Всеки ден съжалявам за избора си

  • 10 708
  • 161
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 18 526
Вашите преживявания само ще уплашат повече момичето Simple Smile blondie, ти чак и породени намесваш, двоен ужас тоест Simple Smile Ти си родила на 30, тя е на 20. Кой ти иска чаша вино с мъжа си, докато някой е поел вързопчето за малко... Момичето си иска пълната свобода и момински живот и просто ще й трябва много време да се пренагласи, но постепенно може да стане. Нека си даде шанс първо да види бебето на живо и пак ще говорим.

# 136
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ужас е ако го човек го възприема като ужас.

# 137
  • Мнения: 18 526
Така го възприема авторката в момента и се надяваме да й мине Simple Smile

Иначе аз имам 4 деца и още съм жива Simple Smile

# 138
  • Мнения: 818
Така го възприема авторката в момента и се надяваме да й мине Simple Smile

Иначе аз имам 4 деца и още съм жива Simple Smile

Хаххахах, чудно как си оцеляла, защото аз докато бях бременна всичко живо се опитваше да ме убеди как за мен животът свършва, как никога повече няма да спя, да се виждам с хора, да се къпя и тн. Joy
А пък с 4... Astonished
Сигурно ни пишеш от отвъдното Joy

# 139
  • Мнения: 18 526
Така е Simple Smile Искам повечко от вас да се подхлъзнат да родят, че да видят как е Simple Smile хихи

# 140
  • София
  • Мнения: 13 072
УФФФ, аз понеже с 4 още съм жива, напъвам за 5-то. Да видя и аз зор накрая.
И с тези 4 само тая седмица излизаме 2 пъти със съпруга ми, а още е едва четвъртък. Бяхме с компания да хапнем в Квартам Фест и излизаме само двамата на бар в Корнер (даже за бара излязохме след 23 ч., а децата останаха да спят). Хайде, големи са някои от тях вече, но и с малки деца не сме стояли под ключ у дома.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 14 382
Брей, то много лесно така, бе!
Тя да роди, техните да го гледат!?
Големи акъли давате. И после на 35, с голямо дете, пак да си живее живота?
Нейната отговорност кога ще е?
Така ами, нека и е гадно. Wink
Като не ще да гледа дете сама, лесно е - оставя го за осиновяване. Как така ще и го гледат техните?

# 142
  • Мнения: 3 114
Брей, то много лесно така, бе!
Тя да роди, техните да го гледат!?
Големи акъли давате. И после на 35, с голямо дете, пак да си живее живота?
Нейната отговорност кога ще е?
Така ами, нека и е гадно. Wink
Като не ще да гледа дете сама, лесно е - оставя го за осиновяване. Как така ще и го гледат техните?
Така ами. Или абсолютно сами си го гледат с бащата или за осиновяване. Как така ще вгорчава живота на бабите и дядовците с бебе.

# 143
  • Мнения: 21
 Ех, че няма вълшебна пръчица и автоматично да се разменим с авторката на темата -  щом е имала такива мераци в началото, за СА  пък една от момите от темата за кюретаж да се пери с бременното си коремче..... Аз чаках година  и половина с опит да забременея с второ и успях да го изгубя без да  чуя сърчицето му,  а  други мразят живота си .. но така  е да си на 20.... не е като да си на 35... живи  и здрави да сме само....другото е лесно......

# 144
  • Мнения: 39 283
Пускам сълза.
Чаках детето си пет години, инвитро, недоносено, куп проблеми и пак не мога да кажа подобни простотии.
Ти беше потресената, нали?!?

# 145
  • Мнения: 54 389
И моето дете е родено преждевременно, сама съм си го гледала, не съм чакала бабите да ми го гледат.
Но да кажа, че тази девойка е длъжна да бъде майка, защото други не успяват, не ми минава през ума даже.

# 146
  • София
  • Мнения: 28 514
Мда, това е много... интересна логика. "Роди ти, защото Пенка не може". Close

# 147
  • Мнения: 818
Аз пък правих година и половина опити, след това извънматочна, махнаха ми едната тръба, след това от страх една година се пазихме. Накрая след 3 месеца възобновени опити забременях, много искано беше и въпреки това се депресирах както авторката и приех много тежко, че ще ставам майка.

# 148
  • Мнения: 2 721
Ех, че няма вълшебна пръчица и автоматично да се разменим с авторката на темата -  щом е имала такива мераци в началото, за СА  пък една от момите от темата за кюретаж да се пери с бременното си коремче..... Аз чаках година  и половина с опит да забременея с второ и успях да го изгубя без да  чуя сърчицето му,  а  други мразят живота си .. но така  е да си на 20.... не е като да си на 35... живи  и здрави да сме само....другото е лесно......
Госпожо, не слагайте всички 20годишни под общ знаменател. Аз родих на 21, детето ни бе желано и  планувано и е целият ни свят. Обичам го от както беше само 2 чертички.
Спрете с тези сравнения между 20 и 35+годишните, както има 30годишни с акъл на 15годишни така и обратното. Годините са без значение, важното е сивото нещо горе да работи адекватно.

# 149
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Депресията може да тресне всекиго в даден момент, без оглед възраст и пол, та даже и ССФ може да тресне, която иначе е перфектна във всичко Wink

Авторката според мен осъзнава, че основната отговорност ще е нейна и на мъжа ѝ, ако мислеше да го "метне" на мама и тати нямаше изобщо да има такива екзистенциални терзания, най-много щеше да се ожали, че не може да пие винце и да пуши цигарки през бременността. Момичето е хем хормонална бомба, хем е лапе, така че не е за убиване с камъни. Да, има много двойки, които не могат да имат деца, но това няма как да има отношение в случая, и на мен също винаги са ми били странни подобни паралели. То е все едно да ми кажат, че трябва да се наслаждавам на сладкото и да си хапвам без да имам право да не го харесвам, защото има хора, които не могат да ядат сладко.

Ако има свестен мъж до себе си и подкрепата на близките си, предполагам скоро ще се окопити. И както вече писах, и в консултацията с психолог няма нищо срамно, аз самата съм била на такива още преди децата по други поводи, и се радвам, че съм го направила, отразило ми се е добре и не ме е срам. Още повече, когато наистина говорим за сериозно състояние, със "стегни се" обикновено не минава.

Общи условия

Активация на акаунт