Киселини в стомаха

  • 5 950
  • 22
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 246
Здравей bubulina_baby.Като за начало може да почнеш да взимаш омепразол 20 мг ,но поне 2 пъти дневно , 30 мин преди хранене  (знам ,че на тези без рецепта пише веднъж дневно ,но това е регулаторно изискване за да е без рецепта). С диета си се справила добре ,никакво кафе или какаови изкушения. За  да спиш по-спокойно,ако вечер имаш киселиним може да ползваш по-висока възглавница (поне 15 см висока). Има вероятност комбинацията запек и киселини да е обикновенна жлъчна история (в такъв случай болката ирадиира във всякакви посоки и може просто да се е насочила към бъбрека).Една ехография на вътрешни органи (черен дроб, пакреас, бъбреци) ще покаже къде е проблемът.По отношение на направленията - като няма винаги ЛЛ може да си поиска още направления от касата (до 10% ,но го е страх от проверки после).
@Черна станция - Натревият цитрат е сол на силна основа и слаба киселина и следователно с алкален характер. Понася се по-добре от само сода и намалява гаденето, затова се предпочита.
@Bugi_ Талцид не е на билкова основа , а е сложна алуминиева сол (хидроталцид).
@mariqivanova799 Реакцията между содата и киселина е обикновенна реакция неутрализация (получава се сол и вода.) Причината да не се препоръчва е ,че това неутрализиране на киселини води до рефлекторно стимулиране на още по-обилна секреция на киселини от лигавицата на стомаха.Съжалявам за отношението на колегата лекар ,когато пациент има въпрос.

# 16
  • Мнения: 4 868
@LionKing Благодаря за разяснението за състава на лекарствата, чела съм за Омепразол, но и на него пише , че при хора с нарушена бъбречна функция, не трябва да се използва. Аз имам проблеми с бъбреците от година, просто често правих бактерии, които не мога да лекувам, защото не понасям антибиотиьи и имам проблеми с доста от групите и отделно правя пясъци и камъни, силна киселлиността в урината, откъдето тръгват и болките в бъбрека и в костите. Затова гледам за някакви по-леки решения, които да не ми създават проблеми и на бъбреците и костите, защото болката е брутална както на бъбреците, така и на костите и сухожилията. Но не по-малко неприятни са и ежедневните киселини. Тръгнаха от консумацията на чесън тези киселини и нямат спиране

# 17
  • Мнения: 246
Временното решение е Талцид, Гавискон (аз предпочитам течният вариант) и евентуално едни прахчета които се приготвят в аптека ,но за съжаление не останаха, колеги да ги приготвят. Временните решения по отношение на здравето, често излизат прескъпо след това.

# 18
  • Мнения: 4 868
Временното решение е Талцид, Гавискон (аз предпочитам течният вариант) и евентуално едни прахчета които се приготвят в аптека ,но за съжаление не останаха, колеги да ги приготвят. Временните решения по отношение на здравето, често излизат прескъпо след това.

Нещо по-спеацилно да добавите за хранителните добавки за рефлукс, като например Хеликобаланс,
Рефалгин


и производни, или не са добра алтернатива за лечение

# 19
  • Мнения: 246
@bubulina_baby Хеликобаланс е обикновен пробиотик маркетиран като нещо за премахване на хелибактер (той се премахва само с антибиотично лечение)и малко ме съмнява какъв резултат ще има, а Рефалгин е същият като състава на Гавискон.
Това от което имам добри отзиви е Гастротус , има го и под форма на сашети с гел и може да опиташ как се чувстваш.
Хранителните добавки не са за лечение ,а само за замазване на ситуациаята и допълване на лечението, но не пречи да опиташ.
Важно уточнение за содата: Когато се приема с други антиацидни лекарства - фамотидин , ранитидин ,ИПП (инхибитори на протонна помпа - омепразол и другите празоли ) тя намалява действието им.

# 20
  • Мнения: 18 542
В много случаи, киселините се дължат на недостатъчно производство на киселина в стомаха при хранене, а не заради прекалено много. Случва се, защото когато при поемане на храна, киселинността не достигне съответсваща на нуждата нива, не се затваря сфинктера, който не позволява връщане на храна от стомаха в хранопровода. Решението, в такива случаи, е стимулиране на производството на адекватни количества киселини и ензими по време на хранене.
За да се установи в домашни условия дали това е случая, се прави тест със сода за хляб.

Този тест се провежда като човек пие сода бикарбонат, за да се предизвика химическа реакция в стомаха между содата за хляб (сода бикарбонат) и солната киселина (HCL). Резултатът е произвеждането на въглероден диоксид, който предизвиква уригване. Поглъщането на сода за хляб е естесвено домашно лекарство за разстроен стомах на старата школа. Този тест е на цената на опаковка сода бикарбонат, ако вече нямате у дома си от белия прах. Много хора избират да опитат този тест първо, защото е много безопасен, евтин и можете да го започнете още утре, стига да имате сода за хляб в шкафа в кухнята.

Но има и проблеми при този тест. Общо взето, има променливи, които трябва да контролирате. Можете да се научите да снижавате до минимум всички променливи и аз бих препоръчал да направите теста 3 поредни сутрини, за да определите средната стойност.  Като го правите, вие търсите по-скоро модел, а не еднократен тест с отговори ‘да’ или ‘не’. Също така, за да повишите точността на теста, трябва да го правите незабавно след събуждане сутрин и преди да хапнете нещо.

За протокола, не зная за научни изследвания, които доказват, че този метод за измерване на стомашната киселина е надежден или точен.  Резултатите от този тест може да се различават значително и интерпретацията си е ваша, като и двете не са идеални.

от тук

За моите киселини, които получих от смяна на режимът на хранене, помогна около седмица прием на добавка бетаин хидрохлорис с пепсин. От тогава не съм получавала, но моят стомах беше здрав, просто смених начина си на хранене - увеличени количества протеини за сметка на въглехидратите.

Хубавото на добавката е, че не се привиква и стимулира регулацията на собствените киселини, стига да се храним адекватно, разбира се. Щом се е стигнало до положение недостатъчни киселини, значи по всяка вероятност, нещо в храненето не е наред и трябва да се търси причината да се стигне до този момент.

Ако имате заболявания на стомаха, най-добре първо се консултирайте с лекаря си.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Имам диагноза от снимка на стомаха "хиперациден гастрит ",а от гаатроскопия ерозивен гастрит.
Това чудо ми се получи след операция на щитовидната жлеза и много високо ТСХ заради неусвояване добре от организма на Еутирокс.
Ходя по лекари,не съм спирала,но полза никаква.И в ИСУЛ лежах,и при друг известен лекар ходих...
Преди имах само тежък колит,но сега и с гастрит не е търпимо.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 09:13 от mariqivanova799

# 22
  • Мнения: 246
@mariqivanova799 По-вероятно е неусвояването на Еутирокса да се дължи на киселините от стомаха (не случайно Еутирокса е сутрин на празен стомах).Обикновенно гастрита и колита вървят ръка за ръка. Има си лечение и за двете но диетата е най-важна.

Общи условия

Активация на акаунт