Гобленарска лятна Коледа - 144 тема

  • 46 709
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Simple Smile
мноооого ми се шие.
и много ми се плете.
затова не правя нищо. чакам да се определя. Simple Smile

# 481
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
чакаше ме в един вехтошарски магазин. Wink
много ѝ се радвам.
тази мадмоазелла никак не ми стоеше в стандартна икейска рамка. Simple Smile
Дори и само за едно такова попадение си струва да се надзърта и в тези магазини.

# 482
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хехе, същата история. Smile Нощем, преди сън, то не са планове, не са чудесии за това, какви подвизи ще извърша през следващия ден.
Но поне съм последователна: преди поредното заспиване подновявам плановете със същата мощ.
Моите при това включват и дърводелстване, и шевна машина. И още едно-друго. Confounded

# 483
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
пошегувах се за вехтошарския. Simple Smile при Холандеца ме чакаше милата Simple Smile

# 484
  • София
  • Мнения: 630
Момичета невероятни сте! От красиви, по-красиви неща сте показали.
А мен много ме е срам - от дълго време не съм се вяствала във форума, но само аз губя от това.
Успях да ви изчета и се пресрамих отново да се включа.
Няма да изреждам, всичко е прекрасно и ви поздравявам Heartpulse

# 485
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Момичета страхотни гобленчета показвате .Браво на вас !
добри уау рамката е много хубава и си подхожда супер много с гоблена .Направо се влюбих в гоблена ти .
Нелка златни ръце имаш  чак и дърводелство .Ех,нямаш спиране .Браво!

Момичета да ви питам защо по-дългите конци когато бродирам ми се заплитат и понякога се образува възел ?

# 486
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
кофти конци.
имах един готов комплект, даже късите успяваха да се завържат. Sad

# 487
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
добри уж са на dmc....

# 488
  • Мнения: 11 844
Зависи с колко дълги шиеш. Аз рядко шия с по-дълъг конец от 20-30см (като е вдянат вече имам в предвид) и пак се случва понякога да ми се усуче и спирам да го развъртам, чак възли не ми се е случвало да имам.

# 489
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Зависи с колко дълги шиеш. Аз рядко шия с по-дълъг конец от 20-30см (като е вдянат вече имам в предвид) и пак се случва понякога да ми се усуче и спирам да го развъртам, чак възли не ми се е случвало да имам.
mibobo сега ги измерих .Комплекта са срязани на 44 см и не ги режа допълнително направо шия .Явно грешката е в моят телевизор и ще трябва да ги режа .

# 490
  • Мнения: 11 844
А не, то не е грешка някои хора си шият с дълги конци въпрос на удобство и техника. Просто заради това най-вероятно ти се заплитат.

Аз в един комплект имах срязани на 60см и си ги режех, но аз винаги така съм си шиела с по-къс конец. Или ако е дълъг вземам 1 нишка и сгъвам на две с примка и така шия.

# 491
  • Мнения: 2 039
Ариадна се заплитат ужасно.Аз още се боря с "Париж" на Милена стил.Оплаквам се ,че за небето са сложили много близки цветове и е мъкааа.

# 492
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Светле,

За заплитането, след като пошиеш малко, погледни конеца: не го опъвай, а го остави по-свободен и виж дали ще се усуче. Спусни го почти да полегне върху основата, за да си сигурна за усукването.. Ако да, завърти иглата в съответната посока, за да се отвие онази примка, която се появява и тогава си продължи шиенето.
Правя това редовно, помага ми.

Да се запиша с ваканционния проект. Сигурно можеше и да съм по-напреднала, но ми свършиха два цвята и, да съм жива и здрава, така и все още не съм си ги купила. Innocent

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 13:19 от nelka.nelka

# 493
  • Мнения: 11 737
И тук да благодаря, от името на свекърва ми, на Мама Нана за схемата.
Преди година, две помолих тук за схема на "Натюрморт с лимони" и форумка ми изпрати. Готов е. Ушит с конци DMC.
Скрит текст:


Този е предпоследният й, който и отне доста години. "Пътят към църквата"


Свърши това мъниче сега и ще започне "Натюрморт с бяла покривка"

# 494
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
жива и здрава да е свекървата. Simple Smile и все така да ис угаждате.

Simple Smile не иска ли да опита с нещо по-съвременно? Simple Smile може да не е с кръстчета, има нови и с гобленов бод.

Общи условия

Активация на акаунт