КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 50 029
  • 810
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 168
Наистина съм се подвела. Форумът не бил за 'споделяне на опит и знания", а за възхваляване на хомеопатията. Мнение и опит различно от възторг не се толерира.
Бъдете здрави.
 
Ако сте имала горчив опит с това лечение, то грешката не е в хомеопатията, а в човека, който Ви я е предписал...или във Вас, че не сте спазвала лечението коректно! Това не означава, че методът не е успешен. Както виждате, доволни хора - бол! Ако искате да споделите негативи, говорете с имена, но бъдете готова и да защитите позицията си.

# 256
  • Мнения: 39
Моля за мнение.Ако хл е било затворено  в жабката на колата, а телефонът е бил на седалката за около 40 мин има ли вероятност лекарството да се е компроментирало?

# 257
  • Мнения: 8 512
Моля за мнение.Ако хл е било затворено  в жабката на колата, а телефонът е бил на седалката за около 40 мин има ли вероятност лекарството да се е компроментирало?
Най-вероятно да не е. Съвременните телефони са с доста по-малко лъчение, а и разстоянието ми се струва достатъчно голямо.

# 258
  • Мнения: 1 168
Моля за мнение.Ако хл е било затворено  в жабката на колата, а телефонът е бил на седалката за около 40 мин има ли вероятност лекарството да се е компроментирало?
Най-вероятно да не е. Съвременните телефони са с доста по-малко лъчение, а и разстоянието ми се струва достатъчно голямо.

Питала съм хомеопат. По принцип е хубаво да е поне на метър разстояние, но за толкова кратко време няма проблем, дори в дамската си чанта да го носим, в различни прегради. Иначе, като пътуваме, си ги обвивам в алуминиево фолио, хомеопатичните, които нося.

# 259
  • Варна
  • Мнения: 391
Да споделя, че това с алуминиевото фолио не работи с новите телефони. Преди години бях тествала - завивам телелфона с фолио, звъня - няма обхват. Скоро реших да пробвам пак. С 3 слоя фолио го обвих - звъни си. Или фолиото е вече друго, или новите телелфони пробиват....Факт, че при същия опит с опаковка на аптеката на Чаталджа беше ОК. Техните са явно по-дебелички. Ако някой има фолио, което успешно блокира телефона, ще бъда благодарна да сподели марка....

# 260
  • Мнения: 88
Здравейте,
Искам да попитам дали приемът на Карцинозин 1М при 10 - годишно дете може да засили съществуващите му страхове, които да предизвикат главоболие и дори в отделни случаи треперене (от страх)? Лекарството беше предписано за 4 приема, всеки през две седмици с цел да преодолее или поне да намали страховете. Детето ми го взе два пъти и след това го спрях, защото започна да получава паник атаки. Хомеопатът ни твърди, че не е от Карцинозина, но аз се съмнявам... Всичко това започна след приема.

# 261
  • Мнения: 15
Наистина съм се подвела. Форумът не бил за 'споделяне на опит и знания", а за възхваляване на хомеопатията. Мнение и опит различно от възторг не се толерира.
Бъдете здрави.
 
Ако сте имала горчив опит с това лечение, то грешката не е в хомеопатията, а в човека, който Ви я е предписал...или във Вас, че не сте спазвала лечението коректно! Това не означава, че методът не е успешен. Както виждате, доволни хора - бол! Ако искате да споделите негативи, говорете с имена, но бъдете готова и да защитите позицията си.
О, да, ще я защитя. Но не в разговор с анонимни,  възторжени форумни клакьори - последователи на "изкуството" класическа хомеопатия:money:, а в Съда.
Наглостта ви е доста впечатляваща, предвид последиците върху здравето, които може да има т. нар.
 "лечение" с прехвалената хомеопатия.

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 17:05 от Kak Taka

# 262
  • Мнения: 2 341
Здравейте,
Искам да попитам дали приемът на Карцинозин 1М при 10 - годишно дете може да засили съществуващите му страхове, които да предизвикат главоболие и дори в отделни случаи треперене (от страх)? Лекарството беше предписано за 4 приема, всеки през две седмици с цел да преодолее или поне да намали страховете. Детето ми го взе два пъти и след това го спрях, защото започна да получава паник атаки. Хомеопатът ни твърди, че не е от Карцинозина, но аз се съмнявам... Всичко това започна след приема.


Карзинозинум не ви е изписан конкретно за страховете, а като нозот вероятно. После би следвало да ви се даде друго лекарство. В какво се изразява тези паник атаки и колко време продължиха, ако ви се споделя? Според мен не са предизвикани от карзинозинум, но може да са засилени страховете, което следва да е било временно и след него да има рязко подобрение.

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 19:00 от unabella

# 263
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 741
За съжаление според мен е възможно от Карцинозина да е, защото и при мен се получи нещо подобно.След прием на Карцинозин ми се появиха доста страхове и станах много тревожна. Но нямах подобрение , а само влошавания.

# 264
  • Мнения: 2 341
За съжаление според мен е възможно от Карцинозина да е, защото и при мен се получи нещо подобно.След прием на Карцинозин ми се появиха доста страхове и станах много тревожна. Но нямах подобрение , а само влошавания.

Колко време продължи това влошаване? Понякога самата доза може да не е най-прецизно подбрана.
Не очаквайте от хомеопатията, като приемете лекарството, на другия ден да сте като нов и всички проблеми да ви се решат от раз, в противен случай почва недоволството. Хомеопатията заработва на мига, но обикновено има доста работа преди да стигне до проблема, който според вас ви е належащ. Това е път, не е вълшебно хапче.
Пример - синът ми беше с хроничен фарингит, като почнахме хомеопатично лечение, няколко месеца периодично му изчезваше гласа. След това изчезна фарингита.
Искам се търпение, вяра и обща борба. Няма вълшебно хапче.
 Може да има почти мигновен ефект, ако състоянието е осгро, но при хронично и особено умствен симптом, до там се стига след друга свършена работа

# 265
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 741
За съжаление според мен е възможно от Карцинозина да е, защото и при мен се получи нещо подобно.След прием на Карцинозин ми се появиха доста страхове и станах много тревожна. Но нямах подобрение , а само влошавания.

Колко време продължи това влошаване? Понякога самата доза може да не е най-прецизно подбрана.
Не очаквайте от хомеопатията, като приемете лекарството, на другия ден да сте като нов и всички проблеми да ви се решат от раз, в противен случай почва недоволството. Хомеопатията заработва на мига, но обикновено има доста работа преди да стигне до проблема, който според вас ви е належащ. Това е път, не е вълшебно хапче.
Пример - синът ми беше с хроничен фарингит, като почнахме хомеопатично лечение, няколко месеца периодично му изчезваше гласа. След това изчезна фарингита.
Искам се търпение, вяра и обща борба. Няма вълшебно хапче.
 Може да има почти мигновен ефект, ако състоянието е осгро, но при хронично и особено умствен симптом, до там се стига след друга свършена работа
Имам огромен опит с прием на хомеопатия.От около 10 г върху мен и върху детето ми.Отделно в момента изучавам хомеопатия. Познавам когато се подобрявам, познавам лечебните кризи и познавам, когато ми се даде грешно лекарство. В случая Карцинозина явно , не му беше времето .
Хомеопатията си работи чудесно , но е факт, че се правят много грешки от хомеопати, които не си ги признават .Всичко друго е объркано, но не и техния избор.Оттам има разочарование в хората от хомеопатията.Нека всичко да се казва, хората да са наясно. А другото , че някои очакват чудеса това също е факт, но понеже все това се залага , реших да се включа.

# 266
  • Мнения: 1 168
Наистина съм се подвела. Форумът не бил за 'споделяне на опит и знания", а за възхваляване на хомеопатията. Мнение и опит различно от възторг не се толерира.
Бъдете здрави.
 
Ако сте имала горчив опит с това лечение, то грешката не е в хомеопатията, а в човека, който Ви я е предписал...или във Вас, че не сте спазвала лечението коректно! Това не означава, че методът не е успешен. Както виждате, доволни хора - бол! Ако искате да споделите негативи, говорете с имена, но бъдете готова и да защитите позицията си.
О, да, ще я защитя. Но не в разговор с анонимни,  възторжени форумни клакьори - последователи на "изкуството" класическа хомеопатия:money:, а в Съда.
Наглостта ви е доста впечатляваща, предвид последиците върху здравето, които може да има т. нар.
 "лечение" с прехвалената хомеопатия.

Ами ходете в съда и съдете, когото трябва. Какво ни занимавате с неуспехите си, говорейки с недомлъвки, разводнявайки темата. Аз спирам вече с тоя спам, бъдете здрава!

# 267
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Оф, санким в съда ще обърнат внимание на подобни излияния.

# 268
  • Мнения: 867
Момичета някой отървал се от постоянни е коли във вагинален секрет. Някаква схема да ми кажете, нещо което да пробвам. Изпила съм цялата менделеева таблица и нищо 😭

# 269
  • Русе
  • Мнения: 7 045
Момичета някой отървал се от постоянни е коли във вагинален секрет. Някаква схема да ми кажете, нещо което да пробвам. Изпила съм цялата менделеева таблица и нищо 😭
Схеми в хомеопатията няма, както и не се препоръчват хомеопатични лекарства във форум. Намерете си класически хомеопат, който след обстойно интервю, ще прецени кое е подходящото за вас хомеопатично лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт