КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 53 566
  • 831
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 9 926
След като чух колко взима за преглед др. Ванков реших да потърся другаде. Тук може ли да се препоръчват хомеопати за София? Имам няколко на ум

# 331
  • Мнения: 8 527
След като чух колко взима за преглед др. Ванков реших да потърся другаде. Тук може ли да се препоръчват хомеопати за София? Имам няколко на ум
И колко взима? Първото интервю е доста продължително и подробно. Според вас колко е редно да бъде хонорара за специалист за час-два ?

# 332
  • София
  • Мнения: 3 030
След като чух колко взима за преглед др. Ванков реших да потърся другаде. Тук може ли да се препоръчват хомеопати за София? Имам няколко на ум

Да, би било много полезно за нас.
Много ли е висока таксата на Ванков?

# 333
  • София
  • Мнения: 9 926
Тук четох за 160 но от 2г назад пост..сега не знам. Не ми казаха точно колко е  на рецепцията ( телефона)...

Последна редакция: пт, 29 окт 2021, 20:35 от Starrydream

# 334
  • Мнения: 575
Здравейте .
Може ли някой да ми помогне за дозировката на Сепия 15 СН , в менопауза съм , с отпуснат мускул на тазовото дъно , 3та степен .Слаба и сравнително припряна /тревожна съм

Поздрави за всички ,

# 335
  • Мнения: 6 939
Като се има предвид, че специалист УНГ, да речем, взима средно 50лв. за не повече от 20мин., колко ли да е първо посещение при хомеопат, траещо около 2ч.?

# 336
  • Мнения: 8 527
Тук четох за 160 но от 2г назад пост..сега не знам. Не ми казаха точно колко е  на рецепцията ( телефона)...
160 лв. ми звучат малко в повече. Но би ме притеснила втората част - "неми казаха точно колко е ....". Не мога да препоръчам аз. Поради лични причини нашият хомеопат не поема в момента нови пациенти. Даже имам съмнение, че в някакъв момент може да ми се наложи и аз да търся.

Здравейте .
Може ли някой да ми помогне за дозировката на Сепия 15 СН , в менопауза съм , с отпуснат мускул на тазовото дъно , 3та степен .Слаба и сравнително припряна /тревожна съм

Поздрави за всички ,

Да, класически хомеопат, при който ще отидете на интервю и ще определи вашето лекарство и вашата доза. Моля, прегледайте темата назад и ще намерите многократно обяснено защо това е така. Селектирайте отговорите на Мечка Малинарка, която е изключително подробна по въпроса.

# 337
  • Мнения: 488
Здравейте, бебето ми е на 4 месеца с атопичен дерматит. Дерматолог веднага изписа кортикостероиди... Свързах се с хомеопат по препоръка, който изписа Ликоподиум клаватум 30с три пъти на ден за 3 дни. За първи път се обръщам към хомеопатията и съм малко несигурна. Може ли някой да даде съвет може ли да навреди приемът му на бебчо?

# 338
  • София
  • Мнения: 2 846
Здравейте, бебето ми е на 4 месеца с атопичен дерматит. Дерматолог веднага изписа кортикостероиди... Свързах се с хомеопат по препоръка, който изписа Ликоподиум клаватум 30с три пъти на ден за 3 дни. За първи път се обръщам към хомеопатията и съм малко несигурна. Може ли някой да даде съвет може ли да навреди приемът му на бебчо?

Абсурд е да навреди! Бебето ви има шанс от малко да е само на хомеопатия и това може да се окаже голям късмет за него!

# 339
  • Мнения: 1 168
Здравейте, бебето ми е на 4 месеца с атопичен дерматит. Дерматолог веднага изписа кортикостероиди... Свързах се с хомеопат по препоръка, който изписа Ликоподиум клаватум 30с три пъти на ден за 3 дни. За първи път се обръщам към хомеопатията и съм малко несигурна. Може ли някой да даде съвет може ли да навреди приемът му на бебчо?
Не само, че няма да навреди, но и ще помогне. Стига хомеопатът да е класически, който си разбира от работата.
Дъщеря ми също отключи АД на 3 месеца и я лекувам само и единствено с хомеопатия по предписание. Никога не е пила каквито и да било лекарства, нито пък съм я мазала с каквито и да било лекарствени кремове. Ползвам единствено хипоалергенна козметика и това е. Имала е кризи, не минава лесно, но поне мога да кажа, че не е отключила някакви вътрешни заболявания (астма). Вече е на 5 г. и много рядко се появява обрив, който овладяваме бързо.

# 340
  • Мнения: 488
Благодаря много за отговорите! А възможно ли е да има някакви странични реакции, нещо, за което да следя? Тъй като бебчето е малко и ми е притеснено каквото и да й давам.

# 341
  • София
  • Мнения: 2 846
Благодаря много за отговорите! А възможно ли е да има някакви странични реакции, нещо, за което да следя? Тъй като бебчето е малко и ми е притеснено каквото и да й давам.

Няма странични реакции. Изобщо забрави всичко, което знаеш за обикновените лекарства. Хомеопатията лекува на съвсем различен принцип. Тя стимулира жизнената сила на организма и той сам се справя с болестта. Не лекува като химическо лекарство. Може да има хомеопатична криза - например да се увеличат обривите за известно време, говорим за разумно време - часове, ден-два, но това е знак, че лекарството действа. Предвид факта, че става въпрос за бебе, едва ли има много за чистене от предишни болести и лекарства, така че вероятно хомеопатията ще подейства нежно и бързо. Не се страхувай! Хомеопатията е истинско чудо, направо не е за вярване с какво може да се справи!

# 342
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Благодаря много за отговорите! А възможно ли е да има някакви странични реакции, нещо, за което да следя? Тъй като бебчето е малко и ми е притеснено каквото и да й давам.
Редно е да следиш за всичко и да казваш на хомеопата при проследяването.

# 343
  • Мнения: 1 168
"Страничната реакция" е, че ще има едно обостряне на дерматита и това е съвсем нормално, тъй като всичко излиза през кожата, а не влиза навътре към органите, както би се случило, ако намажем кожата с кортикостероиден крем. Тогава кожата би "минала" бързо, но какво се случва с организма отвътре...Astonished
Иначе, дори и бебе има какво да "чисти" - пораженията от досегашните ваксини, лекарства, които (ако) майката е приемала по време на бременността, че и преди това, както и всякакви токсини, които са ни заобградили.
Дръжте в течение хомеопата, за всяка промяна и имайте търпение. Това е най-добрият начин за справяне с този проблем.  Simple Smile

# 344
  • Мнения: 8 527
Благодаря много за отговорите! А възможно ли е да има някакви странични реакции, нещо, за което да следя? Тъй като бебчето е малко и ми е притеснено каквото и да й давам.

Не винаги има странични реакции или т.нар. обостряне на симптомите. При правилно подбрано лекарство, включително потенция и прием, е възможно да няма никакви или да са толкова малки и за кратко, че да не се усетят. Важно е приемът да бъде на ТЕЧНО ЛЕКАРСТВО. В случай, че не е течно - ами има много писано в темата и няма да се повтарям. Да, не е необходимо да имаме задълбочени хомеопатични познания, но е положително да имаме идея дали ни лекуват в духа на класическата хомеопатия или просто ни дават гранулки като хапченца.

Важно е на хомеопата да бъдат споделени промените, които са настъпили след прием на лекарство. За него те са показателни дали и как да бъде продължено.

Общи условия

Активация на акаунт