КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 53 138
  • 825
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 137
Може ли препоръки за София за хомеопат , който да се справи с полип в матката.
Някой с положителни резултати?

# 781
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Благодаря за отговорите! А поне, ще навреди ки, ако опитам? Вирамин д ми е изследван, на долна граница, магнезий винаги имам дефицит (крампи), а витамини б ми изписа за неврологични оплаквания, тя е невролог и като такава я посетих.
Ами,ще навреди. Приемането по схема на няколко вида сухи гранули въобще не е безобидно. И от проблеми със стомаха и дископатии може да си създадете много по-сериозни.

Последна редакция: пт, 17 юни 2022, 00:42 от viki_1974

# 782
  • Мнения: 495
Здравейте! Отново съм аз. Frowning1
Вчера заведох детето на педиатър, гърди чисти, гърло добре, но каза , че има много слуз стичаща се от носа надолу и вероятно това е причината за кашлицата. Прати ни на рентген за синуси - Б.О.
Обадих се на хомеопата и ми се скара, че съм се съгласила на снимка, сега снимката е нарушила действието на хомеопатичните. Т.е. започвали сме от начало и всеедно с нищо не съм го лекувала. Tired Face Дорева ми се.
И действително детето снощи, докато спеше започна да кашля, а беше спрял преди 5 дни. От днес ми каза да му давам туберкулинум 200 CH по 3 гранули. Сутринта като му го дам, към 14 часа да съобщя кажа, какво се случва и тогава ще ми каже, как и с колко да продължа.
Наистина ли рентгена обезврежда действието на хомеопатичните?

# 783
  • Мнения: X
Извинявам се, но с последните два поста, започва да ми звучи несериозно…

# 784
  • Мнения: 19 294
Лиана, ами то детето си е кашляло и преди това само че на обедния сън. Сама си писала, че няма кой знае какво подобрение.
Хомеопатът си търси извинения.
Относно снимката, по-добре е било да го заведеш на унг. Не толкова заради уж нарушаването на действието на хом.л-во, а за да не облъчваш детето безпричинно, ако няма съмнения за синузит. Също ако е цветна хремата, е било редно да се пусне микробиология на носен и гърлен секрет.
Какво показа снимката в крайна сметка?
Носът промивате ли го с нещо? Физ.р-р?

# 785
  • Мнения: 495
Zbraven Profil, кое е несериозното? Аз търся мнения от хора, които имат опит в лечението с хомеопатия. Да ме насочат, дали съм попаднала на хомеопат или сме опитни зайчета.
Дъждец, детето кашляше само сутрин като стане, а за целия ден да се изкашля 4-5 пъти. Онзи ден кашляше на обедния сън за първи и последен път. После се успокоѝ и до вечерта се изкашля точно 3 пъти. Затова си мислех, че вероятно е лечебна криза(за което попитах тук, дали може да е това), защото от предния ден беше  -Хистаминум. Но нощем кашлица нямаше. Хомеопата ме успокоѝ, че било лечебна криза.
 А , вчера след педиатъра и рентгена, снощи кашляше.
Относно рентгена педиатъра ме прати, защото детето от преди зимата често е със запушване "отзад" в носоглътката и после такава кашлица, ту дрезгава, ту влажна. Аз как да го изкомандвам да ме прати на УНГ. Тук е малко населено място и всички се познават, а после се и сърдят на пациентите си...Това е друга тема. Отделно, че изобщо не ме пращат за изследване на секрети. Аз сама му пуснах гърлен секрет беше чист. Исках и носен, но детето е много своенравно и изобщо няма даде някой да му бърка в нослето и ме притеснява да не го разкървим. Затова реших на стерилна марля да си издуха нослето и да взема посявка, но той нищо не успява да изкара навън. Всичко е отзад жилаво и гъсто, но педиатъра видя, че тече слуз от носоглътката. С физиологичен разтвор като го пръскам започва още повече да кашля.

# 786
  • Мнения: X
Несериозно от страна на хомеопатията, както каза и Дъждец. Също до твърдението, че може да навреди. Нали са много разредени потенции. Потърсих в интернет и единствено пише, че или има ефект, или нищо не става. Това не е фармация…

# 787
  • Бургас
  • Мнения: 6 880
Ами не точно. Не вреди в смисъл, че не е химия и не можеш да се натровиш примерно или да има странични ефекти, но може да ти навреди по друг начин. Например да се подтисне някой симптом и болестта да се задълбочи. Или пък да почнеш да доказваш лекарството и да ти се появят най-различни симптоми и да се чудиш ново заболяване ли имаш, старото ли се влошава. В такъв смисъл. При този коктейл, който са ти предписали е напълно нормално както си написала да ти са се появили нови най-различни симптоми, но не може да се разбере кои са от болестта ти и кои са от лекарствата.

# 788
  • Мнения: 3 483
Привет! Тук съм отново (след хирургични премеждия).
https://www.youtube.com/watch?v=AO-7eWptvCY
ето как всъщност можем да се разболеем от грешна хомеопатия

https://www.youtube.com/watch?v=bdk-5H9u6uA
Ето защо на човек не му се лекува само стомаха или гръбнака, или каквото и да е друго "парче" от него. (в редки случаи се ползват органни, дренажни лекарства, за да се подкрепи някой орган/система, НО в хода на хомеопатично лечение)

# 789
  • Мнения: 2 089
Здравейте! Аз бях писала преди време, започнахме хомеопатично лечение на детето ми на 2.7г - постоянни зелени секрети (вече като хронично) , трета сливица + поведение. Беше ни назначила 6 дена Натриум Муриатикум 30 сн и на 7-ми ден Туберкулинум 30сн за един месец. Имахме прекъсване, защото се разболя и успешно оздравя с хомеопатично лекарство, след това отново продължихме схемата. Днес бяхме на преглед, защото отново се засилиха секретите. Каза, че много й харесва детето, въпреки силно запушения нос от сливицата, и според нея му действат хомеопатичните, заради това изписва същите, но в по- големк потенции. Изписа еднократно Туберкулинум 1М и на сл.ден еднократно Натриум Муриатикум 200сн. Всеки път като я посетим надеждата ми, че ще излезем от този омагьосан кръг става още по-голяма ☘

Последна редакция: пт, 17 юни 2022, 22:03 от toni1189

# 790
  • Русе
  • Мнения: 7 057
toni1189, за запушения нос може да пробваш вечер като си легне детето да му слагаш бучица краве масло в ноздрите. То веднага започва да се топи и караш детето да смръкне. При дъщера ми действаше, когато лекувахме третата сливица.

# 791
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292
Извинявам се, че така се включвам в темата, но имам въпрос. Някой ползвал ли е боров маджун / паста за белодробни проблеми? Или добавката Респо херб?

# 792
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Извинявам се, че така се включвам в темата, но имам въпрос. Някой ползвал ли е боров маджун / паста за белодробни проблеми? Или добавката Респо херб?
И те какво общо имат с класическата хомеопатия? Thinking

# 793
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292
Чичко Гугъл ми каза, че класическата хомеопатия е наука, основана от Ханеман и е класическа, защото хомеопатичните методи и лекарства се използват от години и до днес. Нашите прабаби са правили боров мед от връхчета, или шишарки. А аз попитах за боров маджун. Респо херб също е от природни съставки, за това реших, че мястото на въпроса ми е тук. Ако съм сгрешила - моля за извинение. Но поне ме насочете в коя тема да питам. Моля!

# 794
  • Мнения: 3 483
Чичко Гугъл ми каза, че класическата хомеопатия е наука, основана от Ханеман и е класическа, защото хомеопатичните методи и лекарства се използват от години и до днес. Нашите прабаби са правили боров мед от връхчета, или шишарки. А аз попитах за боров маджун. Респо херб също е от природни съставки, за това реших, че мястото на въпроса ми е тук. Ако съм сгрешила - моля за извинение. Но поне ме насочете в коя тема да питам. Моля!

Здравейте! Хом.лекарства се приготвят по определен начин, чрез тритурации, сукусии и разреждания и не са само от растения. Споменатите от вас продукти са по-скоро хранителни добавки. Може би трябва да потърсите подобна тема. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт