BG-Mamma срещу езика на омразата и агресията онлайн

  • 11 907
  • 190
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 577
Липсата на агресивни, неадекватни и т.н. посетители е само плюс за клиентелницата и вдига нивото ѝ.
А какво те кара да мислиш,че всички "клиенти",чиито мнения се трият редовно,сме агресивни,неадекватни и на ниско ниво?

Не ѝ харесват на кака ти Сийка.
Simple Smile
Како Сийке - не, не е по-добре. Бъркаш. Много.
По твоята теория накрая ще останат само еднакви. Имало е опити всички да се уеднаквяват. Винаги завършващи с крах. Разнообразието, даже това, което не ни харесва на нас, е основен принцип в еволюцията.

# 76
  • Мнения: 25 571
Ох! Излиза, че за много хора има равенство между различност и простотия, да не кажа простащина.
Добре, убедихте ме.

# 77
  • Мнения: 6 577
Како, никого не убеждавам, единствено искам и мен да не се напъват да ме убеждават.
Тъкмо съм се зачел в Пестете ни времето Wink

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 20:08 от James42

# 78
  • Мнения: X
Хм, темата е "Бг мамма срещу езика на омразата", но авторът е пропуснал да даде дефиниция на това какво счита за език на омразата. В такъв случай, срещу какво се бори бг мамма? Каква е дефиницията на бг мамма за език на омразата?

Позволявам си да редактирам поста, защото скоро ще минат 24 часа откакто зададох въпроса си, а не искам да пускам поредни постове. Затруднявате ли се да ни предоставите вашата дефиниция на "език на омразата", за да сме наясно срещу какво конкретно се бори бг мамма?

Последна редакция: нд, 26 юли 2020, 17:34 от Анонимен

# 79
  • София
  • Мнения: 24 839
Ох! Излиза, че за много хора има равенство между различност и простотия, да не кажа простащина.
Добре, убедихте ме.

Не, не излиза.
И не, между простотията и простащината има огромна разлика.
Може да си по- простичък, затова да се изразяваш простовато- вместо "едър", да напишеш "дебел".
Вместо "ром"- "циганин", вместо "неомъжена жена на 40+, неживееща с никого и нямаща деца"- "стара мома".

Простащината е нещо съвсем друго.
И езикът на омразата е съвсем друго,  според мен, а и според болшинството хора тук.

Затова се присъединявам към искането- да се напишат черно на бяло дуумите, които представляват език на омразата и да се знае за какво иде реч.

# 80
  • Мнения: 6 577
Ох! Излиза, че за много хора има равенство между различност и простотия, да не кажа простащина.
Добре, убедихте ме.

Не, не излиза.
И не, между простотията и простащината има огромна разлика.
Може да си по- простичък, затова да се изразяваш простовато- вместо "едър", да напишеш "дебел".
Вместо "ром"- "циганин", вместо "неомъжена жена на 40+, неживееща с никого и нямаща деца"- "стара мома".

Простащината е нещо съвсем друго.
И езикът на омразата е съвсем друго,  според мен, а и според болшинството хора тук.

Затова се присъединявам към искането- да се напишат черно на бяло дуумите, които представляват език на омразата и да се знае за какво иде реч.

AbsurT, искате невъзможното. Искате някой да се признае за толкова ограничен, колкото този от баснята дето биел самара за да се сеща магарето.
Има виновни думи ли? Има в светове, като този с newspeak-a от 1984-та на Оруел.
Осъждането и последващата забрана на думи!!! е признак за настъпващо мракобесие.
Даже псувните имат мястото си в културата, каквото и да е то, и са понякога по-красноречиви от витиевати изрази или чуждици за манталитета на един народ.

# 81
  • Мнения: 4 076
....Осъждането и последващата забрана на думи!!! е признак за настъпващо мракобесие.
....което,естествено,не води до промяна на мисленето на "виновния",а нагнетява агресия в него и обществото, този път -съвсем реална.Фалшивите неща не издържат дълго,но защо със страст продължаваме да настъпваме една и съща мотика през цялата ни история,предпочитам да не мисля.То и без това е ясно.

# 82
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Скрит текст:
....Осъждането и последващата забрана на думи!!! е признак за настъпващо мракобесие.
....което,естествено,не води до промяна на мисленето на "виновния",а нагнетява агресия в него и обществото, този път -съвсем реална.Фалшивите неща не издържат дълго,
но защо със страст продължаваме да настъпваме една и съща мотика през цялата ни история
Скрит текст:
,предпочитам да не мисля.То и без това е ясно.

Защото не учим уроците, които ни преподава животът.

УРОКЪТ СЕ ПОВТАРЯ, ДОКАТО БЪДЕ НАУЧЕН

Един и същи урок ще ти бъде представян в различни форми, докато го научиш. Когато го усвоиш напълно, можеш да се заемеш със следващия.
Докато не предадат посланието, което носят, докато не изпълнят предназначението си, уроците ще се повтарят; ще се повтарят събитията и хората в твоя живот. Всяка ситуация, всеки човек са учители. За да излезеш от омагьосания кръг на повтарящите се ситуации, трябва да осъзнаеш урока и да го интегрираш в себе си като полезен опит.


"Ако животът е игра, това са правилата" на  д-р Чери Картър-Скот

# 83
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Скрит текст:
....Осъждането и последващата забрана на думи!!! е признак за настъпващо мракобесие.
....което,естествено,не води до промяна на мисленето на "виновния",а нагнетява агресия в него и обществото, този път -съвсем реална.Фалшивите неща не издържат дълго,
но защо със страст продължаваме да настъпваме една и съща мотика през цялата ни история
Скрит текст:
,предпочитам да не мисля.То и без това е ясно.
Защото не учим уроците, които ни преподава животът.

УРОКЪТ СЕ ПОВТАРЯ, ДОКАТО БЪДЕ НАУЧЕН

Един и същи урок ще ти бъде представян в различни форми, докато го научиш. Когато го усвоиш напълно, можеш да се заемеш със следващия.
Докато не предадат посланието, което носят, докато не изпълнят предназначението си, уроците ще се повтарят; ще се повтарят събитията и хората в твоя живот. Всяка ситуация, всеки човек са учители. За да излезеш от омагьосания кръг на повтарящите се ситуации, трябва да осъзнаеш урока и да го интегрираш в себе си като полезен опит.


"Ако животът е игра, това са правилата" на  д-р Чери Картър-Скот

Този доктор се изживява като месия, а на мен вътрешното ми чувство за самосъхранение винаги ме е предупреждавало като се появят такива.
Няма как да ми е урок отнемането на правото ми на мнение чрез забраната за изказ, под претекст- ликвидиране езика на омразата.
Да, откакто съм се родила това са се опитвали да направят- от системата, през най- дребното началниче, та до баш началника. Да вкарат хората в калъпа на стадното мислене, спуснато обаче отгоре.

През соца, обаче, имаше много по- голяма свобода на изразяването.
Знаеха се темите- табу.
Не можеш да говориш срещу управлението, срещу управляващите персонално и срещу СССР.
Оттам нататък решението е твое и ако не се нрави на някого как се изразяваш, може да те игнорира, но никой не си е позволявал да сочи когото и да било публично, че и да го лишава от възможност за изразяване, обвинявайки го в омраза към този и онзи, че и към цели групи хора!

Когато избухна демокрацията, си мислехме, че най- сетне ще сме свободни да казваме всичко, което мислим.
Да, ама не- свободни сме да ругаем управлението и управляващите, като никой не ни санкционира ако ги наричаме с каквито ни дойдат на ума епитети и сравнения.

За сметка на това, постепенно ни се отнема правото на негативно мнение за нещата, които пряко влияят на живота ни.
На морала в обществото, което си мислим че имаме все още.
Директно ни се забранява да не харесваме новите "ценности", които ни спускат и ни принуждават да подменим речника на езика си, сред най- старите в света.

Всичко това, заради задокеанската политкоректност, която се вихри там, и която някои тук са приели като своя мисия- да я въведат, че да се уеднаквим с новия голям брат.

ПП. За това, че вече и сарказмът, и иронията са вкарани в езика на омразата, дори нямам дууми!
Един много смислен и стойностен пост на мимимост, който аргументирано обясни нещата, беше изтрит тихомълком, без отговор.

# 84
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Съвсем друго имах предвид. Както и да е.

# 85
  • Мнения: X
Изкушавам се да улесня ръководството на форума, което явно се затруднява да дефинира езика на омразата и да пусна инструктажа от моето работно място как да избягваме езика на омразата. Но се опасявам, че началството на работата ми е прекалило със специалните хапчета, защото сред препоръките фигурира и такава: "Избягвайте названия като актриса, защото това е пример за gender bias."

Спешно ми трябва емотикон, койот се държи за главата и прави "припад"!

# 86
  • София
  • Мнения: 24 839
С това разполагам, но не може да изрази безнадеждността, която ме обхваща!

# 87
  • Мнения: X
Не, не, коматозен припадък си трябва тук.

# 88
  • Мнения: 6 862
Спрях да пиша във форума и да давам съвети, коментари и да изразявам мнение точно заради субективната преценка при триене на постове. Реших за себе си, че нямам причина да си губя времето и да влагам усилия, заради хора, които не ме уважават. Все още чета тук там, което ме интересува. Ако имам някакви въпроси, ще ги задавам в съответните теми, но приключих с безвъзмездното предоставяне на информация. Комуникирам на ЛС с хората, с които сме си изградили лични отношения.
Точно по същите причини - триене на постове,  съм спряла да пиша от година в няколко теми. Едната е "Направи си сам от нищо нещо" и няма нищо общо с каквито и да било заяждания. Спрях, въпреки, че доста потребители ми казаха да не го правя и, че мненията ми били полезни за темата.

Пиша това, ако въобще администрацията се интересува от причините за дадено поведение на потребителите, защото авторитета на форумите се създава от техните потребители и зададените политики на поведение.

ПС, Може да изтриете  и този пост, няма проблеми, вече свикнах и реших за себе си.

# 89
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 467
Спрях да пиша във форума и да давам съвети, коментари и да изразявам мнение точно заради субективната преценка при триене на постове. Реших за себе си, че нямам причина да си губя времето и да влагам усилия, заради хора, които не ме уважават. Все още чета тук там, което ме интересува. Ако имам някакви въпроси, ще ги задавам в съответните теми, но приключих с безвъзмездното предоставяне на информация. Комуникирам на ЛС с хората, с които сме си изградили лични отношения.
Точно по същите причини - триене на постове,  съм спряла да пиша от година в няколко теми. Едната е "Направи си сам от нищо нещо" и няма нищо общо с каквито и да било заяждания. Спрях, въпреки, че доста потребители ми казаха да не го правя и, че мненията ми били полезни за темата.

Пиша това, ако въобще администрацията се интересува от причините за дадено поведение на потребителите, защото авторитета на форумите се създава от техните потребители и зададените политики на поведение.

ПС, Може да изтриете  и този пост, няма проблеми, вече свикнах и реших за себе си.

За теб ще съжалявам особено. Още една причина по-малко да влизам тук.

Общи условия

Активация на акаунт