Гобленарска лятна Коледа - 144 тема

  • 46 944
  • 742
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 107
Manzhelka, приятна почивка и да поздравиш планината, че я чакам с нетърпение и аз скоро Heart Eyes

Пипито ми липсва ... и Нелка ...Disappointed

# 166
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Благодаря, момичета! Ще предам поздравите и на планината, и на гората Simple Smile. Ще ходим в Родопите.

Добри, не се притеснявай, даже се радвам, че групата тук е като същинска енциклопедия. Толкова много научавам от всички вас! Прекрасни сте, момичета!

# 167
  • Мнения: 2
Как разбра, че е за 1:4 в смисъл ако няма лица които да се шият 1:1, то всяка една схема може да бъде ушита както 1:1 така и 1:4. Въпрос е обаче дали схемата ще съвпадне, защото един гоблен понякога го има разработка на различни фирми.

Ясно, ами признавам си, че аз не разбирам особено много, но гоблена е до половина завършен, а доколкото знам ако е започнат с 1 схема (1:1) не може да се продължи с друга (1:4). Фирмата е Милена Стил. Благодаря предварително.

# 168
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 227
схемата за 1:1 и 1:4 е една и съща, освен в редките случаи, когато има детайл. в някои вилерови с детайл са ръцете и лицето.
разликата идва в размера на панамата, съответно - готовия гоблен и в разхода на конци.

ако имате схемата 1:4 спокойно може да си я шие 1:1 Simple Smile

# 169
  • Мнения: 2 869


Ясно, ами признавам си, че аз не разбирам особено много, но гоблена е до половина завършен, а доколкото знам ако е започнат с 1 схема (1:1) не може да се продължи с друга (1:4). Фирмата е Милена Стил. Благодаря предварително.
Това не е вярно. Съвсем спокойно може да се шие по една и съща схема, както 1:1 така и 1:4. Стига самият гоблен да не е с детайл - лица, които се шият 1:1, а останалата част 1:4.

# 170
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 155
Зори, и мон Пиер искаше преди години точно този чорап, но тогава не успях да му намеря схемата. Много ще съм ти благодарна ако може да ми я пратиш. За конците мисля, че ми е попадала приравнителна таблица с ДМЦ Hug А на Лука С как са комплектите? Защото https://www.cross-stitch-corner.de/Vorlagen-Packungen/Kreuzstich … MAS-STOCKING.html ми легна на сърцето.
Аз в пристъп на скука си поръчах този сладур
 и понеже имам двама племенника ще трябва да поръчам още някакъв, не е хубаво да се делят децата... Ще се жертвам, какво да се прави Grin Grin

# 171
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 227
виновни сте!
започнах да се заглеждам в зимните прекалено много Simple Smile

# 172
  • Мнения: 7 107
Ми, Добри, тотемата си е такава, ние само я следваме  Grinning

marie_curie, пусни ми мейл на ЛС

# 173
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 227
вярно! Simple Smile
аз я зададох такава и сега се налага да поема вината....
и ракиите Wink

# 174
  • София
  • Мнения: 10 981
Добри, сетих се, че имам схемата на един зимен пейзаж в тази гама.

# 175
  • Мнения: 36
Много е рано още за зима... много. Но пък тези чорапчета са талкова симпатични! Имам и аз две снежни минита, на ще почакат, така не искам лятото да си отива....
Сега отивам да разглеждам Luca-S....

# 176
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 227
ваня, аз още не съм изгубила надежда за летните ми пейзажи. Simple Smile
и на зимните ще им дойде реда. Simple Smile но като се знам - зимата ще шия морски залези, а лятото ще мятам снежни топки... Simple Smile

# 177
  • Мнения: 352
Бързо минавам да се отчета и продължавам.
Преди:
Скрит текст:
Междинен етап:
Скрит текст:
Сега:
Скрит текст:

Продължавайте да се наслаждавате на лятото, макар и с Коледни проекти. Nature Sunny Flowers Watermelon

П.П. Днес пристигна допълнителният син конец, за който ви разказвах. Изпратили са ми и каталог. Мноооого неща си харесах от него. People Eyes Sweat Smile

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 16:16 от Бяло Цвете

# 178
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 227
на война като на война и на Коледа - като на Коледа. Simple Smile
и понеже добрите старци релаксират някъде по черноморието и аз ще съм и.д. "дядо Коледа/Мраз.

предлагам "чувалчето" на дядото, пълно с "остатки росскоши" Simple Smile конци и схеми на ушити от мен нещица.

Скрит текст:






имам и жълтите рози на Казанлък и една такава "Марго" на Милена стил. тази снимка е от нета, моята е отдавна подарена.
Скрит текст:

избирайте и казвайте кое на кого да пращам/нося. Simple Smile

момичета, утре изпращам първите три харесани "остатъци".


заминават си тези минита
 
и снежко


не се срамувайте, който каквото си е харесал да си каже. Simple Smile

# 179
  • Мнения: 11 877
Четвъртък днес а никой няма Thinking . Аз мислех да не показвам етап, че не е голям, ама като няма никой пък ще покажа хаха Simple Smile

Тази седмица имах малко време за шиене и ших селцето


последно беше до тук
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт