КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 52 719
  • 812
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 168
Andjelina123, колкото по-рано заведете детето при класически хомеопат, толкова по-бързо ще спре да има сериозни боледувания. Ще споделя моя опит. И двете ми деца от раждането си са само на класическа хомеопатия. Тоест започнахме много рано и буквално "прескочихме" етапа с ужасните боледувания, през който преминават почти всички малки деца. Разбира се, че вирусите не ги подминават, но ги карат с лека хрема, малко температура (не всеки път) и минават за 2-3 дни. Голямата е на 17г. Никога не е пила лекарства различни от хомеопатия, не е лежала в болница (като беше 4-5 клас ѝ се подиграваха съученичките, че не знае какво е абокат, те понеже лежали, лежали по болници и са съвсем в час, а моето "глупаче", не знае Smile), не е имала сериозни боледувания, да ми е жива и здрава и все така и занапред!  Малката също не е пила лекарства, но тя е едва на 4г. Ходи на градина, носи вирусчета, които минават за 2 дни, понякога я оправям само със соли, дори не занимавам хомеопата (все пак имам опит вече). Да ми е жива и здрава и тя и да си продължаваме все така с хомеопатия, защото това е едно от нещата, в които най-много вярвам в тоя живот. От опит! И всичко си има логично обяснение. Когато жизнената сила работи добре, болестите минават като детска игра. Колкото по-рано се започне, толкова по-добре! Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 241
  • Мнения: 522
Здравейте, от няколко месеца няма внос на Остеоцинезин. Някой знае ли, с какво да го заместя. Нещо алтернативно. Днес се опитах да го сглобя, но първо не се получи и второ доста скъпо излиза. А имам нужда от това лекарство.

# 242
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
 Малкият още от самото начало беше със страшни, гъсти зелени сополи. От две години го лекува хомеопат и сополите изчезнаха. Сега от време на време се появяват и започнем ли неговото лекарсто след конслут с хомеопата, сополите секват от веднъж. При него специално се изумявам колко бързо действа ХЛ. Миналата седмица започнаха пак сополи /цялата зима не се разболя/, няколко дни пробвахме с капки, инхалации, промивки и т.н. Нищо. Накрая звъннахме на хомеопата и за ден проблемът се реши.

# 243
  • Мнения: 2 344
Да, бързо действа ХЛ, от момента но приемането му. При децата, които още нямат натрупани пластове заболявания, проблемите се решават бързо.
При възрастните също действа, но зависи в какво състояние е цялостното им здраве, а не конкретен проблем.

Не може да заместиш традиционно лекарство с хомеопатично такова. Изобщо нямат общо двата принципа на лечение.

# 244
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
А какво е мнението на класическият хомеопат за ваксините против ковид и определено хомеопатично лечение което тече в момента? Аз питах личният си хомеопатно сякаш отговорът и е повлиян от общественото мнение за необходимостта от ваксините, т. е че ваксината няма да влияе на него. Някой тук със второ мнение? Ще ми е интересно да споделите. 🙂
Пс лечението ми не е сверзани с ковид вируса а е за съвсем друго.

# 245
  • Мнения: 2 344
Класическата хомеопатия изключва ваксините изобщо. Няма значение ковид ли е и длуго Обаче избора за ваксина си е личен, не мисля, чехомеопатът има право да се бърка на собствените избори.

# 246
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Благодаря unabella, а това означава ли че лечението с хомеопатия тогава се обезсмисля? След слагане на ваксина?

# 247
  • София
  • Мнения: 3 026
Напротив, чрез лечението на хомеопата ваксината ще се приеме възможно най-леко от организма.

# 248
  • Мнения: 1 168
Не знам какво е мнението на хомеопатите за ваксините, все още не съм питала моя хомеопат. Предполагам, че е индивидуално. Аз изкарах Ковид преди 2 месеца и се лекувах само с хомеопатия по предписание. Оправих се без никакви усложнения. После си правих тест за антитела и се оказа, че имам стабилно количество, което говори, че съм го карала не много леко (като вирусен товар). И наистина се чувствах като премазана, но не се стигна до пневмония и високи температури. Мои познати смениха по 5-7 антибиотика, кортикостероиди, болници, някои не можаха да се спасят. Sad За хора, които не са на (и не вярват в) хомеопатия, мисля, че ваксините са неизбежни.

# 249
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Чудесно е че при вас и децата ви хомеопатията дава толкова добър резултат, но не всички сме еднакви. 🙂  Аз вярвам и съм на хомеопатия но не отричам ваксините и си сложих първата доза. Моят личен хомеопат е медицинско лице и казва че двата свята се допълват, дори ми препоръча при последната лечебна криза, в която бях много болна, да взема парацетамол а не друго хомеопатично средство. Сега не знам дали е по правило но това е съветът и към мен.

# 250
  • Мнения: 2 344
Би било чудесно двата свята да се допълват.

Не е класическо да се препоръчват ваксини и парацетамол, но за  мен е важно човек да е спокоен и вярва на лечителя си. Това е много важен фактор за здравето.

# 251
  • Мнения: 15
Andjelina123, колкото по-рано заведете детето при класически хомеопат, толкова по-бързо ще спре да има сериозни боледувания. Ще споделя моя опит. И двете ми деца от раждането си са само на класическа хомеопатия. Тоест започнахме много рано и буквално "прескочихме" етапа с ужасните боледувания, през който преминават почти всички малки деца. Разбира се, че вирусите не ги подминават, но ги карат с лека хрема, малко температура (не всеки път) и минават за 2-3 дни. Голямата е на 17г. Никога не е пила лекарства различни от хомеопатия, не е лежала в болница (като беше 4-5 клас ѝ се подиграваха съученичките, че не знае какво е абокат, те понеже лежали, лежали по болници и са съвсем в час, а моето "глупаче", не знае Smile), не е имала сериозни боледувания, да ми е жива и здрава и все така и занапред!  Малката също не е пила лекарства, но тя е едва на 4г. Ходи на градина, носи вирусчета, които минават за 2 дни, понякога я оправям само със соли, дори не занимавам хомеопата (все пак имам опит вече). Да ми е жива и здрава и тя и да си продължаваме все така с хомеопатия, защото това е едно от нещата, в които най-много вярвам в тоя живот. От опит! И всичко си има логично обяснение. Когато жизнената сила работи добре, болестите минават като детска игра. Колкото по-рано се започне, толкова по-добре! Успех! Flowers Four Leaf Clover

Вие сериозно ли? Имам приятели, които на 60-годишна възраст разбраха какво е абокат покрай грижа за възрастни родители. И не, не са и чували за хомеопатия.
По-кротко с хвалбите за "великото изкуство" класическа хомеопатия, по-смирено, особено предвид многото пострадали от шарлатани и психопати, гордо титулуващи се "класически хомеопат", които не се свенят да експериментират с пациентите си, защото когато нещо се обърка просто спират да вдигат телефона си или лъжат безогледно.

# 252
  • Мнения: 1 168
Вие сериозно ли? Имам приятели, които на 60-годишна възраст разбраха какво е абокат покрай грижа за възрастни родители. И не, не са и чували за хомеопатия.
По-кротко с хвалбите за "великото изкуство" класическа хомеопатия, по-смирено, особено предвид многото пострадали от шарлатани и психопати, гордо титулуващи се "класически хомеопат", които не се свенят да експериментират с пациентите си, защото когато нещо се обърка просто спират да вдигат телефона си или лъжат безогледно.

"По кротко" кажете на кучето си. Това, че има шарлатани, наричащи себе си "хомеопати", не променя фактите, за които говоря. Може и да има недостатъчно добри/опитни класически хомеопати, но съм сигурна, че има и "непослушни" и недостатъчно търпеливи пациенти.

# 253
  • София
  • Мнения: 3 026
Аз също съм много доволна от класическата хомеопатия и темата е за това, за да се споделя за класическата хомеопатия, а не да се опровергават мненията. Отделно си има други теми за традиционната медицина. Аз не отхвърлям традиционната медицина, но за една хрема и кашлица да пиеш антибиотик, както лекарите лекуват така доста деца около мен, е недопустимо. Имам и деца в обкръжението си, които са астматици вече от толкова антибиотици. Хомеопатията позволява това да не се случи.

# 254
  • Мнения: 15
Аз също съм много доволна от класическата хомеопатия и темата е за това, за да се споделя за класическата хомеопатия, а не да се опровергават мненията. Отделно си има други теми за традиционната медицина. Аз не отхвърлям традиционната медицина, но за една хрема и кашлица да пиеш антибиотик, както лекарите лекуват така доста деца около мен, е недопустимо. Имам и деца в обкръжението си, които са астматици вече от толкова антибиотици. Хомеопатията позволява това да не се случи.
Наистина съм се подвела. Форумът не бил за 'споделяне на опит и знания", а за възхваляване на хомеопатията. Мнение и опит различно от възторг не се толерира.
Бъдете здрави.

Общи условия

Активация на акаунт