Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

BG-Mamma срещу езика на омразата и агресията онлайн

• 8 996
  • 217
  •   1
Отговори
# 180
Живеем в ненормално време и такива реалити предавания ни се явяват отдушник.
След като нападките,не са отправени към някой потребител,какъв е проблема?
А на самите участници във фермата със сигурност им е ясно,че съгласявайки се да участват в това предаване,няма да бъдат само харесвани

# 181
Първо, откъде си сигурна, че участниците не са членове на форума?
Второ, форумът е публично място и тук би трябвало да важат правилата на поведение, които важат и навън.
На всекиго може да се случи да попадне в конфликт с околните – на работа, в магазина, в ГТ, на улицата...
По речника му ще си проличи колко му е възпитанието – дали може да изрази несъгласието си с нечии думи или действия нормално, или ще започне да псува, обижда, кълне...
Ами на много от нас не ни е приятно да четем истерични постове, пълни с изрази, които не са допустими в общуването между хора с претенции поне за елементарна култура.
Не знам на какво са ви отдушник тези теми, но с просташкия си речник само се излагате.
Значи, навън се правя на дама, ама във форума – нали не ме познават, мога спокойно да се държа като доведена от гората? Съмнявам се доколко една такава личност и навън може да заблуди някого...

# 182
Първо, откъде си сигурна, че участниците не са членове на форума?
Второ, форумът е публично място и тук би трябвало да важат правилата на поведение, които важат и навън.
На всекиго може да се случи да попадне в конфликт с околните – на работа, в магазина, в ГТ, на улицата...
По речника му ще си проличи колко му е възпитанието – дали може да изрази несъгласието си с нечии думи или действия нормално, или ще започне да псува, обижда, кълне...
Ами на много от нас не ни е приятно да четем истерични постове, пълни с изрази, които не са допустими в общуването между хора с претенции поне за елементарна култура.
Не знам на какво са ви отдушник тези теми, но с просташкия си речник само се излагате.
Значи, навън се правя на дама, ама във форума – нали не ме познават, мога спокойно да се държа като доведена от гората? Съмнявам се доколко една такава личност и навън може да заблуди някого...

Моето скромно мнение е, че прекалено много се вживяте и се интересувате от тези форуми. Има реален свят, реален живот- изживейте го. Ако знаете колко ме интересува, че някой е напсувал цветущо Пенка от фермата...
Има толкова неща в ежедневието ми, които да ме напрягат, че това хич, ама хич, ама изобщо не може да ме бутне или впечатли. Мимоза111 го е казала хубаво, човек влиза тук да разтовари (специално в темите за телевизията). Ако вас ви натоварват тези неща, не ги четете.
Аз единствено се ядосвам на лични нападки между хората от форума, както съм написала по-рано. Не може да изкажеш мнение и веднага да ти скочат със заяждане, просто защото не мислиш като тях. Има няколко съфорумки, които го правят постоянно. Това се нарича online, social или mom shaming и наистина може да нарани човека срещу теб.

# 183
И аз смятам, че доста хора взимат форума твърде на сериозно та чак губят връзка с реалността. Хората пишат тука за развлечение, живият живот се случава другаде.

# 184
Как'Сийка ,първо ,участниците,може наистина да присъстват във форума,но могат да имат претенции ако са влезли със собствените си имена и защитават сами себе си и второ всеки сам избира къде и как да пише и къде и какво да чете.Живеем в свободна държава,а и нали е демокрация,т.е. свобода на словото.

# 185
Свободата на словото не означава свобода на простотията.
Последната среща неодобрение навсякъде – не само в медийното пространство, но дори и в реалния живот.

# 186
  • Ямбол
Моля прочетете отново първия пост на тази тема и пак тогава разсъждавайте за свобода на словото.
А и който желае да даде свобода на простотията си(по Как'Сийка) е свободен да го върши нявсякъде другаде, където ще му се радват. Тук това не е приемливо и не се препоръчва.

# 187
Имам въпрос към ръководството на форума. Мога ли да квалифицирам съфорумци като психясали, лаладжии, неграмотници и конски мухи? Ще се радвам да разбера дали е ОК да употребявам тези квалификации тук.

# 188
А, не, аз такива думи не използвам. Но ми стана интересно, че модераторите явно толерират използването им, защото от няколко дни се обсъждат номинации за:

1. Корона за най-психясал

7.Корона за най-голям философ и кибик/форумни лаладжии
8.Коронка за най-неграмотен потребител
9.“На всяка манджа- мерудия”/"Конска муха"
Явно ръководството на форума е ОК с използването на такива квалификации и дори с подобни номинации. Какъв чудесен пример за борба с езика на омразата! Или пример за избирателна слепота?

# 189
Форумът не е курс по ограмотяване и добри обноски.Дори закъснелите с еволюцията имат право на глас.
Личните нападки към потребител са ми неприятни,защото разреждат темата и я изместват от фокуса й.
Предлагам тема  "Черен списък на потребителите".Който желае,влиза,изплаква си болката и излиза пречистен,за да блесне с интелект в темите.На мен лично не ми пречи ,че непознат профил нахранил никнейма ми,стига да се случва извън полезрението ми.
И отново си позволявам да настоявам интелигентни и аргументирани мнения да не се изтриват само защото буден профил е на обратното мнение .Нека остане и неговия пост.

# 190
Предлагам тема  "Черен списък на потребителите".Който желае,влиза,изплаква си болката и излиза пречистен,
Ако някой се докара до там да има болки за изплакване от форума, по-силна и специализирана терапия ще му трябва. Само една тема няма да стигне.

# 191
  • В Космоса
А, не, аз такива думи не използвам. Но ми стана интересно, че модераторите явно толерират използването им, защото от няколко дни се обсъждат номинации за:

1. Корона за най-психясал

7.Корона за най-голям философ и кибик/форумни лаладжии
8.Коронка за най-неграмотен потребител
9.“На всяка манджа- мерудия”/"Конска муха"
Явно ръководството на форума е ОК с използването на такива квалификации и дори с подобни номинации. Какъв чудесен пример за борба с езика на омразата! Или пример за избирателна слепота?

Хм, ти не си ли стар потребител? Че такива номинации с прилежащите им епитети бяха практика с години? Аз явно съм проспала известен период. Вече не се използват такива думи ли? Само тук, в БГ мамма, или?

# 192
Хм, а ти коя беше? Ако не си забелязала, питам в темата "BG-Mamma срещу езика на омразата и агресията онлайн" дали тези квалификации са ОК или са език на омразата. Явно си проспала, че не питам за практиката преди години.

# 193
  • В Космоса
Аз съм Акаша. Забелязала съм явно, че има такава тема и явно съм се записала, щом я отворих и попаднах на ника си с цитат и тон, който определено не ми харесва.
Проспала съм, да. Аз си го казах сама. И сега, когато се събудих, направо ме достраша!

# 194
Всеки с вкуса си, Акаша. На мен пък не ми допада езикът на предложените от теб номинации за как беше...форумен лаладжия или най-психясал, но забелязвам, че за теб подобни квалификации са нормални. Та, да, всеки с вкуса си.

Общи условия

Активация на акаунт