи! Речникът ми е беден, Себи беше права като каза, че тази сцена заслужава сама по себе си голямо внимание и зрителско признание! Не съм сигурна даже дали слушах всичко, което си казаха Кадир и Асие, не мисля, че от едно гледане успях да хвана всички чувства и смисли, с които беше натоварен моментът. Странно е как двамата се опитваха да се обхванат с поглед един друг и сякаш сравняваха наум представите на съзнанието, градени с години, с реалността...
Тъжно е как огромната пропаст на пропуснатото време е зайнала между двама толкова близки. И въпреки че наваксването на всичко изгубено е невъзможно и немислимо, сигурна съм на сто процента, че Асие не просто ще получи прошката на Кадир, а ще получи лека-полека и обективизация на синовната му обич. Тук е моментът за пореден път да похваля Къванч, защото аз наистина не знам как човек успява да пресъздаде едновременно отчуждение и близост в един момент от 2-3 минути. Това вече си е висш пилотаж, не е както казва Фифка да се метнеш в чаршафите и да изиграеш единия хамерикански секс.

Въпреки тъжната нотка, която превзе настроението ми при гледането на срещата Асие - Кадир, не мога да скрия задоволството си от рекацията му. Знам, че не звучи много "човешко" от моя страна, но истински ми хареса как Кадир не откликна веднага на призива ѝ за прегръдка, а я спря. Също одобрявам това, че я коригира за името си. Тези неща ми изглеждаха много на място и реалистични в сценария, много близки и до живота, и до образа на Кадир, който познаваме. Каквато и да е била причината за изоставянето му като дете, факт е, че той е израснал без нейната близост, обич и подкрепа, факт е, че найният Юсуф се е превърнал в Кадир, и много наивно би било всичко това да бъде забравено отведнъж. Но, да оставпм вече този момент, защото - сигурна съм, още много срещи предстоят!

Ох, далеч по приятната част - влюбеният Кадир! Който не му харесва как се целува Къванч, да пише на Комисията за защита на неудовлетворителите, да пусне жалба до Омблудсмана или поросто пасивно да протестира, като прегърне някое дърво, държайки плакат "Целуни ме, Къванч! Нека аз ти покажа как се прави", или каквото там реши. Аз лично избирам да си превъртам тези моменти пак и пак!
Та, по същество - големи истини се казаха между двамата в този епизод, тежки признания се направиха! Но бяха изключително нужни! Липсата на изречените обяснения и на изказаните изповеди между тях са били голямата причина за много съмнения, болка и самота. Може би, ако всеки беше казал какво чувства още тогава, нямаше да се стигне до тук...
Единствено се подразних леко на сценаристкото натъртване в хотела, че Зейнеб си е легнала с дрехите.... Уважаеми господа сценарити, продуценти и прочие екип, традиционно вечерно обръщение:
Ние знаем, че вие знаете, че ние знаем, че цензурата яко ви диша във врата! Уважаваме вашите желания да изядете по един дюнер в питка от наличния бюджет, вместо да плащате глоби на СЕМ! Разбрахме! Обаче няма нужда да ни натъртвате, че не трябва да си мислим, че Зейнеб и Кадир са правили нещо в хотелската стая, защото и ние знаем, че вие знаете, че ние така или иначе ще си го помислим, затова, както знаете, просто приемете, че ние знаем и не ни натрапвайте разни незнайно от къде появили се внушения, защото ние си знаем!
Край на традиционното обръщение!

Следваща точка - много държа да подчертая, че в този сериал адски ми харесва образът, който изградиха на Джемре! Обожавам способността ѝ да прощава лесно, колкото и да е наранена, когато става дума за приятел и близък човек! Харесвам също бързата ѝ мисъл и способността да взема ясни решения по отношение на това на кого вярва, на кого се доверява и за кого си струва да прегътне обида и за кого не. Говоря и за отношенията ѝ със Зейнеб, и за тези с Керем, и дори за Белма и Демир! За всички!

И накрая, но не на последно място - Джансъз! Оф! Не си го представях така! Личи си, че е ходил на курс по актьорско майсторство за замаскиране на престъпна същност, защото Вели, Селим, Демир, всеки друг ми прилича на престъпник и мафиот една идея повече от него... На пръв поглед ми изглежда като чичо Пешо от Четвъртък пазара, който по цял ден цъка белот и събира пари от пенсията да купи гарсониера на децата в Софията...Извинявайте, не искам да обидя "феновете" му! Но, може би, трябва малко да свикна с образа му, че да го приема насриозно... Както и да е! Очаквам развитието на нещата!
Hands Plus1Hands VFlowers Bouquet

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 16:47 от Airra

# 254
  • Мнения: 4 642
.

     Значиии....Поли е правила страхотни, ама страхотни писания по време на онлайн гледането. Сега се сещам, че по едно време се бях одтръпнала изцяло от форума, не четях и тогава ще да съм изпуснала нейните  бисери.  Браво, Поли! Истинско удоволствие е да те чете човек!

   Не съм гледала серята. Лаптопчето ми се  бойкотира с блокирала мишка/стрелката. И вероятно ще го гледам на телефона. Но от прочетеното до тук, все едно съм го гледала. Много образно сте споделили вашите чувства и анализи на  видяното. И не бих възразила, ако често споделяте хубави постове от предишен период. На Поли или на накоя друга дружка!

   Хареса ми как образно сте описали сцената между майка и син. За разнообразието от чувства предадено в 2 - 3 минути. Къванч от малък много работи върху себе си и непрекъснато се надгражда. Такова е моето впечатление. Като се почне с баскетбола, с манекенството, и върха - актьорството. И винаги дисциплиниран и възпитан. От както се появи "Перла" съм следяла всичко, което се появява из нашите  медии. После и тук, във форума.  Ами не си спомням да се е появила някаква скандална новина за него. Имаше брожения около бракът с Башак, но при цялото му уважение към феновете, че и към родителите, Къванч не отстъпи не само тогава, но и в годините по-късно.  И по всичко личи, че се радва на едно прекрасно брачно съжителство. Не се осланя само на красивата външност, която Бог му е дарил. Ако беше само това, отдавна да се е забравило за него. Използва тази външност като трамплин, за да покаже богатото си вътрешно  съдържание. Да е жив и здрав!

   Хубава съботна вечер!

Общи условия

Активация на акаунт