Помощ при гастроезофагеален рефлукс

  • 5 041
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте. Преди четири месеца преболедувах Ковид19. Понеже бях с пневмония се лекувах с три вида антибиотик и от тогава стомаха страшно много ми се увреди. Всичко започна с безобидни киселини,които се явяваха от време на време. След това стана всеки ден,започна парене в гърдите,болки,непрекъснато уригване. Прегледах се при гастроентеролог и той ми назначи лечение с лекарства и диета. По време на лечението оплакванията ми понамаляха,но след като спрях лекарствата всичко започна отначало. Старая се да се храня както трябва при подобен проблем,но не се получава. Понякога така ми пари че чак ме стяга гърлото,което между другото почти всеки ден ме боли. Сега започнах да пия пак по лекарско предписание Нексиум и се надявам вече този ужас да спре. Някой друг има ли с такъв проблем и как се е справил с него? Наистина не издържам вече,каквото и да хапна все ме дразни,и вода да пия и нея я усещам как ми се връща по хранопровода. Моля за съвет и помощ. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 12 473
Герб-а е на психическа основа винаги..

# 2
  • Мнения: 64
Герб-а е на психическа основа винаги..
Много притеснения събрах покрай тоя скапан Ковид. За мен за детето за всички покрай мен. И други неща ми се случиха,но това е друга тема. Минавало ми е през ума да не би вечно притеснената ми и мислеща глава да е в основата на всичко. Благодаря ти.

# 3
  • Мнения: 194
Пробвай да приемаш една лъжица зехтин (студенопресован, екстра върджин) всяка сутрин и би трябвало да мине постепенно. Пиеш ли пробиотици? Бих препоръчала БиоБаланс. За мен те са едни от добрите.

# 4
  • София
  • Мнения: 709
Аз съм със същия проблем, но по други причини. Нексиум не ми помага, сега са ми дали Пулсет. Строга диета и и никакво лягане веднага след нахранване. Личния ми обясни като вечерям да си правя сметка, че стомаха се изпразва за три часа и ако искам да си легна в 10 например трябва да вечерям в 7. Перпоръчаха ми и повече чайове, маточина лайка и тн.

# 5
  • Мнения: 64
Аз съм със същия проблем, но по други причини. Нексиум не ми помага, сега са ми дали Пулсет. Строга диета и и никакво лягане веднага след нахранване. Личния ми обясни като вечерям да си правя сметка, че стомаха се изпразва за три часа и ако искам да си легна в 10 например трябва да вечерям в 7. Перпоръчаха ми и повече чайове, маточина лайка и тн.
И на мен казват същото. Ако не е нахално може ли да ми кажете вашите оплаквания какви са. В смисъл как е изразено заболяването при вас?

# 6
  • София
  • Мнения: 709
Оказа се , че имам гастрит, силни киселини, болка в гърдите , болка в горната част на корема. Правиха ми и гастроскопия. При мен по големия проблем е рефлукса. От време на време има и гадене , но много рядко.  Друго , което ми казаха, е че има една клапа (долен сфинктер) , която се отваря само когато постъпва храна. Моята се оказа постоянно отворена , което допринася за проблема ми.

# 7
  • Мнения: 340
Аз пък съм с постоянно гадене от 3 месеца вече, киселините герб-а дойде 2ря месец, знам какво ти е душаааа, на мен всеедно ми идва вода на гърлото и пари много, а гаденето толкова е силно че и до спешен съм стигал, пий оризова вода, тя успокоява !

Общи условия

Активация на акаунт