Почистване на хоризонтални щори

  • 1 663
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 144
Здравейте! Видях, че има такава тема, но е от 2007г, а и не успях да намеря отговор в нея..та запитването ми е следното-
Как добре да почистя хоризонтални щори, които не могат да се свалят (пробвахме, но механизмите са заяли, смятам, че ако се приложи натиск, ще стане, но ще се счупят). Ще се надявам да получа практични съвети, които наистина да доведат до резултат. Благодаря Ви предварително! Flowers Bouquet

# 1
  • Мнения: 593
Аз ги почиствам, като минавам една по една ламелите (нали така се казват хоризонталните ленти) с памучен парцал. Добре, че са само на една стая.

# 2
  • Мнения: 375
Голяма мъка са ми тези щори, но на този етап не ми харесва нищо, с което да ги заменя.
Свалям и ги мия в банята, но при теб не е вариант. Затвори ги и ги мини с влажна кърпа и веднага след това със суха, за да не остават следи. После обръщаш и пак същата процедура.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 548
Може да провериш дали ако счупиш механизма при сваляне, не можеш да купиш нов. Съответно свлаяш ги и в банята. Моите се крепят на едни пластмасови скоби и редовно чупя някоя, като ги свалям за миене. Накупила съм си резервни и ги подменям.

# 4
  • Мнения: 593
Но и след баня пак трябва да ги мина със сух парцал една по една, за да не остават капки, следи от водата... Аз затова ги минавам директно на прозореца, то като ще е е една по една ...

# 5
  • Мнения: 4 144
Може да провериш дали ако счупиш механизма при сваляне, не можеш да купиш нов. Съответно свлаяш ги и в банята. Моите се крепят на едни пластмасови скоби и редовно чупя някоя, като ги свалям за миене. Накупила съм си резервни и ги подменям.

Мислих и аз за такъв вариант, дори със снимка и измерен размер на скобите, бях в няколко магазина, а всичко, което намерих беше несъответстващо на моите. Консултантите казаха, че нямало как да ми помогнат, ако ги счупя..по-скоро да се ориентирам за смяна. Но някак още не ми се иска да ги сменям. Все пак са на няколко стаи. Да ме препратиш към някой сайт, в който ги има, или магазин Rolling Eyes  А една по една- абсурд да ги подхвана, прозорците са по цяла стена, съответно и щорите са от горе до долу

# 6
  • Мнения: 54 415
Голяма мъка са тези щори.
Имам такива в апартамент, който давах под наем.
Сега дъщеря ми се мести там. Пробвах да ги мия ламела по ламела, но бързо се отказах, защото прозорците са огромни, на целите стени. Извиках жена, явно по метода на Irene Alis ги почисти, бързо и добре се справи.
То за всяко нещо си има чалъм. Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 4 548
Може да провериш дали ако счупиш механизма при сваляне, не можеш да купиш нов. Съответно свлаяш ги и в банята. Моите се крепят на едни пластмасови скоби и редовно чупя някоя, като ги свалям за миене. Накупила съм си резервни и ги подменям.

Мислих и аз за такъв вариант, дори със снимка и измерен размер на скобите, бях в няколко магазина, а всичко, което намерих беше несъответстващо на моите. Консултантите казаха, че нямало как да ми помогнат, ако ги счупя..по-скоро да се ориентирам за смяна. Но някак още не ми се иска да ги сменям. Все пак са на няколко стаи. Да ме препратиш към някой сайт, в който ги има, или магазин Rolling Eyes  А една по една- абсурд да ги подхвана, прозорците са по цяла стена, съответно и щорите са от горе до долу
Всякакви джунджурии за дограмата купувам от Уют Стил срещу Кауфланд в Младост 3. Дори и за някакви дреболии са склонни да направят поръчка, да им доставят неонеобходимото. В същия блок има поне още два офиса за дограма, но не са така отзивчиви.

# 8
  • Мнения: 4 144
Може да провериш дали ако счупиш механизма при сваляне, не можеш да купиш нов. Съответно свлаяш ги и в банята. Моите се крепят на едни пластмасови скоби и редовно чупя някоя, като ги свалям за миене. Накупила съм си резервни и ги подменям.

Мислих и аз за такъв вариант, дори със снимка и измерен размер на скобите, бях в няколко магазина, а всичко, което намерих беше несъответстващо на моите. Консултантите казаха, че нямало как да ми помогнат, ако ги счупя..по-скоро да се ориентирам за смяна. Но някак още не ми се иска да ги сменям. Все пак са на няколко стаи. Да ме препратиш към някой сайт, в който ги има, или магазин Rolling Eyes  А една по една- абсурд да ги подхвана, прозорците са по цяла стена, съответно и щорите са от горе до долу
Всякакви джунджурии за дограмата купувам от Уют Стил срещу Кауфланд в Младост 3. Дори и за някакви дреболии са склонни да направят поръчка, да им доставят неонеобходимото. В същия блок има поне още два офиса за дограма, но не са така отзивчиви.
.
Благодаря, но не съм от София, а такъв магазин не знам да има по другите градове

# 9
  • Мнения: 593
Има едни такива четки, може да пробвате
Скрит текст:

# 10
  • Мнения: 11 621
Имам такoва :

# 11
  • Мнения: 54 415
Откъде е?

# 12
  • Мнения: 11 621
Лидъл. Текстилните джобчета са от микрофибър и се перат.

# 13
  • Мнения: 2 495
Алуминиеви хор. щори чистя като ги поставям с крайно пуснато положение напред и назад ,пръскам с препарат и бърша хоризонтално , като гледам да не ги размествам .След това ги вдигам и чистя прозорците . За мен ,така е напълно задоволително .

# 14
  • Мнения: 123
Аз имам от тази четка за почистване на щорите, но не ми беше удобно с нея. Най-лесно ми е като сложа намокрен памучен чорап като ръкавица и така хващам и двете страни едновременно. Взимам си легенче с чиста вода, защото на една-две щори (особено ако са по-прашни) трябва да се пере.

Общи условия

Активация на акаунт