Образователен Говорилник - Виртуално бистро (7). Вълнения.

  • 24 578
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 2 780
Оспорвам, че хората, които не са избрали ОЕСР по "други" причини са няколко. И да, неприсъственото обучение им е по-неудобно, защото се налага да следят и да се включват по-активно отколкото преди. Ако беше по-добрата форма за обучение и т.н., всички отдавна да сме минали на такава. Това имам предвид под "дообразоват". А СМГ го споменах, защото знам, че имаш лично впечатление от училището и съответно родителите там и доколко ценят образованието. Нищо по-специално не съм имала предвид.

# 631
  • Мнения: 2 182
Значи си стискаме ръцете, че е по-добре децата да ходят на училище 🙂

# 632
  • София
  • Мнения: 2 780
По това не помня да сме имали спор Simple Smile Просто в общия случай, хората избрали ОЕСР, са интелигентни хора, които въпреки, че си дават сметка за това са решили по ред причини (дали заболяване на детето или рисков близък, или не им се поема рисът да проверяват дали някой от тях няма да изтегли късата клечка) да "платят цената" за това като отделят време и ресурси, за да бъде детето им в крак със съучениците си.  Аз не бих ги съдила. Да не говорим, че обстоятелствата може да ни наложат и на нас "да плащаме цената", а на повечето хич не ни се иска да се стига дотам. Хич няма да се изненадам ако се окаже, че на филма още му гледаме само трейлъра Simple Smile

# 633
  • Мнения: 2 182
Не съм съгласна, че всички, избрали ОЕСР са интелигентни, даже напротив. Има един много малък процент от тях с наистина обективна причина. Останалите ги е страх от неизвестното, мързи ги да палят колата да карат детето, защото бачкат от вкъщи, спестяват от дрехи, джобни и консумативи, смятат че ще избегнат сезонните грипове, мама и татко работят от вилата, детето не може да е само в София и т. н и т. н

# 634
  • София
  • Мнения: 6 695
Ти сериозно ли? Оня ден детето ми се разрева в първия ден на онлайн обучението заради учител с Ковид, че не иска пак да е на онлайн обучение. Мислиш ли, че някой би причинил това на детето си без сериозна причина - то да е рисково или да живеят с рисков близък? Честно казано, трудно ми е да го повярвам. За децата оставането вкъщи изобщо не е фън - да, спестяват от ходене и не стават толкова рано, но губят изобщо контакта с приятелите си, остават им само задълженията, без забавлението.

# 635
  • Мнения: 2 182
Ти сериозно ли? Оня ден детето ми се разрева в първия ден на онлайн обучението заради учител с Ковид, че не иска пак да е на онлайн обучение. Мислиш ли, че някой би причинил това на детето си без сериозна причина - то да е рисково или да живеят с рисков близък? Честно казано, трудно ми е да го повярвам. За децата оставането вкъщи изобщо не е фън - да, спестяват от ходене и не стават толкова рано, но губят изобщо контакта с приятелите си, остават им само задълженията, без забавлението.
Абсолютно сериозна съм. Заради собствените си страхове и сметки, причиняват това на децата си. Попрегледай и други теми във форума 😉
И моето не ще да чуе за ДО. Въпреки, че е голямо и има извънучилищни контакти. Разбирам ги децата.

# 636
  • София
  • Мнения: 12 066
Не съм съгласна, че всички, избрали ОЕСР са интелигентни, даже напротив. Има един много малък процент от тях с наистина обективна причина. Останалите ги е страх от неизвестното, мързи ги да палят колата да карат детето, защото бачкат от вкъщи, спестяват от дрехи, джобни и консумативи, смятат че ще избегнат сезонните грипове, мама и татко работят от вилата, детето не може да е само в София и т. н и т. н
'Ми, тя и Лейди не е казала "всички".  Малко самоцелен става спорът /да не кажа, че е такъв от самото начало/. Аз нямам познати в реала, избрали ОЕСР, но имам форумни познати /с които комуникирам от години/ и ги смятам за интелигентни. То и в групата на избрали присъствено /в която съм и аз/ не всички са интелигентни и тъй като това е по-голямата група, вероятно и тъпанарите в нея са повече. Joy Чисто статистически. Пък и във форума се забелязва.
А това, че повечето, избрали ОЕСР, са го направили, защото ги мързи да палят колата и за да спестяват от дрехи, джобни и консумативи... не знам как да го коментирам. Да речем, че съм убедена, че не е така.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 15:18 от sanaka

# 637
  • София
  • Мнения: 10 825
Сега маските като стават задължителни и навън постоянно, децата трябва ли да ги носят и в час?

# 638
  • София
  • Мнения: 2 780
Онна, едва ли Simple Smile  За това ще трябва отделна заповед Simple Smile

# 639
  • София
  • Мнения: 12 066
То и за маските на открито още няма заповед, но явно ще излезе днес или утре. Това ми прилича повече на мярка срещу протестите, отколкото срещу ковид, ама 'айде да не коментирам...

# 640
  • София
  • Мнения: 17 315
Това е мярка "правим се, че правим нещо, че да не ни хулят, докато пазим бизнеса на Ричард Мазната Коса".

# 641
  • Мнения: 2 078
тоя Ричард най-големият тарикат излезе, лобистите от Вашингтон има да се учат от него...

# 642
  • София
  • Мнения: 10 825
Назаднала съм с позивните. За господин Гелосания ли иде реч?

# 643
  • Мнения: 6 303
Споко, Онна, аз дори не се сещам кой е Ричард, умишлено не гледам напоследък новини, да си пазя психиката.

Между другото днес видях изказване на Мангъров, който дава линк към международна статистика, мисля, че американски източник. На английски беше. Пише, че над 70% от заразените постоянно са носили маски, ама постоянно. А само 3 и нещо процента от заразените изобщо не са носили маски.
За ползата от маските не мисля баш като него, но все повече ме кефи тоя човек, всичко излезе вярно, каквото каза, голям специалист и има куража да изказва позиция против всички, а какво значи всички, те специалисти ли са?
Ами сега наистина не е ли смешно, дето нямахме право в парка и в планината да излизаме при под 100 заразени дневно?

Все повече съм му фен на Мангъров. Краен е според мен за някои работи, ама като цяло е най-прав от всички.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 19:28 от Татко Мецан

# 644
  • София
  • Мнения: 17 315
Извинявайте, аз по инерция. Ричард Алибегов или Алибегбегов, не съм сигурна за фамилията - собственик на Рафи и пръв посетител при Бойко след всяко затваряне на заведенията. Заради него не смеем да затворим дискотечките и баровете, ама четох, че вчера бил рекъл, че ще направят канското усилие да намалят децибелите, за да се чуват хората от разстояние, въпреки че това ще намали качеството на купона. Пролях сълза за тази жертвоготовност.

Общи условия

Активация на акаунт