BG-Mamma срещу езика на омразата и агресията онлайн

  • 11 919
  • 190
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 24 839
ОК, пак е лична обида, макар да не е към опонент.

Обида? При положение, че наблюдаваш този участник в телевизионния формат през цялото му времетраене?
Съжалявам, но между да каже нещо просташко, да направи нещо просташко еднократно и да говори и се държи просташки през цялото време, има огромна разлика.
Какво излиза накрая- той се държи просташки, но не е простак, а какъв е?
И защо аз да не мога да изкажа обидата си от неговото държание, квалифицирайки го с една дума, а той ще се ползва с протекцията на модераторите, които ще "узаконяват" простащината му?

# 166
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като гледам, Лиляна, теб не са те прогонили потребителите, изразяващи се цветущо. По-добре за кого ще е да си тръгнат едни потребители, а да останат други? За теб? За собственика на сайта?

...
Напротив, ограничих се само в няколко теми, в които езикът е почти приемлив. Спрях да следя темите за реалититата, които гледам, защото там е подобен ужасът като в политическите теми. Сега една потребителка се опитва и в една от училищните теми да наложи подобен език, но добре, че останалите не ѝ подражават.

# 167
  • Мнения: 40 892
И защо аз да не мога да изкажа обидата си от неговото държание, квалифицирайки го с една дума, а той ще се ползва с протекцията на модераторите, които ще "узаконяват" простащината му?

Такива са правилата в обществото.

# 168
  • Мнения: 2 937
Не смятам, че е нормално през пост хората да пишат как очакват да ги изтрият. Не смятам и, че е нормално ей тъй да те изтрият, още по-зле да ти редактират пост без дума да кажат защо. Особено при редакция на пост смятам, че са длъжни да пишат защо и какво налага редакцията. Ми те така всичко могат да напишат от мое име. Ясно ми е, че да спориш с тях е, като да плюеш срещу вятъра, ама ей тъй да мажат и променят хич не е ок.

# 169
  • Мнения: 1 415
За обида да изтрият мнението ти във форум,и то сериозна обида,разбирам,но чак до съд да се стигне....Само на мен ли ми се струва прекалено?Точно това правят американците,дето толкова искахме да ги стигнем.Именно те въведоха това съдене за какво ли не.

# 170
  • Мнения: 68 644
Те на улицата ти се карат защо "така ги гледаш"..без да си си отворил дори устата..и си виновен само защото мигаш с очи...
И тук така...

# 171
  • Мнения: 6 578
Скрит текст:
И защо аз да не мога да изкажа обидата си от неговото държание, квалифицирайки го с една дума, а той ще се ползва с протекцията на модераторите, които ще "узаконяват" простащината му?

Такива са правилата в обществото.

За това ли общество става дума?

https://bg-mam.ma/p/1252001/41574052

Или за това?

https://bg-mam.ma/p/1252001/41638488

Wink

# 172
  • Мнения: 1 415
Те на улицата ти се карат защо "така ги гледаш"..без да си си отворил дори устата..и си виновен само защото мигаш с очи...
И тук така...
Случи ми се веднъж,един господин на поне 70-75 години видима възраст, така да ми се сопне.Кълна се,вървях си мирно и тихо по улицата и не притеснявах никого.Беше непредизвикана с нищо вербална агресия от негова страна. От човек с побелели коси,който трябва да е носител на житейски опит и мъдрост.Почти ми се развика.Нормално е някой 20-годишен кретен така да се държи.Но човек на такава възраст....Тъжно и жалко.И понеже съм чувствителен човек,много се разстроих от тази случка.
Тъжно и жалко.

# 173
  • Мнения: 40 892

Това е разделът за вицове, всяко нещо си има мястото. А и цинизмите във вицовете не са насочени срещу никого. Ако не мислиш така отиди и заклейми Ярослав Хашек, тогава.

# 174
  • Мнения: 6 578
Всъщност вицовете, точно както преди 31 години, останаха почти единствения начин човек да каже истината. Без да му наскачат обидени, наранени, засегнати и други различни.
Абе те пак скачат, вярно, но докато загреят как истината ги "дискриминира" минава малко време.
Поне присъдите за вицове не са толкова сурови, както преди. Simple Smile

# 175
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Реших да погледна какви са настрояенията в една тема за реалити и много бързо си припомних защо не влизам вече в такива теми:
И продължават да дълбаят дъното онези примати! Човекоподобни получеловеци, ниски страсти, приземни деяния и никостеблени виждания за нещата!
Щом клоунът Куст им е в мислите, нещата не са на добре!
...
И реших да видя това инцидентно ли е или този потребител обича така да се изразява. Второто е:
Видяхте ли колко е страхлив и неуверен този тъп г.з, иначе го раздава мноо отворен! Е, видехме го!
Надооо, змиьооо, от теб по - зло говедо няма там, а има и Кустата!

# 176
  • Мнения: 820
Реших да погледна какви са настрояенията в една тема за реалити и много бързо си припомних защо не влизам вече в такива теми:
И продължават да дълбаят дъното онези примати! Човекоподобни получеловеци, ниски страсти, приземни деяния и никостеблени виждания за нещата!
Щом клоунът Куст им е в мислите, нещата не са на добре!
...
И реших да видя това инцидентно ли е или този потребител обича така да се изразява. Второто е:
Видяхте ли колко е страхлив и неуверен този тъп г.з, иначе го раздава мноо отворен! Е, видехме го!
Надооо, змиьооо, от теб по - зло говедо няма там, а има и Кустата!

JoyJoyJoy
На мен пък са ми забавни такива коментари. Трябва да им се признае, че са истински изобретателни и има градеж в хранежа Grinning
Друг е въпросът, ако подобни коментари са насочени към човек от форума.

# 177
  • Мнения: 3 495
Много е забавно, да, направо да паднеш от смях.
Да беше само тази тема...

# 178
  • Мнения: 40 892
Какво очакваш от хора, гледащи фермата??? Че то ако им забранят тези изрази ще настане мъртва тишина.

# 179
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво очакваш от хора, гледащи фермата??? Че то ако им забранят тези изрази ще настане мъртва тишина.
Нищо не очаквам вече от хора пишещи в такива теми. Аз също гледам Фермата, но не употребявам такива изрази. Имаше като че ли моменти на по-меко изразяване, или аз не съм попадала, но някои просто се увличат и се получава лавина.

Общи условия

Активация на акаунт