КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 56 732
  • 831
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 497
Не само е добре да се познават болестите с тяхното протичане и възможни усложнения, но и особено когато става въпрос за хронично лечение (има отношение към миазмичното лечение, което толкова куца в БГ). Често се случва хомеопатът да взема предвид симптоми, типични за дадено заболяване, така се размива реперторизацията и може да се подведе по грешно лекарство. Ако знаем обичайните за заболяване симптоми, това по-трудно може да се случи. Търсим странното, рядкото, особеното, търсим как индивидуално реагира човекът на дадено заболяване.  Ако има херпангина с висока Т, няма смисъл да взимаме температурата и т.н.  Ако обаче обривът "не е обрив", а васкулит?...

Мисля, че разбирам какво притеснява някои от вас - че индоктринираният в друг тип мислене лекар ще ви гледа и лекува "на парче" - да, има и такива, но има и холистично формирани лекари. Смятам, че е до човек.
За мен лично вредно знание няма.

# 391
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 780

За мен лично вредно знание няма.
Точно така! За мен лично , колкото повече знания има човек, толкова по- адекватен ще бъде в лечението.А другото вече са качествата на лекуващия, дали наистина е загрижен за пациента или се води от други интереси. И това няма значение дали си лекар, хомеопат, психолог или какъвто и да е било терапевт.

# 392
  • Мнения: 2 213
Здравейте! Ще споделя моят история и ще се рвдвам на мнения и съвети Simple Smile
Моето дете е момче, на 2 години и 1 месец. До преди да тръгне на ясла м. Септемвр беше боледувал веднъж от вирус и веднъж от настинка, макар че постоянно бяхме по площадки и детски кътове. Септемвеи тръгна на ясла и хвана Мораксела в носа - црп 30 и назначиха Аб за пиене. От там увеличи трета сливица. След 10 дена катарална ангина… црп 40, айде пак АБ - ксимебак.
След още две седмици - неспиращи сополки, явно от третата сливица. Обикаляне по доктори, капки. И - отит с црп 90. Всичко това наложи да се вливат два венозни АБ. Месец след венозните го пуснахме на ясла - точно два дена и се прибра със сополи и много запушен нос.
УНГ още като установи отита изписа
Цинабсин 3 х 1
Лимфомиозот 3 х 1
Hepar calcareum 30 ch
Sulfur Iodatum 15 ch
Сироп от бъз и имунотрофина

Но според педиатър-хомеопат последните две трябва да бъдат сменени с : Аграфис 5 сн и Калкарея Фосфорика 30 ch.

Много, много трудно минават сополите. От петък има, да намаляха но не минават.

Ще се радвам да чуя вашите мнения ☘

# 393
  • Бургас
  • Мнения: 6 494
Не мога да коментирам препаратите, но имай търпение-с хомеопатия не е катко при традиционната медицина.Ние когато започвахме и аз бях на косъм да се откажа, но се радвам, че не съм го направила.Когато нещата се напаснаха стана много просто и лесно, а боледуванията кратки и леки.

# 394
  • Мнения: 1 709
toni1189, мисля, че тези лекарства не са ви изписани от класически хомеопат. Ако сте решили да се лекувате с хомеопатия, потърсете такъв.
Тук са ви дали няколко хомеопатични, като две от тях са и комбинация от няколко лекарства, а това е в разрез с принципите на хомеопатията.

# 395
  • Бургас
  • Мнения: 7 002
Това не е хомеопатия, това е някакъв буламач. За всеки симптом по едно лекарство. Аз бих ги спряла.
Според мен е нормално децата да беледуват в яслата, особено пък ако преди това не са се разболявали, изведнъж отиват в непозната стресираща среда с много деца и много вируси и бактерии наоколо. Изисква се огромно търпение. Аз моя син след няколко месеца мъки го спрях от ясла. Моят съвет също е да си намерите класически хомеопат, който предписва по едно лекарство.

# 396
  • София
  • Мнения: 2 849
Изкушавам се вече да реагирам на мантрата за единственото лекарство в класическата хомеопатия. Не съм хомеопат, но чета много за хомеопатията, вкл. на английски и руски език. Напоследък чета с голям интерес протоколи за излекувани с хомеопатия от ковид. Впечатли ме, че лекарствата се повтарят понякога няколко пъти дневно, че се сменят понякога в един и същ ден или в последователни дни, че се комбинират няколко препарата едновременно. Говорила съм по въпроса с моя хомеопат, който е класически. Самата тя понякога изписва определени схеми и съчетания на хомеопатични препарати - напр. след операция. Хомеопатията се развива и не е същата, както по времето на Ханеман.

# 397
  • Мнения: 2 359
Развива се, ама принципите й не могат са се променят, както и законът за излекуването.

# 398
  • София
  • Мнения: 2 849
Развива се, ама принципите й не могат са се променят, както и законът за излекуването.

Няма да влизам в теоретични спорове, защото не съм толкова компетентна. Ако ви е интересно, прочетете инфото от линка, който пускам и който описва няколко случаи на лечение на ковид с хомеопатия. Както ще забележите, лекарства се дават през няколко часа, сменят се с други и се редуват:

https://www.karger.com/Article/FullText/517924

# 399
  • Мнения: 1 171
Аз също се излекувах успешно, без никакви усложнения от Ковид, само с хомеопатия. Приемах по едно лекарство, като с хомеопата поддържахме връзка и през няколко дни ми сменяше лекарството, но пак с едно-единствено. И така за 2 седмици смених 4-5 лекарства. Не съм пила антибиотик и не се стигна до пневмония. И не съм го карала много леко (ако някой ми каже, че затова съм успяла с хомеопатия), чувствах се доста зле няколко дни, даже едва ставах от леглото и месец по-късно имах стабилно количество антитела.

# 400
  • София
  • Мнения: 2 849
Аз също се излекувах успешно, без никакви усложнения от Ковид, само с хомеопатия. Приемах по едно лекарство, като с хомеопата поддържахме връзка и през няколко дни ми сменяше лекарството, но пак с едно-единствено. И така за 2 седмици смених 4-5 лекарства. Не съм пила антибиотик и не се стигна до пневмония. И не съм го карала много леко (ако някой ми каже, че затова съм успяла с хомеопатия), чувствах се доста зле няколко дни, даже едва ставах от леглото и месец по-късно имах стабилно количество антитела.

И аз, и цялото ми семейство, вкл. родителите ми и семейството на брат ми, го изкарахме само на хомеопатия и без усложнения. Принципът на хомеопатията е да се дава индивидуално лекарство, така че всички се лекувахме по различен начин. Никъде не съм твърдяла, че е задъжително смесването или редуването на лекарства, а че е допустимо и се прави и от класически хомеопати. Когато се наложи, не всеки път.

# 401
  • Бургас
  • Мнения: 7 002
Едно е да вземаш едно лекарство, после при промяна на симптомите да вземеш друго и т.н., съвсем различно е да взимаш 5-6 едновременно.

# 402
  • Мнения: 3 497
Аз също редувам понякога, когато гоня време! Хората понякога не се отличават с добро себенаблюдение (какво остава, когато им е много лошо). А притеснените родители често се вторачват само в 1 или 2 симптома - "много му е висока температурата, изгаря" и другото остава на заден план. Вярно е, че родителят трудно може да запази самообладание, когато става въпрос за най-скъпото му, но затова всички сме различни. Едни са по-наблюдателни, едни по-малко. И когато имаме ненаблюдателен родител, на всичкото отгоре притеснен, а хомеопатът не е до леглото на детето например, за да го наблюдава, може да си позволи редуване.
Това е допустимо при остри състояния, когато са много сериозни, а при Ковид понякога буквално се надбягваме с времето. Говорим за редуване дори на половин-един час, но за ОСТРО състояние. Не на последно място картината в остро състояние може да се сменя в рамките на минути, което, разбира се, предполага и различни медикаменти.
Хроника обаче - каквато е третата сливица или повишената секреция, не може да се лекува симптоматично в смисъла на това да се дадат 21324 лекарства, имащи афинитет към мукозни мембрани, лимфни възли и т.н. с надеждата все някое да е точното. Човек в хроничната си картина е в едно определено състояние, но НЕ от вчера... Няма как в рамките на ден той да смени картината си N на брой пъти, за да има нужда от N на брой ХЛ. Ако днес е сепия, до довечера няма да стане сулфур... Но ако е в остро състояние сутринта може да е изнервен, свръхчувствителен, с гадене, да не дава човек да го "пипне" и да е в нукс вомика, но до вечерта температурата да спадне, да се появи хрема, да започне да се оплаква жалостиво, да иска да го гушкат и да мине в пулсатила. Внезапността на острите състояния нямат нищо общо с относително бавно развиващата се и персистираща хроничната картина.

# 403
  • София
  • Мнения: 2 849
Мечка Малинарка, благодаря за поясненията. Да, и аз съм забелязала, че редуването на лекарства се случва при остри състояния!

# 404
  • Мнения: 2 359
Е ковид е остро състояние

Общи условия

Активация на акаунт