КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 56 924
  • 831
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 8 533
Има една единствена хомеопатична аптека на Чаталджа в Сф. Не вярвам да ви разчетат изследването. А и някакой да ви го разчете, това какво ще помогне на компотите, които ви е дала жената с д-р отпред?
Разтръскването на шишенцето е сукусиране на лекарството. Равностойно е на леко увеличаване на потенцията, успоредно с нашата увеличена жизнена сила от предния път. 50-100 пъти ми се струва много.

# 751
  • Бургас
  • Мнения: 7 035
Аз не бих посещавала тази докторка. Навремено преди да започна да се лекувам с хомеопатия и аз попаднах на такава в нашия град, пак с такъв апарат скенер. Изписа ми 100 неща. На всичкото отгоре ми препоръча един прерат за трета сривица на сина ми със 17 съставки. 17!!!!!!!!!!!

# 752
  • Бургас
  • Мнения: 6 526
Като се абстрахираме от конкретния случай, който явно не е типичното  хомеопатично лечение, добре е преди човек да започне с хомеопатия да се информира как протича лечението.На мен са ми давали няколко л-ва, като някои ще приемам в последствие.Всякакви очаквания да бъде като другата медицина са вредни и трябва да се подготвиш, че е много по-различно, да имаш търпение и доверие.Дори и да знаеш лекарството, ще намериш и ще прочетеш нещо в описанията из онлайн аптеките, но тази информация е крайно недостатъчна и повърхностна за да си обясниш защо точно това лекарство.Да не говорим, че за много няма такава лесно достъпна информация.

# 753
  • Мнения: 2 359
Обаче няма как да разбереш защо точно това лекарство, ако е класическо предписание.
Но съм съгласна, че човек трябва да се подготви преди да мине към хомеопатия, но добре да си подбере източниците.

# 754
  • Мнения: 78
Здравейте!
Мисля да запиша час при д-р Михаил Михайлов, имате ли отзиви за него?
Имам сериозен проблем с ушите от година и половин насам и вече сериозно искам да пробвам с алтернатива медицина,защото обикновената медицина до сега освен да ме тъпче с лекарства нищо друго не постигна...
Пия антибиотик и той ми каза като го приключа тогава да ида, та исках да събера малко мнения предварително.

# 755
  • Мнения: 3 499
Влезте в ютуб канала "Здраве и хомеопатия" и изгледайте/прочетете хомеопатичните принципи (клиповете с номерация). Ще отговорят на въпросите ви. Мисля, че си струва единия час...

# 756
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте, бих искала да започна своето пътешествие в света на хомеопатията.
Гледам клиповете в канала Здраве и хомеопатия, прочетох "Информативно за хомеопатията". А сега търся лекар в София, към който да се насоча за мен и детенце на почти 4г. Не мисля, че записване на час след два месеца ще е подходящо за вечно болното от градината. Трябва ми човек, с който да можем и онлайн да правим консултация при нужда. Другото ми дете е кърмаче и ако трябва с целия цирк да ходя и да чакам за преглед, ще е много трудно.
В този ред на мисли въпросните популярни имена не знам дали ще ми паснат на нуждите - Мариян Иванов, Дора Пачова, Екатерина Чамурлийска, Атанас Гълъбов, Лили Димитрова, Калина Костова, Мариана Стоименова, Елеонора Рангелова и Ванков.
Ако имате препоръка, тук или на лично ще съм благодарна. Hug
Хубава вечер!

# 757
  • Мнения: 2 461
Аз се спрях на Дора Пачова по препоръки на другите майки. Интервюто ни мина много добре и се надявам да има резултати при нас.

# 758
  • Мнения: 533
Здравейте!
Аз също търся хомеопат, който да работи онлайн. В моя град няма такъв.
От зимата детето го лекувам при хомеопат, с който всичко протича онлайн. За тези 8-9 месеца, почти всеки месец боледува. С хомеопатията се справя, но сякаш доста време отнема. Проблема винаги е един и същ, хрема и последваща кашлица. Има месеци, в които сменя на 2 дни даден препарат, сега в момента вече 5 дни е на един и същ, има подобрение, но сякаш остана на едно място и не мърда.
В повечето случаи кашлицата отшумява след 2 -3седмици, но около март месец продължи повече от месец. Запушването на носа особено сутрин преди да се събуди и говоренето носово е от преди зимата.
Нека по-вещите на тази тема ми дадат съвет, така ли се прави или е грешно? За колко време би трябвало да се стопират и отшумят точно тези симптоми?
Объркано ми е, защото до преди това нашия педиатър даваше пак хомеопатични на ДХУ, но по няколко вида и заедно. С четене и търсене на информация разбрах, че това не е класическата хомеопатия.
Сега този хомеопат винаги дава по 1 вид , всеки ден казвам, какво е положението и преценя, дали да сменя или да продължа с това.
Другото , поръчвам препаратите в по-големи разфасовки от аптеката на Чаталджа в София или от Авита в Пловдив. Вие, от къде се снабдявате?
Както и да попитам за таксите. По какъв начин и по колко Ви таксува Вашия хомеопат?

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 14:01 от Лиана

# 759
  • Мнения: 8 533
Аптеката на Чаталджа (за високи потенции) и която и да е аптека за ниски потенции.
70 лв. първоначално интервю, 50 лв. проследяване. За остро с проследяване - 50 лв. Това последното само един път ми се е случило за 5 години с ковида и то защото пред ден сменяше лекарствата и на мен и на ММ и прецених, че трябва да платя хонорар. Но при нас няма малко дете с постоянни нужди от лекарство. Тук-там някоя арника ми е потвърждавала, че трябва да вземем.

# 760
  • Мнения: 533
Жар_птица, на нас повечето потенции ни ги изписва в 30 CH, тук-там 200CH. Ниски за първи път изписа преди 10 дни, когато излезе отрицателен гърлен секрет и назначи Histaminum 9CH. Заради непрекъснато "подпухналата" носна лигавица отзад. Да, но той междувременно се разболя и назначи argentum nutricum 30CH.
Какво ще рече с проследяване? Т.е. , ако детето боледува този месец и независимо, колко дни ще си пишем или чуваме , за това разболяване докато не оздравее, дължиш 50лв, така ли?

# 761
  • София
  • Мнения: 3 054
Остро състояние е преглед при болест. При моя хомеопат следващият преглед е безплатен.
Иначе при нас при разболяване е 70 лв преглед на място, по телефона консултацията е 60 лв
Изписват се високи потенции от порядъка на 200 до 10М, като детето се лекува с конституционалното си лекарство и ако има нужда, се включва и друго, но винаги само по 1.

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 20:44 от denizara

# 762
  • Мнения: 533
При нас общо взето има около 5 вида, които изписва. Сега не мога да се сетя, кое беше казала, че е за него или пулсатила или беладона.
Обаче различно изписва. Не винаги започва с него.

# 763
  • Мнения: 8 533
Жар_птица, на нас повечето потенции ни ги изписва в 30 CH, тук-там 200CH. Ниски за първи път изписа преди 10 дни, когато излезе отрицателен гърлен секрет и назначи Histaminum 9CH. Заради непрекъснато "подпухналата" носна лигавица отзад. Да, но той междувременно се разболя и назначи argentum nutricum 30CH.
Какво ще рече с проследяване? Т.е. , ако детето боледува този месец и независимо, колко дни ще си пишем или чуваме , за това разболяване докато не оздравее, дължиш 50лв, така ли?
До 30 СН може да вземете от която и да е аптека. В почти всички големи продават на Боарон лекарства.
Проследяване е среща след някакво време, за да се прецени пълното действие на направеното предписание. Реално - всяка следваща среща. А тя кога ще е, зависи от това как и колко действа лекарството. По мое мнение, рядко е на по-кратък период от месец. С напредване на здравето, може и два пъти в годината само да се виждате с хомеопата.

# 764
  • Мнения: 533
Ние с хомеопата никога не сме се виждали. Делят ни 300км. Но предполагам, че всичко си записва. Направи профил на детето и от там започнахме с лечението.
Просто се притеснявам, че всеки месец детето е с едни и същи симптоми и отнема по 2-3 седмици на хомеопатия за да се оправи. Разбирам, че в началото е нужен по-дълъг период. Обаче чета доста истории, че от прием 2 дни и всичко отшумява. Това ме кара да се съмнявам в правилната преценка на хомеопата. Иначе ми допадна общуването с него, което за мен е важно. Обаче по-важно ми е детето да реагира по-бързо на предписаното лечение, а не да се влачи толкова време...
Така ли е при всички, как действа хомеопатията при вас?

Общи условия

Активация на акаунт