ЮНЧЕТО е вече на годинка и припка в близката градинка - Тема 10

  • 18 235
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 818
Нашата педиатърка каза, че има възможност да възникнат реакции след 5-тия ден, НО през цялата и 20 годишна кариера като педиатър е имала само два такива случая. Което ми звучи несериозно, като чета тук май са доста повече. Отделно каза, че заминава за море и да не я търсим, ако има някакви проблеми, защото ще е на почивка.
Добре, че й направих допълнително здравно осигуряване на бебка, та ако ни се наложи ще я водим на частен кабинет без да плащаме.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 010
Нашата педиатърка каза, че има възможност да възникнат реакции след 5-тия ден, НО през цялата и 20 годишна кариера като педиатър е имала само два такива случая. Което ми звучи несериозно, като чета тук май са доста повече. Отделно каза, че заминава за море и да не я търсим, ако има някакви проблеми, защото ще е на почивка.
Добре, че й направих допълнително здравно осигуряване на бебка, та ако ни се наложи ще я водим на частен кабинет без да плащаме.
А защо изобщо я водиш при държавната, ако не си доволна? Аз ако имаше възможност да си включа децата към моето допълнително здравно, изобщо нямаше да ходя при нашия. То аз и сега, ако имам по-сериозен проблем ги водя на друго място. Но попринцип, даже да я няма докторката, винаги има дежурен кабинет и доктор, който отговаря за нейните пациенти.

# 47
  • Мнения: 818
Нашата педиатърка каза, че има възможност да възникнат реакции след 5-тия ден, НО през цялата и 20 годишна кариера като педиатър е имала само два такива случая. Което ми звучи несериозно, като чета тук май са доста повече. Отделно каза, че заминава за море и да не я търсим, ако има някакви проблеми, защото ще е на почивка.
Добре, че й направих допълнително здравно осигуряване на бебка, та ако ни се наложи ще я водим на частен кабинет без да плащаме.
А защо изобщо я водиш при държавната, ако не си доволна? Аз ако имаше възможност да си включа децата към моето допълнително здравно, изобщо нямаше да ходя при нашия. То аз и сега, ако имам по-сериозен проблем ги водя на друго място. Но попринцип, даже да я няма докторката, винаги има дежурен кабинет и доктор, който отговаря за нейните пациенти.

И ти си права. Всъщност единствената причина е, че все още нямам книжка(в момента карам шофьорските), а живеем в Банкя и ми е удобно да я водя при нея за профилактичните прегледи. Иначе и на нас веднъж ни се наложи, малката вдигна температура в края на февруари след една почивка в спа хотел и веднага си я заведохме в частен кабинет. Нашата педиатърка си каза, че нищо не може да направи, нямало подходящи лекарства за грип при бебета. Ами явно има, на нас ни изписаха Авирон, то е противовирусно.
Абе явно трябва да си платиш, за да си доволен Sad

# 48
  • Мнения: 1 694
Моята педиатърка ми връчва опаковката и листовката на ваксината и казва, че там най-добре ще се информирам. И тя беше на мнение, че примерно ротавирусната ваксина няма странични ефекти, защото никоя майка не й се била оплаквала. След месец като коментирахме, че на моето му се изостриха коликите след тази ваксина, тя потвърди, че и при нейния внук ( на същата възраст) е имало дискомфорт. Тоест, тя се базира на опит от пациенти, а като не кажат майките какво е било няма как да знае и затова си чета листовките. За морбили изрично ме предупреди и обясни какво и кога може. Иначе аз съм на мнение за педиатрите, че не могат да са винаги топ лечители, защото все пак са общопрактикуващи лекари и ако бяха добри във всичко нямаше да има УНГ, пулмолози, алерголози и пр. Но те пък имат познания за текущите вируси и ги идентифицират по-лесно. Аз лично като видя къде е проблемът винаги водя на частно при специалист, а не педиатър, така практикувах с големия и мисля и с малкия, макар че нашата не е лоша като диагностик, но все пак има пропуски

# 49
  • Мнения: 620
Ние бихме МПР миналия четвъртък. До сега няма реакция, но го наблюдавам. И моята педиатърка ме предупреди изрично, че от 5 до 25 дена може да има реакция и какви са, но и аз си разпитвам. Добре, че беше по-хладно миналата седмица, като я бихме, да ми е по-спокойно. Но пък на някаква колежка на майка ми, мъжът й болен от коронавирус... а онази не вярвала и не казла на работа 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Майка ми, без да знае идва за малко миналата седмица и после разбрала... добре, че не работят в една стая. Онази нямала симптоми, чувствала се добре и не искала да си прави тест. Хубаво, че поне си спазва карантината....
И сега седим и треперим да не развие някои симптоми, още повече го мисля малкия с тая ваксина. Единствено ме успокоява факта, че майка ми е контактна от 2-3и ред и се надявам, че рискът е по-малък. Изобщо как може да има толкова безотговорни хора - не знам...

# 50
  • Мнения: 818
Спокойно, предполагам че всички сме се сблъскали косвено с някой болен от коронавирус. Дали в магазина, дали както в този случай. И при мъжа ми намериха на някаква колежка преди около месец, но тя е от друг отдел и етаж. Изследваха всички все пак и слава Богу са отрицателни. Съмнявам се, че ще има проблем и при вас.
Иначе май излязохте прави и нашия обрив по кръста е бил от памперса. Слагам малко парче памучен плат между памперса и кожата и вече почти изчезна.
Нашата девойка напоследък е много трудна със следобедния сън, не иска да спи, ама след това към 19-20 започва яко мрънкане и рев, а по принцип си ляга към 21.

# 51
  • Мнения: 87
При нас изби един предкътник горе, а долу венецът е толкова надут и бял, че и без да е пробил усещам зъб, а и другите два са започнали да излизат. Вчера вдигна до 38 температура лл идва да я прегледа нищо й няма, може би ще излезе, че е от зъби и комбинация с ваксината нещата станаха доста тежки.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 010
При нас положението със спането е трагично. Махна си едното спане...ама следобедното. Обаче вместо да увеличи времето за сън, го намали. Спи от 11 до 12 и край...до 8-9 вечерта дивее. От къде чврпи сили не знам, а яде само и единствено домати...НИЩО друго...

# 53
  • Мнения: 458
Нашата педиатърка каза, че има възможност да възникнат реакции след 5-тия ден, НО през цялата и 20 годишна кариера като педиатър е имала само два такива случая. Което ми звучи несериозно, като чета тук май са доста повече. Отделно каза, че заминава за море и да не я търсим, ако има някакви проблеми, защото ще е на почивка.
Добре, че й направих допълнително здравно осигуряване на бебка, та ако ни се наложи ще я водим на частен кабинет без да плащаме.
Предполагам, че говориш за Стоименова защото тя е единствената в Банкя която се занимава с деца. Ние също сме при нея, но само да допълня, че като тръгна да излиза отпуска каза, че Димитров я замества и можеш да си вземеш всичко от него, ние ходихме за преглед и направление, като подчерта че ако е нещо сериозно винаги можем да я потърсим за консултация по телефона. А денонощно я заместват лекарите от мц превент, напълно безплатно!

# 54
  • Мнения: 818
Нашата педиатърка каза, че има възможност да възникнат реакции след 5-тия ден, НО през цялата и 20 годишна кариера като педиатър е имала само два такива случая. Което ми звучи несериозно, като чета тук май са доста повече. Отделно каза, че заминава за море и да не я търсим, ако има някакви проблеми, защото ще е на почивка.
Добре, че й направих допълнително здравно осигуряване на бебка, та ако ни се наложи ще я водим на частен кабинет без да плащаме.
Предполагам, че говориш за Стоименова защото тя е единствената в Банкя която се занимава с деца. Ние също сме при нея, но само да допълня, че като тръгна да излиза отпуска каза, че Димитров я замества и можеш да си вземеш всичко от него, ние ходихме за преглед и направление, като подчерта че ако е нещо сериозно винаги можем да я потърсим за консултация по телефона. А денонощно я заместват лекарите от мц превент, напълно безплатно!

Стоименова не е единствената. За Свиленова говоря в МЦ Здраве.

# 55
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Radostche, как си Grinning

# 56
  • Мнения: 3 252
Това с коронавируса, какво да ви кажа.. Вчера ми се обадиха от яслата, че майка на дете е положителна, в четвъртък са издали детето с температура.. Не го мисля вече.. Ние не сме ходили от сряда, оказа се възпалено ухо нашия еирус.. Антибиотик, висока температура и търпение.. Вчера и аз вдигнах температура, също като нея във вторник и веднага днес съм на зинат. Надявам се да се оправяме бързо. Естествено от антибиотика намаля апетита и сега се борим на всяко хранене, но какво да се прави..

# 57
  • Мнения: 439
Здравейте, момичета! Новият член на семейството ( бебче Невенка) вече е факт, на 16 дни е. Роди се на границата на недоносено, почти 3 седмици преди термин, но вече сме добре, и сме вкъщи по спокойни. Аз се виждам в чудо, но така ще е.. смятам да запиша каката на кухня, да не готвя по 3 пъти на ден поне, че си е утрепия, с бонус новородено с колики.. какво ви е мнението за частните кухни в Пловдив? Разбрах, че носят храната, затова за частна мисля..

# 58
  • Мнения: 458
Radostcheto Честита принцеса, да е жива и здрава!! 😊🤗🍀

Evcheto1  Да за Свиленова бях забравила, но 2012 като избирахме къде да запишем баткото и тя беше спряла да работи с здравна каса по това време, та може би затова не я отчитам. 😊

# 59
  • София
  • Мнения: 4 010
Живи и здрави да сте! Много да те слушат! Невенка да спи по цяла нощ, че и каката също!!

Общи условия

Активация на акаунт