Как да възстановя изкъртена мазилка на таван с височина 250см

  • 1 184
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 378
Според мен с гипсокартон е най-добре. 245 изобщо не е малка височина, вкъщи таваните са на толкова, а в трапезарията е поне десет сантиметра по-малко, защото подът е на по-високо ниво. Ние сме дребосъци, но приятелят на дъщеря ми е над 180 см, няма никакъв проблем.
Мъжът ми е 2 метра висок, аз съм 1.70 и мислим, че всичко под 250 ще се усеща като ниско. Най-ниската точка в две от стаите е 252, което означава, че с гипсокартон ще паднат минимум на 247см. От друга страна 3см не са чак толкова, просто искам да избегнем усещането на натиск от тавана. Има ли още хора, които могат да се вклющат с подобна височина и бихте ли споделили как е усещането.

# 16
  • Мнения: 420
Лепете фибрана с пяна, ако някъде кънти, пробийте и допълнете. Пяната за лепене на топлоизолации, не монтажна. Заковавате с по-няколко дюбела на лист. Задължително шпакловка с мрежа.
Но ... пак ще загубите поне 2-3 см.
Мисля, че най-тънкия фибран е 2.
С гипсокартон мисля, че загубата във височина ще е по-голяма при всички положения.

П.П. 99% съм убеден, че стандартната височина във всеки панелен апартамент преди настилки, плочки, килими е 2,5м. Не е толкова страшно, много зависи, колко са големи стаите.

# 17
  • Мнения: 378
Лепете фибрана с пяна, ако някъде кънти, пробийте и допълнете. Пяната за лепене на топлоизолации, не монтажна. Заковавате с по-няколко дюбела на лист. Задължително шпакловка с мрежа.
Но ... пак ще загубите поне 2-3 см.
Мисля, че най-тънкия фибран е 2.
С гипсокартон мисля, че загубата във височина ще е по-голяма при всички положения.

П.П. 99% съм убеден, че стандартната височина във всеки панелен апартамент преди настилки, плочки, килими е 2,5м. Не е толкова страшно, много зависи, колко са големи стаите.
Посъветвах се с много хора, това с фибрана ми казаха, че е доста трудна работа и крайния резултат не е много ясен. И в крайна сметка решихме в най ниските стаи, които са 252 да опитаме да измажем, като се надявам да успеем да докараме до 250, хола е 254, спалнята 256 - там ще сложим гипсокартон 5 см. Стаите не са малки - хола е 22кв, спалните са около 18-19кв.

Общи условия

Активация на акаунт