Любители на Котки - Тема 147

  • 25 376
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 6 141
Моят Рижок е много страхлив, ама много. От хора, шумове, всичко. Подозирам, че сега и от дребното ще се страхува. В интерес на истината, когато го заведохме  у дома, Доби се уплаши, нищо, че е 6,5кг, а той беше бебе. Тя пък не се страхува от хора, кучета също, иска да излиза и редовно я пускам на "разходка" на площадката пред апартамента (тя е доста голяма и има врата към стълбището, та не се притеснявам, че ще хукне). С тоалетната не сме имали проблем с никой, освен когато Рижко започна да маркира, но около месец след кастрацията спря и това. Единствената жертва и у нас е пуфът, но го изнесох на балкона, а те там не ходят. Имах притеснения как ще приучим дребното, защото не бива още да я събирам с другите и не може да види, но и с него нещата се наредиха лесно. Първия ден ѝ бях сложила тоалетна, но до сутринта на втория не намерих нищо. Сложих с лопатката малко пясък от тоалетната на Доби и Рижко и 5мин по- късно дреболията се изпишка, след 10мин имах и голям "подарък".

# 376
  • Мнения: 105
Изпаднах в ужас, прибирам се и никой не ме посреща ....търся МАйк в целия апартамент....е колко да го търся в64 кв.(хола е затворен заради цветята)а той наш маймун ме гледа отвисоко

# 377
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
Ноеми, Чумата я намерихме на 2 седмична възраст някъде, та не е живяла много в дивото. И въпреки че я отгледахме от шепа коте си е асоциална. Отделно, че буквално едното ми куче я отгледа и почти няма котешки навици. Ама си е наша, какво да я правим.

# 378
  • Мнения: 1 471
Да ви покажа едно “дърто” кърмаче 😁 а това дори не е майка му, но тя си откърми и нейните и на друга майка от селските котки

Марсел и Драко вече се душкат спокойно, посрещат ни заедно на вратата, дебнат се и играят (горе долу). Драко наблюдава батко си Марси как се мие и после повтаря 🤗

# 379
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ушатото изпитва истински ужас когато някой чужд човек дойде у дома, по инициатива на мъжът ми ограничихме гостите, не искал да стресира котката, с нас му трябваше много време, за да ни се довери, мислим, че е бит, ветеринарите потвърждават теорията ни, милият той какво ли е преживял...

# 380
  • Мнения: 7 856
Ушатото изпитва истински ужас когато някой чужд човек дойде у дома, по инициатива на мъжът ми ограничихме гостите, не искал да стресира котката, с нас му трябваше много време, за да ни се довери, мислим, че е бит, ветеринарите потвърждават теорията ни, милият той какво ли е преживял...
Аз преди гадната корона не съм ограничавала хората в къщи, но всеки от тях, преди да отиде до тоалетната, ми нарежда да хвана котката, за да не му се случи нещо Simple Smile. Единствената ми приятелка, която все още се съгласява да обгрижва Мъри през ден-два, като зачезнем за повече време, настоява да й оставям в антрето един бамбуков кол за отбрана и всеки път я е страх. А това е биолог с научна степен, цял живот е съжителствала в апартамента с какви ли не гадини... и идеално познава котешкото поведение, защото и сега има два котарака. Но както каза - имаш невероятно куче-пазач. (никога не съм имала куче, визираше Мъри).

# 381
  • София
  • Мнения: 13 147
Ей, това с кола е идея. И дъщеря ми трябва да се снабди с един такъв и да го оставя на гледачите на Дейзи. Laughing

Браво на Марси и Драко!  Ще станат първи приятели! Heart

# 382
  • Мнения: 3 732
Моята принцеса дойде в нас на 5 месеца. Живяла в къща, бита от "мъжа" в къщата. Първите два месеца не знаеше, че се казва Феликс, Ела тук!, Излизай!

Научена е от мама да гони гълъби, да зарива храна за после, отказва човешка храна. Обича определени цветя да рови и яде от едното. Катери се на високо - постоянно някакви неща се самоубиват.

Не обича чужди хора, крие се. С тоалетната никога не сме имали проблеми но тя е кастрирана.

Част от едното остава но с много любов се опитомява донякъде.

# 383
  • Мнения: 105
Моля за ПОМОЩ.... така се изчака преди малко... утре в8 ч.вет.ще дойде у дома..... сериозно ли е...

# 384
  • Мнения: 105
Моля за ПОМОЩ.... така се изчака преди малко... утре в8 ч.вет.ще дойде у дома..... сериозно ли е...
съжалявам за снимката...но много съм уплашена...

# 385
  • Мнения: 9 817
Вода, в която е варен ориз бяха препоръчвали в темата и при Ади работи

# 386
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Дали е сериозно ще каже доктора, може да е само колкото да те уплаши, добре че сте повикали доктор. Не е зле да поискате и тест.
Храни ли се, пие ли вода, умърлушен ли е?

# 387
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
И на каква възраст е? Обезпаразитяване или ваксини скоро? Контакт с други животни?

# 388
  • Мнения: 3 732
Каква човешка храна е ял? Подправките са вредни за тях.

# 389
  • Мнения: 105
На7 м. е има 2 ваксини, паспорт,на22.6 му дадох празимекс с... много е жив и игрив.... .вет.ни е приятел и не иска да го водим в клиниката.... ще дойде лично...сън не ме лови....какво е това чудо.... ще пиша ...

Общи условия

Активация на акаунт